x

Sıkma ateş kehribar İnce Kesim Tesbih

Ürün Kodu : CTS006
Osmanlı Pazar

Özel Tasarımlı Doğal SIKMA KEHRİBAR OSMANLIPAZAR'da İster kapıda Ödeme İster Kredi Kartı Seçeneği ile.

Hediyesi
199,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Sıkma ateş kehribar İnce Kesim Tesbih
  Stok Kodu: CTS006
  Mataryel: Sıkma ATEŞ Kehribar
  Kullanılan Malzame : Osmanlı Tip Grup Sallama  /  Sistemli
  Ağırlık: 8,9 Gr.
  Tane Kesim Şekli: Arpa KESIM 
  Tane Kalınlığı: 11 mm Boyu / 6 mm Kalınlık
  Tesbih Toplam Uzunluk: 37 cm
  Püskül Değişebilir: Evet (Sipariş Doğrultusunda)
  Hazırlanış Süresi: Bu Ürün 3 ile 5 GÜN arasında hazırlanmaktadır.
  Garanti: VAR
  Ödeme Metodları: Havale / Kredi Karti (9 Taksit) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:  MNG veya PTT Kargo İle Ücretsiz gönderim. Ürünler Özel Tesbih kutusu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.


  KEHRİBAR NEDİR ? 

  Kehribar çoğunlukla kozalaklı ağaçların reçinesinden oluşmasının yanısıra, tropik çiçekli ağaçların reçinesinden de oluşabilir. Avrupada kehribar yatakları en çok Ukrayna, Romanya, İsveç, İngiltere, Hollanda ve Sicilya'da görülmektedir.

  Kehribar ortalama 25 ile 40 m arasında değişen bir derinlikte ve eski devirlerde meydana gelen denizaltı çökeltilerinin iki tabakası arasında damarlar şeklinde bulunmaktadır. Buna mavi toprak denilmektedir. Çok beğenilen bu süs eşyası yanında, Bazı kehribar reçinelerinin içerisinde böcek, yaprak ve çiçek kalıntıları hiç bir zaman bozulmayacak şekilde doğal ortamda kendiliğinden mumyalanmıştır. Bunlar eski devirler hakkında aydınlatıcı bilgilerin edinilmesine yardımcı olmaktadır. Kehribarda deterpenik reçine asitleri, rezenler ve biraz uçucu yağ bulunur.

  Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını giderdiği için, genelde boynun çevresine takılır. Boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarını tedavi etme özelliği vardır. Roma devrinde kehribar, guatrı tedavisinde kullanıldığı gibi günümüzde de bu yöntem çok yaygındır

  Kehribardan çeşitli kadın eşyaları yanında, tesbih ve ağızlık da yapılmaktadır. Eskiden uyarıcı ve antispazmodik olarak da kullanılırdı. Bugün ilaç olarak da kullanılmaktadır. Ülkemizde'de kehribar genellikle gösterişli tesbih yapımında kullanılmaktadır.

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.