x

DEVLET EBED MÜDDET YAZILI OSMANLI TURALI ERKEK GÜMÜŞ YÜZÜK

Ürün Kodu : EGY-362
Osmanlı Pazar

Devlet-i ebed müddet ebediyen yaşayacak devlet anlamına gelen, osmanlı imparatorluğunun kendisi için kullandığı isimlerden birisidir.

Yüzük Numarası
Hediyesi
483,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: EGY-362
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: mm
  Kullanılan TAŞ:
  Ağırlık: 17,60 gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı:
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:
  DEVLET-İ EBED MÜDDET:
   
  Osmanlı kendini Devlet-i Ebed Müddet olarak tanımlamış. Bu belki de siyasal birlik ihtiyacından doğan bir prensipti. Nitekim Türkiye Cumhuriyeti de bu geleneği yaşatarak daha işin başında, "ebediyete kadar” devam edeceğini açıklama gereği duymuştur. 600 yıl dile kolay, Osmanlı derken elbette tarihin en büyük devletlerinden birinden söz ediyoruz. Peki Osmanlı güçlü bir devlet miydi? Yoksa büyük bir devlet miydi? Kimileri onun tarihin en büyük devleti olduğunu bile söylüyor. Hangi anlamda acaba? En uzun süren devlet diyebilir miyiz? Pek mümkün değil. Roma, Bizans’ı da katarsak neredeyse 2 bin yıl sürüyor. Sadece Batı Roma’nın Osmanlı Devletinden fazla ömrü var. Antik Mısır’da hanedanlar değişiyor ama devlet binlerce yıl sürüyor. Çin’i de yabana atmamak lazım. İslam öncesi Türk tarihine bakacak olursak, o da Milatta önceki yüzyıllara dayanıyor. Antik Yunan, Hindistan bunlar hep büyük medeniyet havzaları. Amerika’da Afrika içlerinde binlerce yıl içinde neler yaşandı, bilmiyoruz. Osmanlı’yı büyük yapan "uzun” sürmesi olamaz.
  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.