x
Doğal Taşların Faydaları

Doğal Taşların Faydaları

09 Ocak 2022

Doğal Taşın Faydaları hem fiziksel hem de zihinsel olarak ayrı kategoriler altında değerlendirilebilmektedir. Doğal taş çeşitleri doğadan çıkartılarak işlenen ve kullanılan taşlar olarak bilinmektedir. Bu doğal taşlar dikkatli bir şekilde kullanıldığında uzun yıllar boyunca formu bozulmadan ve enerjisini kaybetmeden kullanılabilmektedir.

Doğal taş çeşitlerinin enerjileri ile ilgili tüm bilinenler eski çağlardan beri fark edilmiştir. Özellikle kişilerin zihinsel olarak yaşamış oldukları sorunların tedavisi için tercih edilmiştir. Günümüzde ise özellikle meditasyon ve spa masajları gibi pek çok alanda kişiler doğal taşların enerjisinden yararlanmaktadır. Özellikle doğal taşlar astrolojideki burçlar ile de yakından ilgilidir. Her burcun farklı bir doğal taşı simgelediği bilinmektedir.

 Burçların özelliklerine göre kişilere iyi geldiği düşünülen doğal taş çeşitlerinin fiziksel olarak da faydalarından yararlanılmaktadır. Cilt bakımı ve masaj teknikleri içerisinde vücudu rahatlatmak için doğal taş çeşitleri tercih edilmektedir.

Doğal Taşın Faydaları Gerçek Mi?

Doğal taş çeşitleri üzerinde yapılan araştırmalara göre hem ruhsal olarak hem de fiziksel olarak kişilere iyi geldiği gözlemlenmiştir. Bunun için de doğal taşların uygun şekilde hayatın her alanında kullanılması ile yüksek bir enerji elde edildiğine inanılmaktadır.

Özellikle doğal taş çeşitleri vücuda temas ettiğinde daha fazla enerji ortaya çıkartmaktadırlar. Bunun için de değerli ve yarı değerli doğal taş çeşitlerinin genellikle takılarda tercih edildiğini ayrıca belirtmek gerekir.

Doğal taşlar işlenerek ancak en doğal formu korunarak aksesuar ve takılarda tercih edilmektedir. Sürekli kişinin üzerinde taşıması ile doğal taş çeşitlerinin enerjisini ortaya çıkartması sağlanmaktadır.

Doğal Taşların Faydaları Nelerdir?

  • Doğal taş çeşitleri alternatif tıp içerisinde destekleyici bir tedavi yöntemi olarak da kullanılabilmektedir. Şifa kaynağı olarak bilinen doğal taş çeşitleri kişinin tamamen iyileşmesini sağlamaz. Ancak kişideki özellikle negatif enerjilerin ortadan kalkmasına ve meditasyon amaçlı zihnin rahatlamasına yardımcı olmaktadır.
  • Doğal taş çeşitleri tek başına kullanıldığı gibi birlikte farklı taşların enerjisi ile birleştirilerek de kullanılabilmektedir. Ancak birlikte kullanılacak olan taşlardan birinin her zaman daha büyük ebatta olması ve diğeri ile birlikte en az 24 saat bekletildikten sonra kullanılması gerektiğine inanılmaktadır.

●Doğal taşlar pek çok hastalık için ağrıların dinmesine yardımcı olmak adına masaj yöntemleri içerisinde kullanılmaktadır. Ayrıca bilek bölgesi ağrıları için de doğal taşlardan yapılan bileklikler de sıkça tercih edilmektedir.

Doğal Taş Bileklik Faydaları

Doğal taşların faydaları ve sağlık için olan etkilerinden yararlanmak adına tercih edebileceğiniz en etkili yöntemlerden biri de doğal taş bileklik kullanmaktır. Doğal taş bileklik modelleri genellikle zihinsel ve ruhsal olarak tedavi edici etkilerinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Doğal taş bileklik faydaları ve yararlarına bakıldığında kan dolaşımına olan etkileri ve tansiyonu dengelemesi gibi pek çok artıyı sıralamak mümkündür.

Kemik sağlığı için de oldukça etkili olduğu bilinen doğal taş bileklik çeşitleri için en çok Mila taşı tercih edilmektedir. Mila taşı bileklik düzenli olarak taşındığında metabolizmanın hızlanmasına ve damarların korunmasına yardımcı olabilmektedir.

Doğal Taşların Cilde Faydaları

●Sadece zihinsel olarak değil doğal taşların cilde faydaları da bulunmaktadır.

●Cilt bakımı ve çeşitli cilt sorunlarının tedavi edilmesinde destekleyici olarak kullanılmaktadırlar.

●Doğal taş çeşitleri özellikle cildi sıkışlaştırmada ve yaşlanma karşıtı olarak cilde iyi geldiği için tercih edilmektedir.

●Ciltteki bakteri ve mikropların yok edilmesini sağlarken aynı zamanda cilt tonunu eşitlemede de pek çok doğal taş çeşidinin etkili olduğu bilinmektedir.

En Faydalı Doğal Taş Çeşitleri

Cilt bakımı ve cilt sağlığı için en bilindik ve en faydalı doğal taş çeşitleri;

Ametist: Cilt üzerinde meydana gelen kırışıklıkların ve çatlakların tedavi edilmesinde oldukça etkilidir. Cilt altındaki meydana gelebilecek enfeksiyon ve iltihap oluşumunun önüne geçtiğine inanılmaktadır. Cildi rahatlatarak aynı zamanda hassas ciltlerde meydana gelen kızarıklıkları da giderdiği bilinmektedir.

Kuvars: Göz kenarlarındaki ince kırışıklıklar ve jest ile mimik çizgilerinin giderilmesi için tercih edilmektedir. Özellikle yaşlanma karşıtı cilt bakımı için pembe Kuvars taşının sıkça kullanıldığı bilinmektedir.

Turmalin: Cilt sağlığı için gerekli olan kolajenin artırılmasında büyük etkisi olduğuna inanılmaktadır. Turmalin taşı özellikle doğal taş çeşitleri içerisinde uyarıcı etkiye sahip olan bir taştır. Vücutta sadece yüz bölgesinde değil boyun bölgesindeki de kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır. Şifalı taş grubu içerisinde yer alan Turmalin taşı cilde nemlendirici uygulanırken kullanılmaktadır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.