x

Sırat-i Müstakim YEMEN Akik Taşlı 14 Ayar ALTIN Kasalı Yüzük

Ürün Kodu : MGY002
Osmanlı Pazar

Bu Yüzüğe istediğiniz yazıyı yazdırabileceğinizi ve istediğiniz şekilde tasarlanabileceğini biliyor muydunuz?

Yüzük Numarası
Hediyesi
5.278,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: MGY002
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş + 14 Ayar ALTIN
  Boyut: mm
  Kullanılan TAŞ: Yemen Akik Taşı
  Ağırlık: 7,52 Gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.- 5,5 Gr 14 Ayar ALTIN
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı:
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  Kişiye Özel Yüzük 
  Özel Tasarım olarak yapılan bu yüzük 925 Ayar Gümüştür , üzerindeki taş orjinal Akik taşıdır. (Opsiyonel olarak değiştirilebilir)
  "Sırat-ı Mustakim" (İstikamet yolu) anlamına gelen bu yazı istenirse değiştirilip aynı hat ile başka bir yazı da yazılabilmektedir. 
  Yüzüğün en önemli özelliği hem tüm parçalarının tek tek elle yapılması hem de kişiye özel olarak üretilmesidir 

  Sırat-ı müstakim, istikamet yolu demektir.
   
  İstikamet için, "her türlü aşırılıktan uzak olan orta yol”, "dosdoğru yol”, "pürüzsüz yol”, "adalet” gibi tarifler getirilmiş. Bu yolu Kur’an-ı Kerim,
  "göklerde ve yerde olan her şeyin kendisine ait olduğu Allah’ın yolu” (Şura, 42/53) ve
  "Peygamberlerin, sıddıkların, şehitlerin ve salihlerin yolu” (Nisa, 4/69) 
  Mümin, namazlarının bütün rekâtlarında Fatiha Sûresi'ni okur ve Allah’tan sırat-ı müstakime hidayet talebinde bulunur. Biz Rabbimizden sırat-ı müstakime hidayetimizi dilemekle, bu dünyada ömrümüzü istikamet çizgisinde geçirmeyi, yâni kıldan ince, kılıçtan keskin olan sırat köprüsünü bu dünyada geçmeyi istemiş oluyoruz. Gerçekten de bu dünyada bütün işlerimizi, sözlerimizi, hallerimizi istikamet çizgisinde tutabilmemiz oldukça zor. Ama bu ince ve keskin yolu aşırılıklara sapmadan tamamlamadıkça da âhirette sıratı geçmemiz mümkün değil.
  Sırat, cehennem üzerinde kurulmuş. Bizim bütün işlerimizin de önü cennet, altı cehennem gibidir. Hangi işimizi Allah’ın rıza çizgisinden saparak işlesek, günaha girmiş, isyana düşmüş oluruz. Bunlar ise dünyada cehennem habercileridir.
  Dünyada mesut olmanın yolu da istikametten geçer. Bedenimiz bütün organlarıyla, kalbimiz bütün his dünyasıyla hep istikamet üzere bulunmadıkça saadete ermemiz mümkün olmaz. Gözümüz ne miyop olacak, ne hipermetrop. Tansiyonumuz ne yüksek olacak ne düşük... Beynimizi çalıştıran mekanizmanın elektrik akımı ne düşük olacak ne yüksek. Kalp atışlarımız belli sınırlar arasında gerçekleşecek. Vücut ısımız da öyle...
  İstikametin bir tanımı da, ahlâkın bütün şubelerinde aşırılıklarından uzak olan orta yolu tutmak.
  Sahavet, yâni cömertlik güzel ahlâkın bir şubesi. Ne savurgan ne de cimri olmayan insan bu ahlâka sahip demektir. Adalet bir başka güzel ahlâk. İnsan ne başkasına zulmedecek, ne de hakkını korumaktan âciz kalarak muhatabının zâlim olmasına sebep olacaktır.
  Güzel ahlâkın başta gelen bir şubesi de tevekkül. Sebeplere teşebbüs eden ve neticeye razı olan insan, tevekkülün sırrına ermiştir ve istikamet üzeredir.
  Bir mü’min, "Bizi istikamet yoluna hidayet buyur.” diye dua etmekle, Rabbinden istikameti bütün yönleriyle yaşama talebinde bulunmuş olur. Ve bu duasına bütün mü’minleri de dahil eder...
  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.