x
Filtre
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Rudraksa Taşı

Rudraksa Taşı, aslında Shiva’nın Gözyaşları olarak bilinen ağacın tohumlarının kurutulması ile elde edilen taşlar olarak bilinmektedir. Doğal bir taş grubunda yer almayan Rudraksa taşı genellikle kolye ve bileklik yapımında tercih edilmektedir. Her ne kadar doğal bir taş olarak taş grubu içerisinde yer almasa da şifalandırıcı özelliği ve taşa benzeyen yapısı ile oldukça faydalıdır.

Rudraksa taşını sürekli olarak üzerinizde taşımak oldukça önemlidir. Hatta daha rahat ve sakin bir uyku geçirmek için geceleri de bileklik olarak veya kolye şeklinde üzerinizde taşımanız tavsiye edilir. Bu sayede Rudraksa taşının vermiş olduğu enerji ile daha kısa sürede uykuya dalabilirsiniz.

Olumsuz ve negatif enerjiler için bir kalkan görevi gören Rudraksa taşı sizlere her zaman iyiye ve doğruluğa yönlendirmek için enerji verecektir

Rudraksa Taşı Özellikleri

Çakraların hizalanması için kullanılan Rudraksa taşı aynı zamanda bir kurutulmuş tohumdur. Her ne kadar kurutulmuş tohum olarak bilinse de sağlamlığı ve uzun ömürlü kullanımı ile doğal taşlar kadar dayanıklı ve şifacıdır. Rudraksa tohumu oldukça yaygın bir şekilde takı tasarımı sektöründe tercih edilmektedir. Özellikle insan tenine değdikten sonra enerjisini açığa çıkardığı bilinmektedir. İnsanların rahatlaması ve daha pozitif enerjilerde olmasını sağladığına inanılmaktadır.

 Rudraksa taşının geçmişine bakıldığında Tanrı Shiva’nın uygulamış olduğu 1000 yıllık meditasyon sonrasında gözyaşlarının düştüğü yerde bir ağaç yetişmiştir. Bu ağaç ise Rudraksa adını almıştır.

Rudraksa taşı genellikle Endonezya ile Hindistan ve Nepal’de bulunmaktadır.

Rudraksa Taşı Faydaları

  • Rudraksa taşının hikayesinin bu denli mistik bir döneme ait olmasından dolayı çok eski dönemlerden beri şifalandırıcı olarak kullanıldığını söylemek mümkündür.
  • İnsanın iç dünyasının ferahlamasına ve kendini bir denge içinde bulabilmesine yardımcı olduğuna inanılmaktadır.
  • İnsan zihninin daha iyi ve berrak bir şekilde düşünebilmesine yardımcı olur.
  • Rudraksa taşı kabus ve kötü rüyaların görülmesini önüne geçer.
  • Hislerin daha da kuvvetlenmesini sağlarken odaklanmaya da yardımcı olur.
  • Rudraksa taşının en çok bilindik faydalarından biri de radyasyona karşı en etkili olan doğal taşlardan biri olmasıdır.
  • Önsezilerin kuvvetlenmesini sağladığı için de insanların kendi dünyaları içerisinde yollarını bulabilmelerine yardımcı olur.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.