x
Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

09 Ocak 2022

Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir? Doğal taş çeşitleri takı, aksesuar, süs eşyaları veya mücevher yapımı sırasında kullanılmaktadır. Organik taşlar olarak bilinen doğal taşlar değerli ve yarı değerli olmak üzere farklı kategoriler altında incelenebilmektedir. Değerli taşlar doğada daha nadir bulunurken yarı değerli taşların daha fazla bulunduğunu söyleyebiliriz. Astroloji ile de yakından ilişkilendirilen doğal taş çeşitleri fiziksel ve zihinsel olarak da pek çok faydaya sahiptir.

Doğal Taş Çeşitleri Ve Özellikleri

Doğal taş çeşitleri şifalı taşlar içerisinde de yer almaktadır. Güzelliği ve dayanıklılıkları yanı sıra çakralara iyi geldiği inancı ile pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Akik Taşı

Doğada oldukça fazla bulunduğu bilinen Akik Taşı, astrolojide Başak, Boğa ve İkizler burcu ile ilişkilendirilmektedir. Hem zihni hem de ruhu dengelediğine inanılan Akik Taşı farklı renklerde olabilmektedir.

Değerli taşlar içerisinde yer alan Akik taşı üzerinde çizgiler ve katmanlar yer almaktadır.

Genellikle süs eşyası ve takı yapımında tercih edilen Akik Taşı rengine göre farklı faydaları olduğuna inanılan doğal bir taş çeşididir.

Lacivert, yeşil, pembe ve kahverengi renklerinde bulunabilen Akik taşı evrensel enerji açısından en yüksek potansiyele sahip olduğu düşünülen bir doğal taştır.

Akuamarin Taşı

Akuamarin taşı boğaz çakrası için faydalı olduğuna inanılan doğal bir taştır. Su grubuna ait olan burçlar ile birlikte anılan Akuamarin taşı, en çok Rusya bölgesinden çıkartılmaktadır. Denizin bir hazinesi olduğu düşünülen Akuamarin taşı, eski dönemlerde denizciler için de uğur getirdiğine inanıldığı için oldukça değerli bir taştır.

Meditasyon ve stresin azaltılması için tercih edilen Akuamarin taşı renk olarak turkuaz ve mavinin tonlarında olabilmektedir. Sakinleştirici bir enerjisi olduğu için boğaz çakralarının açılması ve sezgilerin kuvvetlendirilmesi için tercih edilmektedir.

Doğal Taş Çeşitleri Ve İsimleri

Farklı türde ve farklı renkte doğada pek çok doğal taş çeşidi bulunmaktadır. Doğal taş çeşitleri dekorasyon, terapiler, astroloji ve meditasyon için tercih edilebilmektedir.

Ametits Taşı

Parlak bir yapıya ve mor renge sahip olan Ametist taşı metafizik alanında sıkça tercih edilmektedir. Manevi korunmayı ve barışı temsil etmektedir.

Dumanlı Kuvars Taşı

Evrendeki dengeyi temsil ettiğine inanılan dumanlı kuvars taşı duygusal olarak sakinliği de simgeler. Renk olarak yarı şeffaf bir yapıya sahiptir.

Kaplan Gözü Taşı

Koyu kırmızı ve kahverengi dışında altın sarısı gibi renklerde de bulunabilen kaplan gözü taşı iyimserliğin sembolü olarak bilinmektedir. İpeksi bir yapısı ve parlak bir görünümü vardır.

Apatit Taşı

Doğal taş çeşitleri içerisinde en etkili olduğu biline taş çeşitlerinden biridir. Yüksek bir enerjiye sahip olduğuna inanılan Apatit taşı oldukça narin bir yapıya sahiptir. Mavi, yeşil ve sarı renklerde olabilmektedir.

Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Doğal taş çeşitleri farklı etkilere sahip olarak gruplandırılabilmektedir. Çakralar, stres ve korku yönetimi gibi farklı etkilere sahip olan doğal taş çeşitleri doğada az bulunmalarına göre de değer kazanmaktadırlar.

Aventurin Taşı

Kalp çakrasını temsil eder. Yengeç ve Aslan burcunun simgesi olarak bilinen Aventurin taşı şansı ve yaratıcılığı da simgelemektedir.

Ay Taşı

Nadir bulunan bir taş çeşidi olarak biline Ay taşı Solar Plexus çakrasını simgeler. Mavi ışıltılar saçtığı için Ay taşı olarak isimlendirilmiştir. Kalp çakrası için oldukça eski dönemlerden biri meditasyon alanında tercih edilen değerli ve yüksek enerjisi olan bir doğal taş çeşididir.

Florit Taşı

Aksesuar ve takı yapımında en çok tercih edilen doğal taşlardan biridir. Üçüncü göz ve kalp çakrası için etkili olduğu bilinmektedir. Hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak dengenin sağlanmasına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Doğal Taş Çeşitleri Ve Fiyatları

Doğal taş çeşitleri değerli ve yarı değerli olarak farklı gruplar içerisinde ayrıldığı için fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir.

Değerli taşlar doğada oldukça nadir bulunduğu için çok yüksek ücretlerde olabilmektedir. Genellikle takı ve mücevher tasarımlarında tercih edilen değerli doğal taş çeşitleri enerji olarak da daha yüksektir.

Yarı değerli taşlar da kendi içlerinde taşıdıkları enerjiye göre ve kullanıldıkları yere göre fiyatlarında farklılık gösterebilmektedir. Takı, aksesuar veya ev dekorasyonu için tercih edebileceğiniz değerli ve yarı değerli doğal taş çeşitleri arasında sizleri temsil eden bir doğal taş tercih edebilirsiniz.

TÜM DOĞALTAŞ ÇEŞİTLERİNE BURDAN BAKABİLİRSİNİZ

https://www.osmanlipazar.com/dogal-taslar

Akik Taşı

Akuamarin Taşı

Amazonit Taşı

Ametist Taşı

Apatit Taşı

Ay Taşı

Ceyd Taşı

Dizi Taşlar

Dumanlı Kuvars Taşı

Firuze Taşı

Granat Taşı

Güneş Taşı

Güneş Taşı

Hamatit Taşı

Havlit Taşı

İnci Taşı

Jasper Taşı

Jade Taşı

Kalsedon Taşı

Kaplan Gözü Taşı

Kehribar Taşı

Kan Taşı

Kristal Kuvars Taşı

Krizopras Taşı

Labradorit Taşı

Larimar Taşı

Leopar Jasper Taşı

Limon Kuvars Taşı

Lapis Lazuli Taşı

Malahit Taşı

Mercan Taşı

Necef Taşı

Oltu Taşı

Obsidyen Taşı

Oniks Taşı

Opal Taşı

Pembe Kuvars Taşı

Pirit Taşı

Rudrakşa Taşı

Rudraksha Taşı

Rutil Kuvars Taşı

Safir Taşı

Sedef Taşı

Sitrin Taşı

Tanzanit Taşı

Topaz Taşı

Turmalin Taşı

Yakut Taşı

Yemen Akik Taşı

Yeşim Taşı

Yıldız Taşı

Zebercet Taşı

Zultanit Taşı

Zümrüt Taşı

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.