WhatsApp

Doğal Kore Yeşimi Bileklik

Yeni Ürün

Kore Yeşimi Bileklik Genişlet

%100 Orjinal KORE Yeşimi Bileklik Bu ürünü OSMANLIPAZAR Sitemizden ister Kredi Kartı İster Kapıda Ödeme Alabilirsiniz.

Daha Fazla Detaylar

Osmanlı Taş

₺ 149,00

KDV Dahil

e9a84087e15ed9668853a7635df045c3.png

Dünyanın her yerine kargo..

7/24 Müşteri Hizmetleri

Ücretsiz 15 Gün İade İmkanı

Faturalı ve Sertifikalı Ürün

Stok Kodu: BK001
Metaryel: Yeşim Taşı
Kullanılan Malzame : %100 Orjinal Kore Yeşim Taşı
Ağırlık: 28,2 gr
Teslimaat Süresi: Bu Ürün 2 ile 3 GÜN arasında hazırlanmaktadır.
Garanti: VAR
Ödeme Metodları: Havale / Kredi Karti (9 Taksit) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
Kargo: MNG Kargo ve PTT Kargo İle Ücretsiz Kargo.
Özellikler

Yeşim Taşı

Genelde yeşil olarak bulunur.Sarı,beyaz,kahverengi,siyah,kırmızı ya da beyaz lekeli yeşil renklerde de olabilir. Binlerce yıl öncesinde bu yana Çinliler Yeşim taşını en değerli taşlardan biri yapmışlardır.Efsaneye göre büyük Çin Ejderinin yeryüzüne boşalttığı tohumların donmuş hali Yeşim taşını oluşturmuştur. Günümüzde bile Çinli işadamları ellerinde Yeşimden tılsımlar taşırlar,bir işe başlamadan önce onu tutar,okşar ve ondan güç alırlar.

Yeşim Taşının Etkileri

Diş problemleri ve ağrılarında faydalıdır. Ağzın içine yerleştirilen yuvarlak biçimli bir yeşim taşı,dişin yanında durur ve konuşulduğunda diş için rahatlatıcı etkisi olan titreşimler yayar.

 • Kişiyi duyguların tutsaklığından kurtararak görüşünü netleştirir.
 • Aşırıya kaçan duygusallıkları dengeler.
 • Zihinsel odaklanmayı gerektiren çalışmalarda yardımcı olur.
 • İçiniz korku ve endişeyle dolduğunda huzur ve güven verir.
 • Kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda yeşimi kalbinin üzerine koyması içini rahatlatır.
 • Elde tutulduğunda ısınarak rahatlatıcı bir his verir.Kendisini taşıyan kişilere akıl,cesaret ve adalet duyguları verir.
 • Kazanılan başarının sonucunda insanın içinde doğabilecek olan kibir duygusunu engeller.
 • Günlük kullanım için çok uygun bir taştır.
 • Dengeli ve iyileştirici olan yeşil rengin etkisine sahiptir.
 • Mücevher olarak özellikle konuşmacılar ve öğretmenler tarafından kullanılabilir.

 
Bağlı Olduğu Grup PİROKSEN GRUP
Diğer adları YEŞİB (Ar), CENNET TAŞI, MUTLULUK TAŞI, JADE (İng)
Kimyasal Formülü Na(Ca)Al(Fe)Si2O6 + Cr, Mg, Mn, Ti, Ca, K, , H2O
Rengi Açıktan koyuya değişen YEŞİL (Asıl renk), Bazen KREM, GRİ, BEYAZ, az rastlansa da SARI, PEMBE, MOR, KAHVERENGİ, SİYAH
RadyoAktivite Radyoaktif değil.
Karıştırılabileceği Taşlar SERPENTİN (Yılan Taşı), KRİZOPRAZ, AMAZONİT, Yeşil veya yeşile boyanmış KALSİT, AVENTURİN, YEŞİL AKİK
Sembolü Olduğu Husus SEVGİ, FAZİLET, TOPLUMSAL KONUM
Özdeşleştiği Ay MART, AĞUSTOS
Özdeşleştiği Burç BOĞA, İKİZLER, YENGEÇ, TERAZİ, KOVA
Özdeşleştiği Çakra GÜNEŞ SİNİRAĞI, KALP, ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ)
Özdeşleştiği Unsur TOPRAK, HAVA
Çıkarıldığı Ülkeler EN DEĞERLİLERİ BURMA (MYANMAR) VE SONRA KANADA, KOLOMBİYA, USA, ÇİN, TİBET
 • Yararları Ruhsal gerginlikleri giderir, rahatlatır, dinlendirir.
 • Fiziksel bedenle ruh, duygularla düşünceler arasında denge (balans) sağlar.
 • Antioksidandır. Zehirli maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
 • Hücreleri yenileyerek dinç ve uzun hayat sağlar.
 • Doğumu kolaylaştırır ve doğum sancılarını hafifletir.
 • Korku ve endişeden kurtarır, cesaret, özgüven ve huzur duygusu verir.
 • Bunun için sol el içinde ovalanmalı veya kalp bölgesine gelecek şekilde takılmalıdır.

GARANTİ ŞARTLARI

www.osmanlipazar.com‘dan satın aldığını ürünler, OSMANLI PAZAR garantisi adı altında satılmaktadır. Arızalı veya kusurlu ürünler ile ilgili olarak iletisim@osmanlipazar.com ‘a mail atabilir veya 0212 635 35 99 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle görüşebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz size en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacaktır.

İADE ŞARTLARI

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren Tüketicinin Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı kapsamında 7 gün içerisinde yasal iade hakkınız bulunmaktadır. Osmanlı Pazar olarak biz bunu 15 güne sizin için çıkarttık .(15 Günlük iade 150 TL ve üzeri ürünler için geçerlidir) .  İade işleminizle ilgili destek bölümümüzü 0212 635 35 99 numaralı telefondan arayarak veya iletisim@osmanlipazar.com adresi üzerinden mail atarak bilgi verebilirsiniz.

İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirildikten sonra iadeniz uygun görülmesi halinde iadeniz gerçekleştiğinde size bilgi verilecektir. İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu hasar görmemiş haliyle OSMANLI PAZAR ’ın doğru adresini içerecek şekilde MNG Kargo ile geri göndermeniz gerekmektedir.

Ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İade/değişim talebiyle gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir.

Ürünleri MNG Kargo (444 06 06) ile Liya İnternet Hizmetleri Cemal Balcı ‘ın  Binbirdirek Mahallesi Divanyolu Cd. No:15 K:3 D:313 Fatih - İSTANBUL adresine "karşı ödemeli" olarak gönderebilirsiniz. Satılan ürünlerin stoku sınırlı sayıda olduğundan değişim taahhüdü verilememektedir. Değişim yapılamadığı takdirde iade süreci başlatılacaktır.

İade kargonuz OSMANLI PAZAR ‘ın iade adresine ( Binbirdirek Mahallesi Divanyolu Cd. No:15 K:3 D:313 Fatih - İSTANBUL ) ulaştıktan sonra ürün bedeli 5 işgünü içerisinde, Kredi Kartınıza veya Havale / EFT yapmış iseniz hesabınıza iade edilmektedir. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanıza bağlı olarak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi taksitli olarak yansıtılabilmektedir. İadenizin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartı yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlı olup OSMANLI PAZAR’ın bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

OSMANLI PAZAR internet sayfası üzerinden yapılan alışverişlerde, siparişinizi teslim aldıktan sonra 7 gün içerisindeki iade/değişim işlemleri internet depomuz üzerinden gerçekleştirilmektedir. Siparişinizi aldıktan 7 gün sonraki değişim talepleriniz için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz:

Emaililetisim@osmanlipazar.com

Tel: 0212 635 35 99

Özel Koşullar:

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız önemlidir. Kontrol ettikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde paketi teslim almayıp kargo yetkilisine bildirerek kargo şirket tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile iade etmekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürün iadesi, ancak, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.


* Üstteki garanti ve iade şartları sadece internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için geçerlidir.

Tesbih İçin Doğru Adres Osmanlı Pazar

Osmanlı Pazar, internetten güvenilir erkek ve aksesuar ürünlerinin sipariş edilmesi için yirmi dört saat hizmet veriyor. Doğal taşlı tesbihler, fiber materyalle üretimi yapılmış özel tesbihler, kehribar tesbih çeşitleri üretiliyor. Ağaç tesbih modelleri, gümüş tasarımlar, 99’luk modeller, altın kaplamalı ve 14 ayar altın kullanılan lüks ürün çeşitleri yayınlanıyor..

Daha fazlası