x
Filtre
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Yılan Ağacı Tesbihler

Yılan Ağacı Tesbihler, erkeklere alınabilecek en özel ve en anlamlı hediye fikirlerinden birisi olmaktadır. %100 doğal ve tamamen el işçiliği ile üretilen tesbih modelleri, yılan ağacından üretilir. Yılan ağacı, sert ve son derece dayanıklı olmasının yanı sıra aynı zamanda işlenmesi zor bir ağaç türüdür. Bu nedenle de yılan ağacından üretilen tesbih modelleri, son derece değerli ve zor bulunan modellerdir.

Sevdiklerinize En Güzel Hediye Fikirleri

Sizin için değerli olan erkeklere ya da kendinize değerli bir hediye almak istiyorsanız yılan ağacı tesbihler sizin için en doğru tercih olabilir. Kategorimiz içerisinde birçok farklı tasarımda yılan ağacından üretilmiş özel tasarım ve el işçiliği modeller bulabilirsiniz.

Yılan ağacı İngilizcede ‘Snakewood’ olarak bilinmektedir. Bu ilginç ağaç türü sahip olduğu adını, yılan derisi biçimindeki deseninden almıştır. Bu ağaç oldukça sert ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Ayrıca bu ağaç türünün kurutulması en zor olan ağaçlardan biri olarak bilinene bir ağaç olma niteliği barındırmaktadır.

Yılan ağacının adı, görüntüsü gibi son derece dikkat çeken bazı özelliklerinin varlığı söz konusudur. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 - Yılan ağacı ilk kesildiği anda kırmızımsı bir renk alır.

- Kesilen ağacın hava ile olan teması arttıkça ilk etapta kırmızı olan rengi kahverengi tonlara dönüşür. - Oldukça sert bir yapısı vardır. Bu sebeple kesilmesi ve delinmesi çok zor bir işlemdir.

- Çok iyi cila tutma özelliği bulunmaktadır.

- Yılan ağacının odunu tatsız bir yapıya sahiptir.

- Yılan ağacının damarları düz olup bulunması ve işlemesi çok güçtür.

Görüntüsü ve sahip olduğu yapısıyla büyük ilgi gören yılan ağacı Fransız Guyanası, Güney Afrika ve Amazon ormanlarında yetişen ağaç türleri arasında yerini almaktadır.

Yılan ağacı dikkat çeken deseni ve dayanıklı yapısı ile bilinen ağaç türleri arasında yerini almaktadır. Yılan ağacının özellikle yılan dersini andıran desenleri çok fazla dikkat çekmektedir. Bu bakımdan tesbih yapımında özel olarak kullanımı söz konusu olan ağaç türleri arasında bulunmaktadır. Bu bakımdan tesbih yapımı için önemli bir ham madde olma özelliği taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.