WhatsApp

Ateş-i Kehribar Aile Tesbihi (Selamet Şeker Usta)

Yeni Ürün

Ateş-i Kehribar Aile Tesbihi (Selamet Şeker Usta) Genişlet

Aşkınızı Ölümsüzleştirin! Çiftlere özel tasarlanan İmamede eşlerin ve çocukların isimleri,hıtamede tarihleri osmanlıca olarak yazılan kişiye özel aile tesbihi.

Daha Fazla Detaylar

Osmanlı Tesbih

₺ 3.490,00

KDV Dahil

e9a84087e15ed9668853a7635df045c3.png

Dünyanın her yerine kargo..

7/24 Müşteri Hizmetleri

Ücretsiz 15 Gün İade İmkanı

Faturalı ve Sertifikalı Ürün

Ateş-i Kehribar Aile Tesbihi (Selamet Şeker Usta)
Stok Kodu: SLM041
Kullanılan Malzame : Yeni Döküm Malzeme
Ağırlık: 20 gr
Tane Kesim Şekli: Arpa Kesim
Tane Kalınlığı: 13 mm / 10 mm
Tesbih Toplam Uzunluk: 29 cm
Püskül Değişebilir: Evet (Sipariş Doğrultusunda)
Hazırlanış Süresi: Bu Ürün 3 ile 7 GÜN arasında hazırlanmaktadır.
Garanti: VAR
Ödeme Metodları: Havale EFT / Kredi Karti (9 Taksit) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
Kargo:  MNG Kargo ve PTT Kargo İle Ücretsiz Kargo.
Özellikler: Grup Sallama
Sıkma Kehribar Nedir :

Kehribar bildiğimiz çam reçinesinin çok uzun yıllar sonrasında fosilleşmiş ve taşlaşmış halidir. Açık sarıdan kızıla kadar çeşitli renklerde ve tonlarda olabilmektedir.

Kehribar guatr, baş ağrısı gibi hastalıklara iyi geldiği tespit edilmiş ve süs eşyası olarak kullanıla gelmiştir. Sol elle tutulduğunda bedenin kötü elektrik yükünü ve negatif enerjiyi topladığı için mistik bilgeler tespih olarak kullanmayı tercih etmişlerdir. Keza yine guatrı olan bayanlarında kolye ve gerdanlık olarak da kullanıldığı bilinmektedir.

Kehribara olan talebin artması değerli taşlarda olduğu gibi kehribarında imitasyonlarının yapılmasına sebep olmuş , Peki, hakikisi yararlı ve yapma denilen imitasyonları zararlı olan kehribarlar nasıl bilebiliriz?

Ülkemizde tespih yapımında özellikle kullanılan ve sıkça karşımıza çıkan sıkma kehribar yada Osmanlı pres kehribarları denilen kehribarlar gerçek hakiki kehribar mıdır? işte bu soruların yanıtını bilgimiz elverdiğince paylaşacağız.

 

Değerli okurlar sıkma kehribar denilen materyal kesinlikle polyester ve bakalit malzemedir asla kat’a kehribar ile alakası yoktur. 19.yüzyılda bakalit bulunduktan sonra patenti alınıp yapay kehribarlar üretilmiştir. Üretilen bu malzemeler Osmanlı yada gelmiş ve tespih olarak da tasarlanmışlardır. Kesinlikle kehribar değildir. Formülünde polyester ve çeşitli kimyasallar ve reçine vardır. Çok ciddi fiyatlara satılan Osmanlı sıkma kehribarı sadece eski tarihi olması hasebiyle değerlendirilebilir ancak kehribar olarak asla kıymeti yoktur.

Günümüzde hemen hemen bütün teşbihçilerde kehribar olarak satılan 150 TL ve 1000 TL arasında satılan ve adına sıkma yada pres denilen kehribar tıpkı dökme mermerler gibi atölyelerde formülize edilerek dökülen polyester malzemelerdir. Adına kehribar denilmesi onu asla hakiki kehribar yapmamaktadır. Yine çok yüksek fiyatlara satılan ve adına katalin denilen kehribarlarda asla hakiki kehribar değildirler.

Sıkma Kehribar Nasıl Anlaşılır 

Bakalit gibi katalinde kimyasal birleşen ve çok az reçine katılarak elde edilen yapay üründür. Eski bakalit malzemelerden daha kaliteli olmasından başka ayrıcalığı asla yoktur. Yine hakiki kehribarın verdiği yukarıda yazılan faydalar bu malzemelerde yoktur. Ciddi fiyatlara satılması çoğunlukla alıcıların bilinçsizliğinden ileri gelmektedir. Hakiki kehribar altından daha kıymetlidir. 99 yada 33 lük bir hakiki kehribar birkaç bin TL den on binlerce TL varıncaya dek değerleri olabilmektedir. Peki hakiki kehribar ile yapay denilen (sıkma, toz, alman maskotu veya Polonya sıkması yada katalin ) malzemeyi nasıl ayırt edebiliriz bu husus ile ilgili yine bilgilerimizi paylaşalım.

 

Damla kehribar tesbihlere ısıl işlem uygulandığında yani ısıtıldığında çıra kokusuna benzer bir koku yaymaktadırlar. Tabiki böyle oluyor diye tesbihi yakmaya çalışmanızı tavsiye edilmez avuç içinde sürtünerek kazandırılmış ısıyla elinize hafif de olsa bir koku bulaşacaktır .Hakiki kehribarlarda koku yada toz çekme testi kesinlikle yüzde yüz doğru bir yol değildir. Zira yapay kehribarlara reçine esansları konulmaktadır. Yine kül çekme testide kehribarların doğruluk testinde kesin yargı içermezler. En doğru test kızılötesi testidir ve bunu uzmanlar yapıp kehribarı sertifike etmektedirler. Bu bilgilerden sonra kesin yargı veremeyeceğimizi bildikten sonra yine de kesin olmasa da görsel olarak kehribar ayırt edilebilir. Hakiki kehribar bakıldığında saydam kısımlarında zerrecikler görülür. Tekdüze renk olmaz örnek olarak damla kehribarda sarıdan daha koyu sarı arasında renk sarmalı mevcuttur. Ateş kehribarı adı altında piyasada satılan kehribarlara bakıldığında tek tonda kırmızı ve lekesizdirler. Aşağıda hakiki kehribar ve sıkma kehribar ve de Osmanlı sıkması denilen kehribara örnek var.

GARANTİ ŞARTLARI

www.osmanlipazar.com‘dan satın aldığını ürünler, OSMANLI PAZAR garantisi adı altında satılmaktadır. Arızalı veya kusurlu ürünler ile ilgili olarak iletisim@osmanlipazar.com ‘a mail atabilir veya 0212 635 35 99 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle görüşebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz size en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacaktır.

İADE ŞARTLARI

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren Tüketicinin Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı kapsamında 7 gün içerisinde yasal iade hakkınız bulunmaktadır. Osmanlı Pazar olarak biz bunu 15 güne sizin için çıkarttık .(15 Günlük iade 150 TL ve üzeri ürünler için geçerlidir) .  İade işleminizle ilgili destek bölümümüzü 0212 635 35 99 numaralı telefondan arayarak veya iletisim@osmanlipazar.com adresi üzerinden mail atarak bilgi verebilirsiniz.

İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirildikten sonra iadeniz uygun görülmesi halinde iadeniz gerçekleştiğinde size bilgi verilecektir. İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu hasar görmemiş haliyle OSMANLI PAZAR ’ın doğru adresini içerecek şekilde MNG Kargo ile geri göndermeniz gerekmektedir.

Ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İade/değişim talebiyle gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir.

Ürünleri MNG Kargo (444 06 06) ile Liya İnternet Hizmetleri Cemal Balcı ‘ın  Binbirdirek Mahallesi Divanyolu Cd. No:15 K:3 D:313 Fatih - İSTANBUL adresine "karşı ödemeli" olarak gönderebilirsiniz. Satılan ürünlerin stoku sınırlı sayıda olduğundan değişim taahhüdü verilememektedir. Değişim yapılamadığı takdirde iade süreci başlatılacaktır.

İade kargonuz OSMANLI PAZAR ‘ın iade adresine ( Binbirdirek Mahallesi Divanyolu Cd. No:15 K:3 D:313 Fatih - İSTANBUL ) ulaştıktan sonra ürün bedeli 5 işgünü içerisinde, Kredi Kartınıza veya Havale / EFT yapmış iseniz hesabınıza iade edilmektedir. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanıza bağlı olarak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi taksitli olarak yansıtılabilmektedir. İadenizin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartı yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlı olup OSMANLI PAZAR’ın bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

OSMANLI PAZAR internet sayfası üzerinden yapılan alışverişlerde, siparişinizi teslim aldıktan sonra 7 gün içerisindeki iade/değişim işlemleri internet depomuz üzerinden gerçekleştirilmektedir. Siparişinizi aldıktan 7 gün sonraki değişim talepleriniz için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz:

Emaililetisim@osmanlipazar.com

Tel: 0212 635 35 99

Özel Koşullar:

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız önemlidir. Kontrol ettikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde paketi teslim almayıp kargo yetkilisine bildirerek kargo şirket tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile iade etmekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürün iadesi, ancak, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.


* Üstteki garanti ve iade şartları sadece internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için geçerlidir.

Tesbih İçin Doğru Adres Osmanlı Pazar

Osmanlı Pazar, internetten güvenilir erkek ve aksesuar ürünlerinin sipariş edilmesi için yirmi dört saat hizmet veriyor. Doğal taşlı tesbihler, fiber materyalle üretimi yapılmış özel tesbihler, kehribar tesbih çeşitleri üretiliyor. Ağaç tesbih modelleri, gümüş tasarımlar, 99’luk modeller, altın kaplamalı ve 14 ayar altın kullanılan lüks ürün çeşitleri yayınlanıyor..

Daha fazlası