x

Zeytin Ağacı ve Venge Ağacı Erkek Bileklik

Ürün Kodu : OSM996
Osmanlı Pazar

Zeytin Ağacı ve Venge Ağacı Erkek Bileklik. Siz değerli Osmanlı Pazar Müşterilerine ÖZEL ister kredi kartı ister kapıda ödeme!

Hediyesi
135,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Zeytin Ağacı ve Venge Ağacı Erkek Bileklik

  Stok Kodu: OSM996
  Ağırlık:  Gr
  Garanti: VAR
  Kargo: Ücretsiz
  Kullanılan Maden: 925 Ayar Gümüş
  Taşı:

  Zeytin Ağacı, Venge Ağacı

  Hazırlanış Süresi:
  Bu Ürün 2 ile 3 GÜN arasında hazırlanmaktadır.
  Özellikler 1 :

  Venge Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Venge Ağacı Özellikleri, Faydaları

  "Afrika ormanlarında yetişen venge ağacı; uzun yaprakları, gül pembe açan çiçekleri ve 15-20 metrelik boyuyla dikkat çeken bir tropikal ağaç türüdür. Oldukça sert ve yoğun bir ağaç olan venge ağacı, bu özellikleri sebebiyle her alanda kullanım için uygundur. Peki venge ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Venge ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? İşte venge ağacıyla ilgili merak edilenler."

  Venge Ağacı Nedir? 

  Venge ağacı kendine özgü koyu kahverengi renkli tropikal bir ağaçtır. Birçok dilde venge ağacının rengi literatüre geçmiş ve spesifik olarak venge rengini ifade etmek için kullanılmaktadır. Venge ağacının kabuğunun altı beyaza yakın sarı renktedir. Kesildikten birkaç ay sonra "venge" olarak ifade edilen koyu kahverengi ya da siyah rengine döner. Afrika'nın en fazla tercih edilen ağaçları arasında olması sebebiyle nesli tükenmeye yaklaşmıştır.

  Venge ağacı, doğal yaşam alanının tahrip edilmesi sebebiyle nesli tükenmekte olan ağaç türleri arasındadır.

  Venge Ağacı Özellikleri

  Venge ağacı boyu 15-20 metreye, çapı 1 metreye ulaşabilen tropikal bir ağaçtır. Açık damarlı, siyaha yakın koyu kahverengi renkli ve belirgin damarlı olması sebebiyle oldukça dekoratif ve şık görünümlüdür. Oldukça sert ve yoğun bir ağaçtır. Bu nedenle ağır bir ahşap işçiliği gerektirir. Mantar, termit ve böceklere karşı dayanıklıdır ve kolay kesilme özelliğine sahiptir. Kolay boya tutmasa da cilalanması oldukça kolaydır. Güçlü yapısı sebebiyle tornada işlenmeye uygundur. Alttaki açık ve üstteki koyu rengi sebebiyle ince işçilik ister.

  Venge Ağacı Nerede Yetişir?

  Venge ağacı, Afrika'da yetişen tropikal bir ağaç türüdür. Gabon, Kongo, Batı Afrika, Kamerun, Zaire ve Tanzanya gibi Afrika ülkelerinde yetişir. Ancak son yıllarda artan kereste kullanımı ve doğal yaşam alanı tahribatı sebebiyle IUCN Kırmızı Listesi'nde " nesli tükenmekte" olarak işaretlenmiştir.

  Venge Ağacı Faydaları Nelerdir?

  Venge ağacı; koyu çikolata rengi, zengin ve şık görünümü sebebiyle her türlü dekoratif ürün ve mobilya yapımında sıklıkla kullanılır. Göze hoş gelmesinin yanı sıra Afrika geleneksel tıp tedavi yöntemlerinde de yoğun bir kullanımı vardır. Venge ağacının kabukları cilt sorunları, diyabet, yüksek ateş, fıtık, karaciğer hastalıkları, romatizma ve kabızlık gibi pek çok hastalığın tedavisinde ilaçlarda kullanılır. Açık yaralara, çiçek hastalığına ve epilepsiye de iyi gelir. Bal üretiminde arıların sıklıkla tercih ettiği ağaçlardan olduğu için sürdürülebilirlik için oldukça önemlidir.

  Venge Ağacı Ne İşe Yarar ve Nerelerde Kullanılır? Venge Ağacı Kullanım Alanları

  Venge ağacı, kendine has rengi ve belirgin damarlarıyla oldukça şık görünümlü bir ağaçtır. Bu nedenle ahşap işçiliği, dekoratif ürünler ve mobilya yapımında kullanımı yaygındır. Dayanıklı ve yoğun bir malzeme olduğu için parke yapımında da kullanılır. Marangozluk işlerinde, kaplamalarda, dekorasyon ürünlerinde, tespih ve takı tasarımında kullanımı yaygındır. Ayrıca tedavi edici özellikleri sebebiyle ilaç bileşimlerinde de kullanımı mevcuttur.

  Kuka Nedir ? Faydaları Nelerdir?

  Meksika, Güney Amerika, Orta Amerika ve Karayip taraflarında yetişen Palmiye ağacının meyvesidir. Şekil olarak hindistancevizine benzemektedir. Boyları otuz metreye kadar oluşan iri ağaçlardır. Palmiye ağaçlarının bildiğiniz üzere Palmiye yağı ve Liflerinin kullanımı çok eski zamanlardan beri ekonomik alanda katkı sağlamıştır. M.Ö 9000 senesine ait karbonlanmış palmiye cevizleri Kolombiya’daki arkeolojik kazılar sırasında ortaya çıkmıştır. Lifleri Fırça ve benzeri şeylerin yapımında, yağı gıda sektöründe, kökü ve yaprakları ilaç sektöründe kullanılmaktadır.

   

  Kuka’nın iç kısmı hayvanlar tarafından yenilmektedir. Sert olan dış kısmı ile de günümüzde ki kuka tesbihleri bileklikler yapılmaktadır. Osmanlı döneminin en gözde malzemelerindendir Kuka.

  Faydalarından bahsetmek gerekirse; mikrop ve bakterileri öldürebilen bir antibakteriyel özelliğe sahiptir. Rahatlatıcıdır, dinlendirici ve sakinleştirici bir yapısı vardır. tesbihin özellikleri arasında stres atma kesinlikle vardır. Ancak kuka bileklikte daha fazla stres alıcı özellik ön plana çıkmaktadır. Bunun dışında da eldeki terlemeyi azaltmaktadır.

  Zeytin Ağacının Mucizeleri

  • Zeytin ağacı yaprağından çekirdeğine kadar tümüyle değerlidir ve değerlendirilmektedir.
  • Zeytin ağacından tabak, kaşık, çatal, masa, zeytinin meyvesinden sofra zeytin çeşitleri, zeytin çekirdeğinden tesbih, bilezik, kolye, zeytinyağından besin, besin koruyucu, sabun, zeytin küspesinden ise gübre elde edilir.
  • Zeytin yaprağı ise yüzyıllardır yetiştiği coğrafyalarda ilaç olarak kullanılmaktadır.
  • Zeytin yaprağı özünün soğuk algınlığından aşırı yorgunluğa kadar ve birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

  Kaynak: Yerdeki ve Havadaki Taşlar Kitabı

  Yazar: Havvanur İNCEKARA

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.