x
Filtre
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Burçlar ve Taşlar

Burçlar ve Taşlar; astroloji alanında astrolojinin oluşmaya başladığı günden bu yana en çok konuşulan, araştırılan ve merak edilen konuların başında gelir. Şöyle ki; doğal taşların burçlar üzerinde ciddi bir etkisi olduğu aşikar bir gerçektir. Asırlar öncesinden günümüze kadar yapılan kazı çalışmalarında da insanların yüzyıllar öncesinde dahi astroloji ile ilgilendikleri bilinmektedir. Doğal taşların burçlara olan etkisi de bu bağlamda önemli bir yere sahiptir.

Her burç, kendisine özgü fiziksel ve karakteristik özelliklere sahiptir. Doğal taşlar, bu burçlar üzerinde doğrudan etki gösterebilir. Ancak bu noktada doğal taşların etkiler göz önünde bulundurularak doğru burçlar ile doğru doğal taşlar eşleştirilmelidir. Bu eşleştirme sonucunda göreceğiniz faydalar maksimum seviyede olabilir.

Doğal Taşların Burçlarla İlişkisi

İnsanlar doğdukları andan itibaren evrendeki enerjiye maruz kalarak aslında kendi burçlarının özelliklerini taşımaya başlarlar. Burçlar, gezegenlerin faaliyetlerine göre oluşturulmuştur. Gezegenlerin söndüğü noktada ise devreye değerli taşlar girer. Bu değerli taşlar, burçlara yol gösterirken aynı zamanda burcunuza en uygun değerli taşı bulduğunuzda karakter özelliklerinizi kamçılayarak size hem ruhsal hem fiziksel birçok fayda sağlar.

Her burç her değerli taş ile aynı olumlu enerji ilişkiye giremeyebilir. Bu nedenle de burçlar ve taşlar arasında doğru bağı kurmak önemlidir. Bunun için de öncelikle kendi burcunuzun özelliklerini tam anlamı ile bilmeli ve daha sonrasında burcunuzu en iyi tamamlayan ve değerli taşlar konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Bu şekilde hem ruhsal hem de fiziksel olarak kendinize birçok fayda sağlayabilirsiniz.

Doğal Taşlar İle Sağlığınızı Güçlendirebilirsiniz

Doğal taşların burçlara olan etkisi kadar insan sağlığına olan etkileri de oldukça fazladır. Burçlar ve taşlar konusunda yapılan gözlemler neticesinde birçok doğal taşın insanların ruh sağlığına oldukça kadar beden sağlığına da fayda sağladığı görülmüştür.

Doğada virüs hastalıklarına karşı antiviral özellik taşıyan birçok değerli taş vardır. Bu taşların başında ise akuamarin, kristal kuvars, ay taşı,dumanlı kuvars, jasper ve ametist gibi doğal taşlar gelmektedir. Ancak bu taşları kendi burcunuza uygun eşleştirdiğinizde etkileri daha fazla görülmektedir. Bu nedenle de doğal taş seçiminde mutlaka burçlarınızı da göz önünde bulundurmalısınız.

Burçlar ve Taşlar eski çağlardan bu yana insanlığın vazgeçilmez unsurların dan olmuştur. eski arkeolojik kazılarda da görüldüğü gibi insanlık çok eski çağlarda burç sembollerini ve gezegen sembollerini kullanmıştır. bu semboller eski inanışlara göre çok önemli olduğu için dinsel ritüellerinde ve baş uçlarında hatta süs eşyalarında dahi kullandıkları görülmüştür. bu semboller insanlık için o çağlarda çok değerli bilgiler olduğu için günümüze kadar ulaştırmak için kazıma yöntemi ile sütunlara levhalara mağaralara ve süs eşyalarında kulanmışlardır.

Ğünümüz teknolojisi ile de kanıtlanan şifalı taşların faydaları doğru kullanıldığında hastalık ve psikolojik yönde faydaları etkileri olmuştur.

osmanlıpazar bu kadim sembolleri şifalı taşlarla buluşturarak siz değerli müşterilerine takı olarak sunmaktadır.

kazıma yöntemi ile eski çağlarda semboller süs eşyalarında işlendiğinden taşıyan kişide manevi ve pozitif bir rahatlama olduğu için www.osmanlipazar.com müşteri hizmetlerinden 7/24 destek alarak şifalı taşları kadim ve burç sembolleriyle birleştirerek kendinize özel binlerce çeşitli gümüş ve altın atakılar yaptırabilirsiniz...

Astrolojide Şifalı Taşların Rolü

Astroloji gezegenlerin burçlarda nasıl yerleştiğini inceler. Bir kişinin hayatında ne olursa olsun astrolojik yerleşimde hakîm rol oynayan gezegenler etki eder. Olumsuz yerleşen gezegenler konumları itibari ile bir etki yaratabilirken astroloji bunları düzeltebilmek için bir takım yollar önerir. Bunlardan bir tanesi değerli taşlardır.
Taşlar gezegenlerin konumlarını olumlu yönde etkileyerek sorunların üstesinden gelmeyi sağlar. Değerli taşların kullanımının arkasındaki bilimsel temel her birinin belli bir gezegeni ait kozmik ışınları emmesini ve ışınları kullanıcının vücuduna iletmesini sağlayan ince bir enerji alanına sahip olmasıdır. Sonuç olarak kullanıcının vücudundaki renk ışınlarını dengeler ve zihinsel ve duygusal enerjilerini harekete geçirir. Yüzük veya kolye olarak cilde kişi bu kozmik ışınların vücuduna sirayetini sağlayabilir. Dolayısı ile ilgili gezegenin olumlu etkisi ile ilgili olarak taşların faydasını görebilir. Değerli taşların her biri bağlı olduğu spesifik gezegene ilişkin bir renk tayfına karşılık gelen, bir kozmik renge ilişkindir. Değerli taş kullanıldığında, ışınları emen bir filtre gibi davranır ve emer. Antik astroloji belirli bir değerli taşın kullanılmasının ilgili gezegenin rahatlamasına ve uğurlu etkisinin kazanılmasına yardımcı olduğunu gösterir. Doğal taşların astrolojik etkisi bir batıl inanç ya da efsane değildir. Bilimsel akıl yürütme ile desteklenmektedir. Astroloji çeşitli değerli taşlardan büyük avantajlar sağladı ve gerçek olduklarını kanıtladı. Bu taşların değerlenmesi ve bunların kullanılması sadece estetik değerleri için değil, astrolojik faydaları için de gittikçe daha çok kişi tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Bununla birlikte kullanıcının doğru taş seçimi ile ilgili uzman bir astrolog ve taş bilimciye danışması gerekir. Değerli taşın burca uygun takılmaması durumunda ters etkilere sebep olabilir.

Hangi Burç Bağışıklık Sistemini İyi Gelir ?

Son günlerde beslenmenin ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi konunun ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılır hâle gelmiştir. Corona Virüsü ile bir kez daha kendimizin önemini anlamaya tabi olacağız.

Astrolojide de her gezegenin karşılık geldiği bazı lezzetler vardır. Satürn zehirli ve narkotik maddelerle birlikte ekşi, acı ve soğuk lezzetleri, Venüs şekerli ılık ve sulu lezzetler, Jüpiter güzel kokulu, tatlı lezzetleri, Mars acı, Merkür karışık tatları, besinleri, Güneş keskin, sıcak aromatik lezzetleri, Ay ise sulu, tuzlu yavan yiyecekleri gösterir.

Doğum haritalarımızdan Ay burcumuza bakarak sevdiğimiz Venüs ile keyifle yiyebileceğiniz yiyecekleri görebilirsiniz.

Koç burçları; süt, yoğurt, yumurta, beyaz ve kırmızı etle birlikte bitkisel proteinlerdir. Acı biber, sarımsak, kereviz,hardal, soğan, turp yine yiyebileceği besinlerdendir.

Boğa burçları; genel olarak yemek yemeyi sever oldukça iştahlı ve kilo almaya meyillidir. Şekerli besinleri dengede tüketmelisiniz. Gül, menekşe şerbetleri, çilek, kivi, elma, armut, kiraz yiyebilirsiniz.

İkizler burçlarının solunum yolları hassastır. Adaçayı, rezene mutlaka tüketmelidir. Mineral eksikliği için yeşil fasulye, domates, ıspanak, havuç, brokoli tercih edebilirsiniz.

Yengeç burçlarının midesini yoracak besinlerden uzak durmakla birlikte taze sebzeleri, meyveler, yağsız proteinler, marul, domates tüketebilirler. Aşırı baharatlardan uzak durmanız faydalı olur.

Aslan burçları; kepekli ürünler, badem, ceviz, ayçiçeği, deniz ürünleri faydalı olacaktır. Ayrıca ıspanak, kuru üzüm gibi demir açısından yüksek besinler iyi olacaktır.

Başak burçları; özellikle sindirimi kolay olan patates, muz, mısır, ekmek, yoğurt tüketmelisiniz. Yağ ve şeker miktarı yüksek besinler yemeniz risklidir.

Terazi burçları; özellik alkali bir vücut için çilek, üzüm, elma, ızgara balık gibi düşük yağ içerikli hayvansal proteinleri alabilirsiniz.

Akrep burçları; karnabahar, turp, soğan, incir, kiraz ve kalsiyum içeren süt, yoğurt, peynir faydalı olabilir.

Yay burçları; kilo eğiliminize dikkat ederek baharat, alkol, çikolata, krema gibi besinlerden uzak durmalısınız. Roka, tere, hardal, yoğurt yiyebilirsiniz.

Oğlak burçları; şeker, çikolata fazla yağlı besinlerden uzak durmalısınız. Yağsız peynirler, lahana, bamya, brokoli yiyebilirsiniz.

Kova burçları; egzersize önem vermelidir. Bitki çayları, çiğ besinler, sebze suları, yulaf ezmesi, karahindiba kökü yiyetebilirsiniz.

Balık burçları; alkol, sigara, kahve gibi bağımlılık yapan besinlerden uzak durmalıdır. Süt, tatlı, fermente gıdalardan uzak durmalısınız. Adaçayı, fesleğen, kekik, maydanoz suyu tüketebilirsiniz.

Bağışıklık Sistemi İçin Şifalı Taşlar

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve virüslere karşı tedbir almak amacıyla Akuamarin, Amazonit, Ametist, Andaluzit, Aytaşı, Florit, Bornit, Çeroit, Kristal Kuvars, Dumanlı Kuvars, Epidot, Lal, Jasper, Obsidyen, Pirit, Rodonit, Selenit, Kalsit, Sitrin, Krizokol, Havlit, Aventurin bileklik kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.