x

Filtre
Toplam 99 ürün görüntüleniyor.

Doğal Taş Tesbih

Doğal taş tesbih modelleri ve özel taşların her biri ayrıcalıklı güzelliğe sahiptir. Doğal taşların kendine özgü özellikleri ve tesbih işlemeciliğinin kültürel değeri birleşerek, farklı bir kültürel yapıyı bizlere sunar. Doğal taşlar; akik, akuamarin, ametist, ay taşı,  bostwana, kaplan gözü, kristal kuvars, rutil kuvars, sedef, turkuaz, yeşim taşı, dumalı kuvars, fosfor taşı, granat, inci, jasper, labradorit, lapis lazuli, mercan, onix, safir taşı tesbih, sitrin, turmalin taşlı tesbih, yakut taşlı tesbih gibi birbirinden özel taşların her biri özel el işçiliği ile yapılmaktadır. Usta eller ile doğal taşlar, farklı detaylar ile hoş görselliğe kavuşur.

Tesbih taşları ile özel usta el yapımı, doğal taş tesbih modelleri yapılmaktadır. Doğal taşların her biri kendine özgü güzelliğe ve anlama sahiptir. Renkleri ve kültürel değeri ile tesbihin farklı değerlerini de bizlere yansıtır. Doğal taşlar, mistik tarihe baktığımızda, çeşitli anlam ve değere sahiptir. Her birinin farklı bir anlama sahip olduğu görülür. Kimi taşlar cesaret ve güç verirken, kimileri de psikolojik açıdan hayata olumlu bakmayı sağlar. Doğal taşlar, çeşitli süs eşyalarında ve takılarda, eski tarihlerden itibaren kullanılır. Mistik insanların inançları kapsamında, doğal taşların her biri farklı bir anlamı ve değeri bizlere sunar. Yüzük, kolye, bileklik gibi takılar ile değer bulduğu gibi, doğal taşlar tesbih yapımında da özel bir yere sahiptir. Çeşitli takılar dahilinde kullanarak, mistik değerinden yararlanabilirsiniz. Aynı şekilde doğal taşları normal bir şekilde evlerde ya da yanınızda da bulundurabilirsiniz.

Tesbih Taşları

Tesbih taşları, doğal taşlar ile tesbihler farklı anlam ve görsellik kazanır. Tesbih malzemesi açısından, önemli bir yere sahip olan doğal taşlar, usta ellerde işlenerek değeri daha da artar.

 • Doğal Akuamarin Taşı: Doğal akuamarin taşa, sakin taş denilmektedir. Fakat, adına zıt bir anlam ile karşımıza çıkar. Doğal akuamarin taşı, cesaret taşı olarak bilinir. Aynı şekilde onu taşıyan ya da takan kişilere, ölüm karşısında korkmamayı ve cesaret verdiği söylenir. Akuamarin, deniz suyu anlamına sahiptir. Büyük, temiz kristal parçalar şeklinde çıkarılır. Çeşitli takılarda; yüzük, kolye, broş gibi eşyalarda işlenmiş haliyle karşımıza çıkar. Değerinin artmasına sebep olan etkenler ise; şeffaflık derecesi, içinin temiz olması ayrıca renginin koyuluk oranıdır. Eski zamanlarda, özellikle deniz yolculuklarında kazadan koruduğuna ve doğaüstü güçler verdiğine inanırlardı.
 • Akik Taşı: Akik taşına adı; Yunanlı filozof Theophrastus tarafından, 4. Yüzyılda verilmiştir. Filozof Sicilya’da bulunan Achates nehri çevresinde dolaşırken, taşı keşfeder ve nehrin adını verir. Akik taşı, genel olarak tüm coğrafyalarda ilgi gören doğal taşlardan biridir. Ayrıca Bizans döneminde, yemek takımlarında da kullanılmıştır.  Osmanlı döneminde ise tılsımlarda kullanılmıştır. Kutsal kitapta adının geçtiğine dair bulgularda mevcuttur. Akik taşının anlamlarından bazıları; taşı üzerinde taşıyan kişiyi çeşitli tehlikelerden korunduğuna inanılır. Uykusuzluk, karabasan, korkaklık, nazar gibi durumlara iyi gelir. Stres, gerginlik gibi durumları yok eder. Kişinin gerçekleri fark etmesine yardımcı olur. Doğal taş tesbih yapımında da özellikle tercih edilir.
 • Ametist Taşı: Vücut üzerindeki negatif enerjileri yok eder. Yoğunlaşma açısından oldukça etkilidir. Enerji içerdiği için, taşıyan kişilere canlılık verir. Yaydığı enerji, olumsuzluklardan korur.
 • Ay Taşı: şifalı taşlar arasındadır, ayrıca toprak ana taşı olarak da bilinir. Kutsal anlamlar yüklenen taşın, aşkın, dostluğun, umudun, sevgi gibi duyguların timsali gözüyle bakılır.
 • Kristal Kuvars Taşı: Yer kabuğunun %10 civarını oluşturan taş, sert ve katı bir mineral grubudur. Altıgen prizmalar şeklinde bulunan kristal şekle sahiptir. Taşın içinde donmuş bir su damlası vardır, kırıldığında yeniden suya dönüşür. Beyin fonksiyonlarını uyarır, duyguları dengeler. Konsantrasyonu sağlar.
 • Rutil Kuvars Taşı: Yoğur bir şekilde iyileştirici güce sahiptir. Kristal bir yapıya sahiptir. Yer kürenin her yerinden genellikle çıkarılabilir. Astral yolculuk taşı olarak da bilinir, aurayı temizler ve enerji verir. Tesbih taşları arasında yer alır.
 • Sedef Taşı: Cesaret, güç ve bereket taşı olarak bilinmektedir. Topraktan topladığı enerjiyi bedene verir, vücuda dirençlilik sağlar.
 • Turkuaz Taşı: Firuze taşı olarak da bilinir. Türkler tarafından, savaş malzemesi olarak kullanıldığı için Türk taşı olarak da anılır. Şans ve uğur getirdiğine inanılan bir taştır. Antik döneme kadar uzanan bir geçmişe sahiptir.
 • Yeşim Taşı: Jade ve nefrit taşı olarak da bilinir. Yeşil güzel tonuna sahip yapısı ile güzel rüyalar görmeyi sağlar. Ayrıca, diş rahatsızlıkları ve ağrılara karşı iyi gelir. Yeşim taşı, anti-oksidan özelliğine de sahiptir.
 • Yakut Taş: Kırmızı renge sahip görselliğiyle, kristal yapıdadır. Enerji sağlar, olumlu düşünmeye yardımcı olur. Kişiye canlılık verir.

Doğal Taş Tesbih Modelleri

Doğal taş tesbih modelleri arasından, taşın anlam ve değeri doğrultusunda size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Doğal taşların her biri, özel ve mistik anlamlara sahiptir. Çeşitli takı ve süs eşya yapımında kullanılan taşlar, tesbih işlemesinde de uzun yıllar kullanılmıştır. Taş tesbihler, taşların anlamı doğrultusunda anlam ve önem kazanır. Doğal taş tesbih modelleri, farklı taşlar doğrultusunda farklı modellere sahiptir. Ayrıca, detay ve aksesuarlar ile farklı modelleri de bulunur. Gümüş işlemeli, altın kaplama, kazaz püsküllü, Osmanlı armalı, gümüş püsküllü, gümüş pençe, Türk yazılı gümüş tesbih gibi farklı detaylara sahiptir. Zevkinize göre en uygun olan taşı ve modeli tercih edebilirsiniz.

Doğal taş tesbih modelleri şöyledir:

 • Akik Taşlı Tesbih Modelleri
 • Akuamarin Taşlı Tesbih Modelleri
 • Ametist Taşlı Tesbih Modelleri
 • Ay Taşlı Tesbih Modelleri
 • Bostwana Tesbih Modelleri
 • Kaplan Gözü Tesbih Modelleri
 • Kristal Kuvars Tesbih Modelleri
 • Rutil Kuvars Tesbih Modelleri
 • Sedef Taşlı Tesbih Modelleri
 • Turkuaz Taşlı Tesbih Modelleri
 • Yeşim Taşlı Tesbih Modelleri
 • Dumalı Kuvars Taşlı Tesbih Modelleri
 • Fosfor Taşlı Tesbih Modelleri
 • Granat Taşlı Tesbih Modelleri
 • İnci Taşlı Tesbih Modelleri
 • Jasper Taşlı Tesbih Modelleri
 • Labradorit Taşlı Tesbih Modelleri
 • Lapis lazuli Taşlı Tesbih Modelleri
 • Mercan Taşlı Tesbih Modelleri
 • Onix Taşlı Tesbih Modelleri
 • Safir Taşlı Tesbih Modelleri
 • Sitrin Taşlı Tesbih Modelleri
 • Turmalin Taşlı Tesbih Modelleri
 • Yakut Taşlı Tesbih Modelleri

Doğal Taş Tesbih Fiyatları

Doğal taş tesbih fiyatları, doğal taşların önemi ve tesbih işleme aşamasına göre farklılık gösterir. Ürün özelliklerine göre, fiyatları 95 TL ile 2 bin TL arasında değişmektedir. Doğal taş tesbih modelleri; detay ve aksesuarlar açısından farklı özelliklere sahiptir. Gümüş işlemeli, altın kaplama, kazaz püsküllü, Osmanlı armalı, gümüş püsküllü, gümüş pençe ve Türk yazılı gümüş tesbih gibi farklı özelliklere sahiptir. Doğal taş tesbih, özel el yapımı özelliği doğrultusunda değeri daha da yükselen modelleri bulunur. Her bütçeye uyumlu, fiyat seçenekleri ile herkese hitap eden doğal tesbih modelleri mevcuttur. Sizlerde, ilginizi çeken doğal taşlar kapsamında tesbih tercihi yapabilirsiniz. Ya da koleksiyonunuza ekleyebilir veya hediye için güzel bir seçim olabilir. Sitemiz üzerinden, doğal taş tesbihleri ve diğer tesbih modellerimizi daha kapsamlı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Doğal taşların her biri kendine özgü anlam ve özelliği ile hizmetinizdedir. Özel ustalarımız ile el yapımı işlemeli tesbih modellerini keyifle taşıyabilirsiniz.

 

 

Doğal Taş Tesbihler

Doğal taş tesbihler; kültürel değerde önemli bir yere sahip olan taşların işlenmesi ile yapılır. Psikolojik ve vb. açılardan, özellikle eski çağlarda önemli etkilere sahip olduğuna, inanılan sayısız taş ve taş çeşitleri bulunur. Bu özel doğal taşlara, tarihteki mistik insanlar tarafından farklı anlamlar ve değer verilmiştir. Olumlu enerjiler açısından büyük etkileri olduğuna inanılan taşlar, çeşitli alanlarda özellikle kullanılırdır. Doğal taşlar özellikle takı ve süsleme gibi iş alanlarında, sanatsal süslemelerde tercih edilir. Psikolojik etkileri ve enerjileri kapsamında, enerjilerini yaymak adına; kolye, bileklik, yüzük gibi takılarda işlenerek kullanılır. Aynı şekilde tesbih yapımında da doğal taşların ayrı bir yeri vardır. Doğal taşların, her birinin kendine özgü anlam ve değeri, tesbih kültürü ile özdeşleştiğinde bambaşka bir kültürel değere dönüşmektedir. Böylece anlamı ve manevi değeri kat be kat arttığını söyleyebiliriz.

Doğal taş tesbih modelleri; akik, ametist, agua marine, dizi taşlar, inci, kaplan gözü, kehribar, lapis lazuli, limon kuvars, malahit, mercan, onix, pembe kuvars, rutil kuvars, safir, sitrin, turmalin, yakut, yeşim taşı, zümrüt, oltu taşı, labradorit, yemen akik, opal, ceyd taşı, dumanlı kuvars, granat, havlit, hematit, jasper taşı, kalsedon taşı, kristal kuvars, krizopras taşı, necef, peridot-zebercet taşı, pirit, sedef gibi doğal taşlardan oluşur. Her biri usta ellerde işlenerek, tesbih uzuvlarında beden bulur.

Doğal taş tesbihler; tesbihin ana malzemesi olan doğal taşın özelliğini taşıdığını söyleyebiliriz. Doğal taşların her biri eski tarihlere uzanan, geniş ve kültürel değerlere sahiptir. Kaplan gözü taşı da aynı şekilde, eski çağlara dayanan mistik bir geçmişe sahiptir. Böylelikle kaplan gözü tesbih modelleri ile günümüze bambaşka bir kültür kaynaşması taşır. Kültürel değerleri açısından büyük niteliklere sahip doğal taşlar, tesbih modellerinde de tesbih kültürünü bizlere yansıtır. El yapımı özel usta ellerde, itina ile işlenen doğal taşların her biri kendine özgü üstün niteliklere sahip olur. İşçiliği ve doğal taşın özellikleri kapsamında, tesbih modellerinin fiyatları belirlenir ve hizmetinize sunulur. Kaplan gözü tesbih çeşitleri bu açıdan, uygun fiyat bütçesine sahip tesbih modellerimizden biridir. Doğal taşlar kapsamında, taşların özelliklerini araştırabilir ve taşın anlamı-enerjiniz kapsamında size en uygun doğal taştan yapılmış tesbih modelini tercih edebilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinden, özelliklerini ve görselini daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

 

Doğal Taş Tesbih Çeşitleri

Doğal taş malzeme kullanılarak üretimleri yapılan, müşterilerin isteklerini karşılayacak şekilde tasarımı yenilenmiş olan çok sayıda ürün bulunuyor. Doğal taş çeşitlerinin tesbihlerle birlikte direkt olarak diğer aksesuarlarda da kullanılmaya başlanması, ürünlerin kalitesinin her geçen gün artırılmasını sağlıyor. Müşterilerin genel olarak dikkatini çeken tesbihler, doğal taşlı saf ürünler oluyor. Safir taşlı, sitrin taşına sahip, turmalin taşıyla hazırlanmış, yakut taşı kullanılan, onix materyalle tasarlanan, inci bulunan veya jasper kullanılmış ürünler yoğun talep alıyor.

Hem erkeklerin hem de kadınların aksesuar olarak sıkça tercih ettiği inci ve turkuaz firuze modelleriyle binlerce adet tesbih üretilmiştir. Dumalı kuvars, ay taşı, kaplan gözü, sedef ve fosfor taşı bulunan tesbihler için de siparişlerinizi verebilirsiniz. Doğal taşlı malzemeler çok şık bir görünüşe sahip olmalarının yanı sıra, uygun fiyatlarla satın alınabiliyor olması nedeniyle her zaman ilgi görüyor. Tesbih çeşitleri hakkında bilgi edinmek güncel tasarımları öğrenmek ve modaya uygun tüm ürünler hakkında bilgilere erişmek için Osmanlı Pazar web sitesini takip edebilirsiniz.

En Sevilen Tesbih Çeşitleri

Piyasada en çok ilgi gösterilen tesbihlere ulaşabileceğiniz adreslerin başında gelen Osmanlı Pazar, internetten en uygun fiyatlarla tesbih satın alabileceğiniz yerdir. Doğal taş tesbih modelleri, oltu taşlı modellerle birlikte bugüne kadar tesbih severlerin çok sayıda temin ettiği ürünlerdir. Ayrıca altın veya gümüşten yapılmış olan ürünler için de stok durumuna göre çok sayıda siparişi uygun fiyatlarla verebilirsiniz.

Taraftarlara özel imal edilen ürünler, altın materyal kullanılarak 14 ayar altınla tasarlan tesbihler ve sıkma kehribar ürünler son yılların moda tasarımlarıdır. Özellikle Osmanlı Pazar web sitesinde satışı gerçekleştirilen en yeni modeller arasında sedef arpa kesim kazaz püsküllü, oltu taşlı helezonik işleme altın kaplama püsküle sahip ürünler yer alıyor. Eğer tamamen siyah veya tamamen beyaz ve şık bir ürün isterseniz, klasik tesbih severler için özel olarak tasarlanmış modellere de Osmanlı Pazar bünyesinde ulaşabilirsiniz.

Doğal Taş Tesbihler

Doğal taş ürünler, doğadan çikan bir çok farklı özelikleri taşiyan doğal taş teşbihlerdir örnek vermek gerekirse akik, yakut, safir, zümrüt, zültanit, sedef, necef ve  oltu taşına sahip tesbihler ve gümüş materyalleri kullanılarak hazırlanan tasarımlar sayesinde piyasada binlerce yeni doğal taş tesbih elde edilmiştir. Her bir modelin uygun fiyatlarla alıcılarına sunulabiliyor olması sayesinde, doğal taşlı ürünlerde piyasa ortalamasına uygun şekilde düşük fiyatlarla karşılaşılabiliyor. Osmanlı Pazar web sitesinde yapacağınız doğal taşlı tesbih aramasıyla onlarca farklı ürüne ulaşabilir, hangi taşı seçmek istiyorsanız ona tıklayarak ürün belirleyebilirsiniz.

Doğal Taş Tesbihler

Doğal taş tesbihler, her taşın kendine has özelliği ve anlamı kapsamında özenli bir şekilde işlenerek yapılmaktadır. Doğal taş tesbih modelleri; akik, akuamarin, ametist, ay taşı, botswana, kaplan gözü, kristal kuvars, rutil kuvars, sedef, turkuaz, yeşim taşı, dumalı kuvars, fosfor taşı, granat, inci, jasper, labradoit, lapis lazuli, mercan, onix, safir taşlı, sitrin, kaplan gözü, turmalin taşlı teşbih, yakut taşı gibi özel taşlardan yapılan tespihlerdir. Her biri özel işlemeli ve farklı özelliklere sahiptir. Doğal taş teşbihler; gümüş, püskül detaylı, altın, arpa kesim gibi farklı detaylara sahip modelleri vardır. Sizin için özel bir anlamı olan doğal taş doğrultusunda, doğal taş tesbih modelleri arasından birini tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.