x
Filtre
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Jade Taşı

Jade Taşı diğer bir adı olan Yeşim taşı olarak da bilinmektedir. İyileştirici ve şifalandırıcı taşlar grubunda yer alan Jade taşı pek çok hastalığın iyileşmesinde etkili olduğu inancı ile kullanılmaktadır. Hem takılarda hem de çanta veya cepte taşınması mümkün olan Jade taşı tesbih yapımında da tercih edilmektedir. Enerjisi yüksek olan Jade taşı oldukça eski dönemlerden beri hastalıklara karşı koruyucu olarak kullanılmaktadır. Göz altlarındaki morlukların ve cilt kusurlarının giderilmesinde de etkili olduğu için yüz masajı taşı olarak da Jade taşı tercih edilebilmektedir.

Jade Taşı Özellikleri

Genellikle Uzak Doğu ülkelerinde oymacılık sanatı içerisinde sıkça tercih edilmektedir. Çin, Yeni Zelenda, Tayland, Zimbabwe ve Hindistan’da çıkarılmaktadır. Jade taşının içerisinde bulunan bileşenler ise sodyum, demir, magnezyum, kalsiyum, alüminyum ve kromdur.

Cennet taşı olarak da bilinen Yeşim taşının hem Jade hem de Nefrit olmak üzere iki farklı türü vardır. Kristal yapıları sayesinde birbirlerinden kolaylıkla ayırt edilebilmektedir. Jade taşı yarı saydam taş grubunda yer almaktadır. Renk olarak yeşilin tonlarında ağırlıklı olarak bulunuyor olsa da beyaz ve sarı gibi tonları da mevcuttur.

Jade Taşının Faydaları

  • Zihnin daha aktif bir şekilde düşünebilmesini ve odaklanmasını sağlar.
  • Duygusal olarak dengelenmek için tercih edilen Jade taşı aynı zamanda sinire karşı da otokontrolün sağlanmasına yardımcı olur.
  • Antioksidan özelliği bulunmaktadır. Cilt için de pek çok faydası bulunan Jade taşı kanın temizlenmesi ve toksinlerin vücuttan atılması için de oldukça faydalıdır.
  • Jade taşının eski dönemlerde kadınlar için doğum sancısını azalttığı yönünde de kullanıldığı bilinmektedir. Ayrıca doğumun daha kolay bir şekilde gerçekleşmesine de yardımcı olduğuna inanılmaktadır.
  • Kan akışının hızlanmasını sağlarken ciltteki hücrelerin kendini yenilemesine yardımcı olur.
  • Jade taşı buzlukta soğutularak cilde uygulandığı zaman kılcal damarların küçülmesini sağlar. Bu sayede göz altı morlukları ve gözenek sorunu için de tedavi edici bir taş olarak tercih edilmektedir.
  • Yüz ve boyun bölgesinde yorgunluğa bağlı olarak oluşan şişliklerin giderilmesini sağlar.
  • Doğal taşlar grubunda yer alan Jade taşı masaj tekniklerinde şifalandırıcı etkisinden yararlanılmak üzere sıkça tercih edilmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.