x

ZİRKON TAŞLI DEVLET EBED MÜDDET YAZILI ERKEK GÜMÜŞ YÜZÜK

Ürün Kodu : EGY-360
Osmanlı Pazar

Devlet-i Ebed Müddet Yazılı Erkek Gümüş Yüzük Diger Adıyla ebediyen yaşayacak devlet anlamına gelen, osman lı imparatorluğunun kendisi için kullandığı isimlerden biridir.

Yüzük Numarası
Hediyesi
286,25
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: EGY-360
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: mm
  Kullanılan TAŞ: Zirkon Taş
  Ağırlık: 14,60 gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı:
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  Türk Devlet Teşkilatı (Devleti Ebed Müddet)
   
  Devlet kurmak millet olmanın tabii bir gereği değildir. Hiç devlet kurmamış milletler tarihte mevcuttur. Ama Türk milletinin "devlet kurma” tecrübesi çok eskilerden başlayıp aralıksız devam etmiştir. Bu devlet hayatı Türk milletinin şuurunda kök salmıştır. Türk milleti, bekasını devletiyle bir gördüğü için tarih boyunca Türk devletlerinde biri yıkılırken diğeri onun boşluğunu doldurmuştur. Farklı mekânlarda kurulmuş olmalarına rağmen Türk devletlerinde aynı özellikler, aynı telakkiler görülmesi Türklerde mevcut devlet felsefesine delildir.
   
  Bu felsefi temelde; devletin nazariyelerle değil toplumun eğilimlerine ve günün şartlarına göre kurulabileceği esas alınmıştır. Göçebelik döneminde her an baskına maruz kalma ihtimali her ferdin devlet hayatında görev almasını icap ettiriyordu. Her bireyin ne yapacağını bilmesi onlarda "düzen” fikrini yerleştiriyordu. Ayrıca büyük kitlelerin göç hareketlerini organize etmek sıkı bir "disiplin”le mümkündü. Bu düzen ve disiplin unsuru Türklerin devlet kurmalarında önemli fayda sağlamıştır. Türk Milleti, bugün de devlet düzenine olan bağlılığını, hür olmak ve esaret düzenine baş kaldırmakla eş değer görmektedir. Kendi kaderini devletin kaderiyle bir gören başka bir millet daha yoktur. Daha açık bir ifadeyle; bizler yedi bin yıllık Türk tarihinde kimseye köle olmadık, baş eğip boyun bükmedik. Orhun’u, Selenga’yı, Tanrıdağları’nı aşıp dört kıtada gezdik, kimi zaman düşmana set çektirip saraylar bastık. Kimi zaman karadan yürütüp gemileri, üç hilali burçlara astık. Öyle bir millet olduk ki; kökümüz Asya’da kaldı, dallarımız Anadolu’da uzandı. Meyvelerimiz Avrupa ve Afrika’da yeşerdi. "Beş milyonu katledilen, amcası Türkiye’de, dayıları Balkanlar’da, dedeleri Kafkaslar’da kalan, Kırım’da doğup, İskece’de evlenip, İstanbul’da ölen bir millet olduk.” 
  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.