x
Filtre
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Rudraksha

Rudraksha, doğal bir taş olmamakla birlikte “Shiva’ın Gözyaşları” olarak adlandırılan bir ağacın kurumuş tohumlarına verilen isimdir. Günümüzde özellikle kolye gibi tasarımlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Doğal bir taş olmadığı halde yaşam gücünü, doğurganlığı ve yaradılışı simgeleyen özel bir tohumdur. Güçlü bir şifa kaynağı olduğuna inanılan Rudraksha, özellikle ruh sağlığına oldukça faydalıdır ve insan ruhunu yenileyerek canlandırır.

Tüm çakraların hizalanmasında etkili olmakla birikte eğer çakralarda tıkanıklık var ise bu tohum, ruhsal dengeyi kuramayabilir. Rudraksha tohumu ile yaygın olarak farklı tasarımlarda kolye modelleri üretilir. Tamamen doğal olarak üretilen bu kolye tasarımları, insan tenine değdikçe insan ruhuna ciddi faydalar sağlar ve insanı rahatlatır.

Rudraksha Ne İşe Yarar?

Doğal bir taş olmamasına rağmen en az doğal taşlar kadar insan ruhuna şifa kaybağı olan rudraksha, çakraların hizalanmasını sağlarken aynı zamanda bu tohum ile üretilmiş olan kolyeleri kullanan kişilerin zihnini açar ve gevşetir. Tüm ruhsal sıkıntılarınızı giderirken aynı zamanda ruhunuzdaki sıkıntıları ruhunuzdan tamamen uzaklaştırır.

Kendinize ve sevdiklerinize alabileceğiniz hem şifa dolu hem de şık bir hediye seçeneği olan bu tohum ile üretilen kolye modelleri, ruhunuzu içten iyileştirmenin ve sorunlarınızı kökten çözerek farkındalığınızı oluşturmanın en doğal ve etkili yoludur.Sizler de hemen kategorimizi inceleyerek kategorimiz içerisinde rudraksha ile üretilmiş tüm tasarımlara göz atabilir ve hemen hem kendinize hem de sevdiklerinize tercihler yapabilirsiniz.

Rudraksha:
 İnanışa göre, Tanrı Shiva’ nın tüm varlıkların yararı için yaptığı 1000 yıllık meditasyonun ardından gözlerinden süzülen gözyaşı damlalarının toprağa düştüğü yerde mistik bir ağaç yetişir. Bu ağaç ve tohumları, Tanrı Shiva’ nın bir diğer adı olan “Rudra” ile gözlerini tanımlamak için “Aksha” kelimelerinin biraraya gelmesiyle Rudraksha adını almışlardır. Çoğunlukla Endonezya, Nepal ve Hindistan’ da yetişmektedir. Dünya enerjisine ve güçlü spiritüel bağlara sahip olan bu tohumlar, meditasyon, içsel aydınlanma, spiritüel gelişim, zihinsel ve bedensel huzurun yanı sıra bedensel şifa için de çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Antik kayıtlarda dahi bu tohuma çokça kez değinilmiş olup, en belirgin özelliği negatif enerjinin her türlüsüne (fiziksel ve psikolojik etkiler, nazar, vb.) karşı koruyucu bir kalkan olarak kullanılmasıdır. Bunun yanı sıra derin meditasyon çalışmalarında sakinleşme, dingin bir zihin ve iç huzura ulaşmak için kullanılır. Doğal titreşimi sayesinde onu taşıyan kişinin fiziksel ve metafiziksel bedenlerinin enerji akışını düzenler, çakraların dengelenmesinde etki gösterir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.