x

ŞİFALI DOĞAL TAŞLAR

Tesbih Çeşitleri ve Özellikleri

09 Ocak 2022

Tesbih Çeşitleri Ve Özellikleri hakkında tüm merak ettikleriniz için yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Özellikle erkeklerin en çok kullandıkları aksesuarlardan biri olarak bilinen tesbih çeşitleri değer olarak da birbirinden farklı yapılara sahip olabilmektedir. Eski dönemlerden beri tesbih çeşitlerinin kullanıldığını biliyoruz. Sadece bizlerin kültürüne has bir durum olmasa da ülkemizde aksesuar olarak oldukça fazla tesbih kullanıldığını söylemek mümkündür.

 Birbirinden farklı taş ve boncuk yapısına sahip olan tesbih çeşidi bulunmaktadır. Her bir tesbih çeşidinin özelliği de birbirinden farklıdır. Tesbihler genellikle doğada bulunan değerli ve yarı değerli taşlardan ya da ağaçlardan özel olarak üretilmektedir. Ayrıca tesbih yapımı sırasında kullanılan taşların da ayrı bir enerjileri ve anlamları bulunmaktadır.

Osmanlı Kokuları ve Önemi

09 Ocak 2022

Osmanlı Kokuları Ve Önemi pek çok kokunun da tarihi ile ilgili bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Kokular oldukça eski çağlardan beri insanlık tarihi için oldukça önemli bir yere sahip olmuştur. Güzel kokular ise tarih öncesine dayanan bir geçmişe sahiptir. Osmanlı döneminde de güzel kokular her zaman oldukça önemli bir alan olarak ayrı tutulmaktadır. Eski Mısır döneminden beri günümüze kadar gelmiş olan güzel kokular ve kokuların önemleri hakkında merak ettikleriniz için yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Eski dönemlerde kokular günümüzde kullanılan alanlardan daha geniş bir şekilde tercih edilmekteydi. Cenazeler ve tabutlar için özel kokuların hazırlandığı tarihteki kaynaklardan anlaşılmaktadır. Bunun yanı sıra alternatif tıp içerisinde de pek çok kokunun tedavi edici yanlarından yararlanılmaktadır.

Günümüzde de kokuların insanları psikolojik olarak etkilenmesine neden olduğu tespit edilmiştir. Spa veya meditasyon gibi çok farklı alanlarda da güzel kokuların insan zihni üzerindeki etkilerinden yararlanılmaktadır. Osmanlı dönemine bakıldığında da güzel kokuların saraylarda ve evlerde de sıkça tercih edildiği görülmektedir. Özellikle Osmanlı döneminde de kokuların sakinleştirici ve iyileştirici etkilerinden alternatif tıp içerisinde kullanıldığını söylemek mümkündür.

Osmanlı Kokuları

Kadın Takı Ve Aksesuarları

09 Ocak 2022

Kadın Takı Ve Aksesuarları ile sizler de kendi stilinizi tamamlayabilirsiniz. Erkek aksesuarları ile karşılaştırıldığında kadınların hem takı hem de aksesuar seçimlerinde biraz daha avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. Kadın takı ve aksesuarları özellikle kadınların hazırladıkları kombinleri tamamlamak için en önemli etkenlerden biridir. Tarzınızı yansıtabileceğiniz ve göz kamaştırıcı bir görünüm elde edebileceğiniz kadın takı ve aksesuarları arasından size uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Hem modaya ayak uydurabileceğiniz hem de görünümünüzü tamamlayabileceğiniz en çok tercih edilen kadın takı ve aksesuarları çeşitleri için yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Erkek Takıları Ve Aksesuarları

09 Ocak 2022

Erkek Takıları Ve Aksesuarları ile daha estetik ve modern bir görünüme sahip olabilmek mümkündür. Kadınlar ile kıyaslandığında erkeklerin de günümüzde takı ve aksesuar seçimlerinde pek çok farklı seçeneğe sahip oldukları söylenebilir. Erkek takıları ve aksesuarları her tarza ve her stile hitap eden onlarca farklı ürün çeşitliği ile sunulmaktadır. Yüzükler, kolyeler ve bileklikler dışında tarzınızı biraz daha ön planda tutmak isteyen erkekler için birbirinden farklı aksesuar seçenekleri de bulunmaktadır.

Doğal Taşların Faydaları

09 Ocak 2022

Doğal Taşın Faydaları hem fiziksel hem de zihinsel olarak ayrı kategoriler altında değerlendirilebilmektedir. Doğal taş çeşitleri doğadan çıkartılarak işlenen ve kullanılan taşlar olarak bilinmektedir. Bu doğal taşlar dikkatli bir şekilde kullanıldığında uzun yıllar boyunca formu bozulmadan ve enerjisini kaybetmeden kullanılabilmektedir.

Doğal taş çeşitlerinin enerjileri ile ilgili tüm bilinenler eski çağlardan beri fark edilmiştir. Özellikle kişilerin zihinsel olarak yaşamış oldukları sorunların tedavisi için tercih edilmiştir. Günümüzde ise özellikle meditasyon ve spa masajları gibi pek çok alanda kişiler doğal taşların enerjisinden yararlanmaktadır. Özellikle doğal taşlar astrolojideki burçlar ile de yakından ilgilidir. Her burcun farklı bir doğal taşı simgelediği bilinmektedir.

 Burçların özelliklerine göre kişilere iyi geldiği düşünülen doğal taş çeşitlerinin fiziksel olarak da faydalarından yararlanılmaktadır. Cilt bakımı ve masaj teknikleri içerisinde vücudu rahatlatmak için doğal taş çeşitleri tercih edilmektedir.

Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

09 Ocak 2022

Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir? Doğal taş çeşitleri takı, aksesuar, süs eşyaları veya mücevher yapımı sırasında kullanılmaktadır. Organik taşlar olarak bilinen doğal taşlar değerli ve yarı değerli olmak üzere farklı kategoriler altında incelenebilmektedir. Değerli taşlar doğada daha nadir bulunurken yarı değerli taşların daha fazla bulunduğunu söyleyebiliriz. Astroloji ile de yakından ilişkilendirilen doğal taş çeşitleri fiziksel ve zihinsel olarak da pek çok faydaya sahiptir.

Gerçek Yemen Akik Taşı Ve Faydaları

09 Ocak 2022

Gerçek Yemen Akik Taşı Ve Faydaları ile insan bedeni için oldukça şifalıdır. Gerçek Yemen akik taşı doğada bulunan ve dünyada da faydalarından dolayı en çok tercih edilen ve övülen doğal taşlar arasında üst sıralardadır.

Lakin degerli ve az bulunmasından dolayı piyasada çok fazla sahtesi bulunmaktadır.  gerçek orjinal yemen akik taşlarını alırken dikkat edilmelidir.

Akik Taşının Dinimizdeki Yeri ve Faydaları Nelerdir?

25 Kasım 2021

Damla Kehribarın Faydaları

11 Temmuz 2021

Günümüzde Sıkma kehribar, ateş kehribar, toz kehribar gibi isimlerle kehribar çeşitleri satılmaktadır. Orijinal Kehribar damla kehribardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.