WhatsApp

Zeytin Ağacı ve Venge Ağacı Erkek Bileklik

Yeni Ürün

Yeni Zeytin Ağacı ve Venge Ağacı Erkek Bileklik Genişlet

Zeytin Ağacı ve Venge Ağacı Erkek Bileklik. Siz değerli Osmanlı Pazar Müşterilerine ÖZEL ister kredi kartı ister kapıda ödeme!

Daha Fazla Detaylar

Osmanlı Pazar

₺ 135,00

KDV Dahil

e9a84087e15ed9668853a7635df045c3.png

Dünyanın her yerine kargo..

7/24 Müşteri Hizmetleri

Ücretsiz 15 Gün İade İmkanı

Faturalı ve Sertifikalı Ürün

Zeytin Ağacı ve Venge Ağacı Erkek Bileklik

Stok Kodu: OSM996
Ağırlık:  Gr
Garanti: VAR
Kargo: Ücretsiz
Kullanılan Maden: 925 Ayar Gümüş
Taşı:

Zeytin Ağacı, Venge Ağacı

Hazırlanış Süresi:
Bu Ürün 2 ile 3 GÜN arasında hazırlanmaktadır.
Özellikler 1 :

Venge Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Venge Ağacı Özellikleri, Faydaları

"Afrika ormanlarında yetişen venge ağacı; uzun yaprakları, gül pembe açan çiçekleri ve 15-20 metrelik boyuyla dikkat çeken bir tropikal ağaç türüdür. Oldukça sert ve yoğun bir ağaç olan venge ağacı, bu özellikleri sebebiyle her alanda kullanım için uygundur. Peki venge ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Venge ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? İşte venge ağacıyla ilgili merak edilenler."

Venge Ağacı Nedir? 

Venge ağacı kendine özgü koyu kahverengi renkli tropikal bir ağaçtır. Birçok dilde venge ağacının rengi literatüre geçmiş ve spesifik olarak venge rengini ifade etmek için kullanılmaktadır. Venge ağacının kabuğunun altı beyaza yakın sarı renktedir. Kesildikten birkaç ay sonra "venge" olarak ifade edilen koyu kahverengi ya da siyah rengine döner. Afrika'nın en fazla tercih edilen ağaçları arasında olması sebebiyle nesli tükenmeye yaklaşmıştır.

Venge ağacı, doğal yaşam alanının tahrip edilmesi sebebiyle nesli tükenmekte olan ağaç türleri arasındadır.

Venge Ağacı Özellikleri

Venge ağacı boyu 15-20 metreye, çapı 1 metreye ulaşabilen tropikal bir ağaçtır. Açık damarlı, siyaha yakın koyu kahverengi renkli ve belirgin damarlı olması sebebiyle oldukça dekoratif ve şık görünümlüdür. Oldukça sert ve yoğun bir ağaçtır. Bu nedenle ağır bir ahşap işçiliği gerektirir. Mantar, termit ve böceklere karşı dayanıklıdır ve kolay kesilme özelliğine sahiptir. Kolay boya tutmasa da cilalanması oldukça kolaydır. Güçlü yapısı sebebiyle tornada işlenmeye uygundur. Alttaki açık ve üstteki koyu rengi sebebiyle ince işçilik ister.

Venge Ağacı Nerede Yetişir?

Venge ağacı, Afrika'da yetişen tropikal bir ağaç türüdür. Gabon, Kongo, Batı Afrika, Kamerun, Zaire ve Tanzanya gibi Afrika ülkelerinde yetişir. Ancak son yıllarda artan kereste kullanımı ve doğal yaşam alanı tahribatı sebebiyle IUCN Kırmızı Listesi'nde " nesli tükenmekte" olarak işaretlenmiştir.

Venge Ağacı Faydaları Nelerdir?

Venge ağacı; koyu çikolata rengi, zengin ve şık görünümü sebebiyle her türlü dekoratif ürün ve mobilya yapımında sıklıkla kullanılır. Göze hoş gelmesinin yanı sıra Afrika geleneksel tıp tedavi yöntemlerinde de yoğun bir kullanımı vardır. Venge ağacının kabukları cilt sorunları, diyabet, yüksek ateş, fıtık, karaciğer hastalıkları, romatizma ve kabızlık gibi pek çok hastalığın tedavisinde ilaçlarda kullanılır. Açık yaralara, çiçek hastalığına ve epilepsiye de iyi gelir. Bal üretiminde arıların sıklıkla tercih ettiği ağaçlardan olduğu için sürdürülebilirlik için oldukça önemlidir.

Venge Ağacı Ne İşe Yarar ve Nerelerde Kullanılır? Venge Ağacı Kullanım Alanları

Venge ağacı, kendine has rengi ve belirgin damarlarıyla oldukça şık görünümlü bir ağaçtır. Bu nedenle ahşap işçiliği, dekoratif ürünler ve mobilya yapımında kullanımı yaygındır. Dayanıklı ve yoğun bir malzeme olduğu için parke yapımında da kullanılır. Marangozluk işlerinde, kaplamalarda, dekorasyon ürünlerinde, tespih ve takı tasarımında kullanımı yaygındır. Ayrıca tedavi edici özellikleri sebebiyle ilaç bileşimlerinde de kullanımı mevcuttur.

Kuka Nedir ? Faydaları Nelerdir?

Meksika, Güney Amerika, Orta Amerika ve Karayip taraflarında yetişen Palmiye ağacının meyvesidir. Şekil olarak hindistancevizine benzemektedir. Boyları otuz metreye kadar oluşan iri ağaçlardır. Palmiye ağaçlarının bildiğiniz üzere Palmiye yağı ve Liflerinin kullanımı çok eski zamanlardan beri ekonomik alanda katkı sağlamıştır. M.Ö 9000 senesine ait karbonlanmış palmiye cevizleri Kolombiya’daki arkeolojik kazılar sırasında ortaya çıkmıştır. Lifleri Fırça ve benzeri şeylerin yapımında, yağı gıda sektöründe, kökü ve yaprakları ilaç sektöründe kullanılmaktadır.

 

Kuka’nın iç kısmı hayvanlar tarafından yenilmektedir. Sert olan dış kısmı ile de günümüzde ki kuka tesbihleri bileklikler yapılmaktadır. Osmanlı döneminin en gözde malzemelerindendir Kuka.

Faydalarından bahsetmek gerekirse; mikrop ve bakterileri öldürebilen bir antibakteriyel özelliğe sahiptir. Rahatlatıcıdır, dinlendirici ve sakinleştirici bir yapısı vardır. tesbihin özellikleri arasında stres atma kesinlikle vardır. Ancak kuka bileklikte daha fazla stres alıcı özellik ön plana çıkmaktadır. Bunun dışında da eldeki terlemeyi azaltmaktadır.

Zeytin Ağacının Mucizeleri

  • Zeytin ağacı yaprağından çekirdeğine kadar tümüyle değerlidir ve değerlendirilmektedir.
  • Zeytin ağacından tabak, kaşık, çatal, masa, zeytinin meyvesinden sofra zeytin çeşitleri, zeytin çekirdeğinden tesbih, bilezik, kolye, zeytinyağından besin, besin koruyucu, sabun, zeytin küspesinden ise gübre elde edilir.
  • Zeytin yaprağı ise yüzyıllardır yetiştiği coğrafyalarda ilaç olarak kullanılmaktadır.
  • Zeytin yaprağı özünün soğuk algınlığından aşırı yorgunluğa kadar ve birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kaynak: Yerdeki ve Havadaki Taşlar Kitabı

Yazar: Havvanur İNCEKARA

GARANTİ ŞARTLARI

www.osmanlipazar.com‘dan satın aldığını ürünler, OSMANLI PAZAR garantisi adı altında satılmaktadır. Arızalı veya kusurlu ürünler ile ilgili olarak iletisim@osmanlipazar.com ‘a mail atabilir veya 0212 635 35 99 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle görüşebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz size en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacaktır.

İADE ŞARTLARI

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren Tüketicinin Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı kapsamında 7 gün içerisinde yasal iade hakkınız bulunmaktadır. Osmanlı Pazar olarak biz bunu 15 güne sizin için çıkarttık .(15 Günlük iade 150 TL ve üzeri ürünler için geçerlidir) .  İade işleminizle ilgili destek bölümümüzü 0212 635 35 99 numaralı telefondan arayarak veya iletisim@osmanlipazar.com adresi üzerinden mail atarak bilgi verebilirsiniz.

İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirildikten sonra iadeniz uygun görülmesi halinde iadeniz gerçekleştiğinde size bilgi verilecektir. İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu hasar görmemiş haliyle OSMANLI PAZAR ’ın doğru adresini içerecek şekilde MNG Kargo ile geri göndermeniz gerekmektedir.

Ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İade/değişim talebiyle gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir.

Ürünleri MNG Kargo (444 06 06) ile Liya İnternet Hizmetleri Cemal Balcı ‘ın  Binbirdirek Mahallesi Divanyolu Cd. No:15 K:3 D:313 Fatih - İSTANBUL adresine "karşı ödemeli" olarak gönderebilirsiniz. Satılan ürünlerin stoku sınırlı sayıda olduğundan değişim taahhüdü verilememektedir. Değişim yapılamadığı takdirde iade süreci başlatılacaktır.

İade kargonuz OSMANLI PAZAR ‘ın iade adresine ( Binbirdirek Mahallesi Divanyolu Cd. No:15 K:3 D:313 Fatih - İSTANBUL ) ulaştıktan sonra ürün bedeli 5 işgünü içerisinde, Kredi Kartınıza veya Havale / EFT yapmış iseniz hesabınıza iade edilmektedir. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanıza bağlı olarak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi taksitli olarak yansıtılabilmektedir. İadenizin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartı yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlı olup OSMANLI PAZAR’ın bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

OSMANLI PAZAR internet sayfası üzerinden yapılan alışverişlerde, siparişinizi teslim aldıktan sonra 7 gün içerisindeki iade/değişim işlemleri internet depomuz üzerinden gerçekleştirilmektedir. Siparişinizi aldıktan 7 gün sonraki değişim talepleriniz için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz:

Emaililetisim@osmanlipazar.com

Tel: 0212 635 35 99

Özel Koşullar:

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız önemlidir. Kontrol ettikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde paketi teslim almayıp kargo yetkilisine bildirerek kargo şirket tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile iade etmekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürün iadesi, ancak, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.


* Üstteki garanti ve iade şartları sadece internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için geçerlidir.

Tesbih İçin Doğru Adres Osmanlı Pazar

Osmanlı Pazar, internetten güvenilir erkek ve aksesuar ürünlerinin sipariş edilmesi için yirmi dört saat hizmet veriyor. Doğal taşlı tesbihler, fiber materyalle üretimi yapılmış özel tesbihler, kehribar tesbih çeşitleri üretiliyor. Ağaç tesbih modelleri, gümüş tasarımlar, 99’luk modeller, altın kaplamalı ve 14 ayar altın kullanılan lüks ürün çeşitleri yayınlanıyor..

Daha fazlası