x
Filtre
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Zeytin Ağacı Tesbihler

Zeytin Ağacı Tesbihler, ağaçtan üretilen tesbih modelleri arasında yer alan son derece şık ve estetik modellerdir. Adından da anlayabileceğiniz gibi saf zeytin ağacından herhangi bir katkı maddesi ve boya kullanılmadan doğal üretilen ürünlerdir. Özel tasarım olan bu modellerin her birisi el işçiliği sayesinde itina ile üretilerek sizlerin beğenisine sunulur.

Babanıza Özel Olduğunu Bir Kez Daha Hissettirin

Babanıza özel bir günde ya da içinizden geldiği herhangi bir günde hediye almak istiyorsanız zeytin ağacı tesbihler ile babanıza sizin için bir kez daha özel olduğunu hissettirebilirsiniz. Doğum günü, babalar günü ve benzeri özel günlerde babanıza alabileceğiniz doğal ve bir o kadar da özel hediye alternatiflerinin başında gelir.

 Zeytingiller familyasına ait ve yaklaşık 100 yıla kadar yaşayabilen uzun ömürlü bir bitkidir. İçerisinde yüksek miktarda barındırmış olduğu mineraller ve vitaminlerin sayesinde şifa kaynağıdır. 

 Zeytin ağacının tarihi günümüzden yaklaşık 8000 yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Tarihi gelişim içerisinde birçok efsaneye kaynak olmuştur. Eski uygarlıkların yazıtlarında ve tüm kutsal kitaplarda adı geçmekte olan bir bitkidir. En kötü toprak koşullarında bile yaşayabilen zeytin ağacı ülkemizin pek çok bölgesinde yetiştirilmektedir. 

Zeytin ağacı genel olarak ılıman iklimleri sever. Yazları sıcak, kışları sert ve soğuk olan iklimlerde zeytin ağacı yetişir. Genelde 15 derece üstündeki güneş sıcaklığına sahip olan bölgelerde daha kolay yetişmektedir. Kökleri fazlası ile derinlere ulaşabildiği için verimsiz topraklarda dahi yetiştirilebilmektedir. 

 Genel olarak 250 mm yağış zeytin ağacından yetişebilmesi için yeterlidir. Yeterli miktarda yağış gerçekleşmiyorsa sulama yöntemi uygulanmalıdır. Zeytinyağı eldesinde ağacın dikili olduğu toprak da oldukça önemlidir. Toprağın verimliliği ve özellikle tasviye ve drenaj derecesi oldukça önemlidir. 

 Zeytin ağacının yaşam evresinde farklı devreler bulunur. Örneğin ürünsüz geçen bir yılda budama yapılmamalıdır ya da hiç budanmamalıdır. Ağaç verime yattığı zaman hafif budamalar gerçekleştirilmelidir. Zeytin ağacının yaşlılık dönemlerinde ise sert budamalar yapılarak ağacın gençleştirilmesi sağlanmalıdır. 

Zeytin Ağacı Faydaları Nelerdir? 

 İçerisinde yüksek miktarda demir bulunmaktadır. Bu sebeple kansızlığa iyi gelmektedir.

 Kolesterolün düşürülmesine yardımcı olduğu için damar tıkanıklıkları ve kalp hastalıklarının önüne geçmektedir.

 Oldukça güçlü bir antioksidandır.

 Vücuttaki sağlıklı hücrelerin sayısını arttırır, kanserli olan hücrelerinde sayısını azaltır.

 Meme kanseri ve prostat kanserlerinin riskini en aza indirir.

 Stres oranın azaltılmasını sağlar ve bu sayede sinir hücrelerini korur.

l Stres oranın azaltılmasını sağlar ve bu sayede sinir hücrelerini korur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.