DUMANLI KUVARS

Kuvars değerli taş grubundan olup, çok geniş bir kullanım alanı vardır. 

Kuvarsın birçok çeşidi bulunuyor. Hatta sitrin, ametist, krizopraz kendi adlarıyla anılan kuvars çeşitleridir. Kuvarslar genellikle kristal yapıdadırlar. Doğada genellikle beyaz renkte bulunmalarına rağmen sarı, pembe, mavi, kahverengi, siyah ve yeşil gibi renkleri de bulunuyor.

Kuvars Taşı Nedir?

Oksijin ve silikon elementlerinin volkanik kayaçlarda ve çevresinde oluşturduğu doğal taşlara kuvars deniliyor. Yapısı kristallerden oluştuğu için kuvars kristali olarak da bilinir. Yerkürede en yaygın bulunan doğal taşlardandır. Mevcut doğal taşlardan farklı olarak çok sert ve dayanıklıdırlar. İklim ve çevre koşullarından kolay kolay etkilenmez.

Kuvars Taşı Nerelerde ve Nasıl Bulunur?

Dünya’nın birçok ülkesinde kuvars taşına rastlanabilir. Bütün iklim koşullarında oluşabilme özelliği vardır. Birçok ülkede kuvarsa rastlanmasına rağmen kuvars en yaygın olarak Brezilya ve Madagaskar’da bulunur. Nadir bulunan ve dünyanın en değerli taşlarından olan mavi kuvarsın en zengin yatakları Brezilya’da bulunuyor.

Afrika ülkelerinde de zengin kuvars yatakları bulunuyor. Bu ülkelerde doğal olarak çıkarılan kuvarslar işlenerek diğer ülkelere satılıyorlar.

Türkiye’de ise kuvars daha ziyade Antalya, Zonguldak, Kastamonu, Aydın ve Balıkesir bölgelerinde çıkarılıyor. Buralarda daha ziyade dumanlı kuvars ve ametist çeşitleri bulunuyor.

Kuvars Taşı Nasıl Anlaşılır?

Renklerin derinliği, damarlar, sertlik, tonlamalar, ışık oyunları, buğu, çizgiler gibi özellikler gerçek kuvars taşını anlamada yardımcı olacaktır. Kuvars her ne kadar doğada bolca bulunup, vitrin ve tablaları süslese de bunun sahtesi yapılabiliyor.

Kuvars taşları genellikle işlenip, öyle satıldığından cam yüzeye sürterek deneyebilirsiniz. Gerçek kuvars iyi işlenmişse camı çizecektir.

Diğer İsimleri : Dumanlı Kuvars, Hayalet Taşı, Rüya Taşı

Sertliği : 7

Özgül Ağırlığı : 1.5

Kimyasal Formülü : SiO²

Uyumlu Olduğu Element : Su

Uyumlu Olduğu Çakra : Kök, Sakral , Güneş Sinir Ağı.

Uyumlu Olduğu Burçlar : Akrep, Başak, Terazi, Oğlak

Rengi : Siyah, Soluk kahverengi ve kirli sarı.

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : İsviçre, Brezilya, ABD, Colorado.

Geçmişte dumanlı topaz şeklinde olarak yanlış bir şekilde adlandırıldı.

  •          Sakinleştirir ve huzur duygusu oluşturur.
  •          Panik atak tedavisinde etkilidir.
  •          Olumsuz duyguların üstesinden gelmeyi stres, korku, kıskançlık ve öfkeyi azaltır.
  •          Kederli anlarınızda kederinizi azaltmak için kullanabilirsiniz.
  •          Negatif enerjilere karşı fiziksel koruma sağlar.
  •          İş ve kişisel hedeflerinize ulaşmayı sağlar.
  •          Bolluk ve bereket getirdiğine inanılır.
  •          Böbrek üstü bezleri, böbrekler, pankreas üreme organları, adet krampları, doğurganlık sorunları da dahil olmak üzere tedavide kullanılır.
  •          Dikkat dağınıklığı ve hiperaktive için mükemmel bir taştır.
  •          Genel sağlık durumunu dengelemek için kullanılır.

dumanlı-kuvars-taşı-kütle-min-600x60

Dumanlı Kuvars Taşı Özellikleri

Dumanlı kuvars taşı özellikle iyileştirici yapısı nedeniyle herkes tarafından en çok ilgi gösterilen taşlardan biri olarak tanımlanıyor. Korkutucu rüyaların görülmesini engellemek ve huzurlu bir uyku çekmek isteyenler tarafından tercih edilen bir taştır. Ayrıca pozitif enerjiyle yaşamınızı sürdürmenizi ve çevrenizden negatif enerjilerin atılmasını sağlayan yapısı nedeniyle de büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca direkt olarak yoğun bir ağrıyla karşılaşılan bölgenin üzerinde bulundurulduğunda, ağrının hızlı geçmesini desteklediği düşünülüyor. Ayak hastalıkları ve stres giderilmesi açısından da herkes tarafından dumanlı kuvars taşına ilgi gösteriliyor.

Dumanlı Kuvars Taşlı Ürün Fiyatları

Bazı müşteriler direkt olarak taşların nasıl göründüğüyle ilgileniyor olsa da, bazıları ise direkt olarak taşların özelliklerini inceleyerek dizi halinde veya özel ürünler halinde satın almaya devam ediyor. Osmanlı Pazar güvencesi sayesinde siz de istediğiniz tüm dumanlı kuvars taşı bulunan ürünler için, doğal taş kategorisinde yapacağınız aramayla sipariş verebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz ürün stoklarda bulunmuyorsa sipariş veremeyeceğiniz gibi, stoklarda bulunan ürünler için de doğrudan güncel fiyatları üzerinden adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Kargoyla gönderilecek olan tespihler, yüzükler ve diğer her bir üründe ortalama 250 Türk Lirası olan ücretler aracılığıyla siparişlerinizi verme fırsatına sahip olacaksınız.

Dumanlı kuvars taş için siparişlerinizi Osmanlı Pazar ile verebilir, iyileştirici ve sakinleştirici özellikleriyle ilgi gören doğal taşlı ürünleri satın alabilirsiniz.