WhatsApp

Hayvansal Tesbihler

54 adet ürün var.

Hayvansal Tesbih Modelleri

Tesbihler; işlenebilen özelliğe sahip her türlü malzemeden yapılabilir. Eski zamanlarda, çeşitli alanlarda kullanılan malzemeler hayvansal ürünlerden elde edilirdi. Eski zamanlarda yaşayan topluluklar, geleneksel kültürlerini ve yaşam şekillerini bizlere, sanat eserleri ile bırakmak istediklerinde, fildişi kullanılan m...

Hayvansal Tesbih Modelleri

Tesbihler; işlenebilen özelliğe sahip her türlü malzemeden yapılabilir. Eski zamanlarda, çeşitli alanlarda kullanılan malzemeler hayvansal ürünlerden elde edilirdi. Eski zamanlarda yaşayan topluluklar, geleneksel kültürlerini ve yaşam şekillerini bizlere, sanat eserleri ile bırakmak istediklerinde, fildişi kullanılan malzemeler arasında her zaman dikkat çeker. Çeşitli sanat eserlerinde ve yaşam şekillerinde kullandıkları fildişi, tesbih yapımında da kullanılmıştır. Bu nedenle eski zamanlardan gelen bir kültür yansıması da diyebiliriz.

Hakiki fildişi olan, hayvanların parçaları, hayvanlara zarar verilerek elde edilmemektedir. Yaşam formlarını tamamlayan fillerin ve genel olarak hayvanların uzuvlarından elde edilir. Tesbih kültürünün değer yargısı ile özdeşleşmediği için bu konuya hassasiyetle yaklaşılır. Tesbihin kültürel değeri ile hayvansal ürünlere verilen değer böylelikle manevi bir anlam kazanır. Elde edilen materyal, hayvana özgü niteliklere göre değişkenlik gösterir. Hayvansal tesbihler, hayvanların; boynuz, diş, kabuk, inci, mercan özellikleri kapsamında işlenir. Hayvansal tesbih modelleri; balina dişi tesbih, boynuz, fildişi, kaplumbağa, kemik, yüsur, bufalo, hipopotam dişi, mors dişi, deve dişi tesbih şeklindedir. Hayvansal tesbihlerin her biri kıymetli bir tarihe uzanır. Dünya tarihinde ve kültürel değerler açısından önemli roller üstlendiklerini söyleyebiliriz.

Daha az
Daha fazla
1 - 54 ürün gösterildi, Bu kategoride toplam 54 ürün bulunmaktadır

Tesbih İçin Doğru Adres Osmanlı Pazar

Osmanlı Pazar, internetten güvenilir erkek ve aksesuar ürünlerinin sipariş edilmesi için yirmi dört saat hizmet veriyor. Doğal taşlı tesbihler, fiber materyalle üretimi yapılmış özel tesbihler, kehribar tesbih çeşitleri üretiliyor. Ağaç tesbih modelleri, gümüş tasarımlar, 99’luk modeller, altın kaplamalı ve 14 ayar altın kullanılan lüks ürün çeşitleri yayınlanıyor..

Daha fazlası