x
Filtre
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Parça Kehribar

Parça kehribar; kahverengi ve krem tonlarından oluşan kehribar parça-tanelerinden oluşturulmuş. Sarı kordon tasarımlı, çift püsküllü gümüş halkalar ve kazaz örme aksesuarla hareketlendirilmiş, farklı modelleri mevcuttur. Parça kehribar tesbih modelleri; sadeliği sevenlerin tercih edebileceği özelliklere sahiptir. Kehribarın, psikolojik açıdan ve fizyolojik açıdan çeşitli faydaları olduğunu göz önünde bulundurduğunuzda, ruhunuza iyi geleceğini söyleyebiliriz. Kehribar taş niteliğine sahiptir, fakat belirli coğrafyaların ağaç reçinelerinin fosilleşmiş halinden oluşmuştur. Parça kehribar ise; kehribar tesbih üretimi esnasında, geriye kalan parçalar ile farklı sentetik maddelerin birleşiminden oluşmuştur. Genel olarak, kehribarın özelliklerini taşıdığını söyleyebiliriz. Kehribardan ayrılına önemli bir özelliği ise farklı renklere ve küçük parçalara sahip olmasıdır.

Kehribar, genel olarak insan vücudunda rahatlatıcı bir etkiye sahip olmasının yanında, birçok hastalığın önlenmesi ve tedavisinde de etkileri kanıtlanmış bir maddedir. Kehribar, kolye olarak kullanıldığında Troid(guatr) hastalığına engel olduğu bilinir. Astım, bronşit gibi hastalıkların da tedavisinde önemli rol oynar. Alerji tedavisinde, etkili olduğu birçok taş bilimci tarafından belirtilmektedir. Ağrı giderici özelliği sayesinde, bedende hafifleme ve rahatlık sağlar. Kehribar ile yapılan masajın, kişinin ruh ve beden sağlığına faydalı olduğu söylenir. Küçücük kehribar parçacıkları, ani sinirlenmeler ve duygusal travmalardan kurtulmanızda da  yardımcı olur. Parça kehribar tesbih modelleri kapsamında; stres, kötü enerji gibi durumları üzerinizden atmak için oldukça etkili olacağını söyleyebiliriz.

Kehribar Tesbih

Kehribar, çam türü olan Pinus Succinifera ağaçların fosilleşmiş reçinesine denilir. Eski zamanlardan günümüze yansıyan özellikleriyle; takı, süs eşyası gibi alanlarda kullanılır. Açık sarı, kızıl gibi renk çeşitlerine sahip, yarı saydam özelliğindedir. Tesbih yapımında da tarihte kullanılan ilk malzemeler arasında kehribar yer almıştır.  Kehribar tesbih özel kehribar taşının işlenmesi ile elde edilir. Kehribar taşına özel, el işlemeciliğiyle yapılan kehribar tesbih modelleri; damla kehribar, parça kehribar, sıkma kehribar ve dominik kehribar şeklindedir. Kehribar tesbih modelleri de kendi içinde, farklı detaylara ve hareketlenmelere sahiptir. Kehribar tesbihlerin; gümüş kehribar işlemeli, püskül detaylı, kazaz örme, gümüş kazaz örme, sallama sistemli, kapsül kesim, kazaz püsküllü, gümüş püsküllü gibi özel işlemelere ve aksesuarlara sahip modelleri bulunur.

Parça Kehribar Tesbih Modelleri

Parça kehribar tesbih modelleri; gümüş kehribar işlemeli, kazaz püsküllü, pençe püsküllü, ay yıldız imame püsküllü parça, arpa kesim, arpa kesim yeşil tesbih gümüş püsküllü gibi faklı detay ve aksesuarlara sahiptir. Renkleri genel olarak, sarı-kahverengi ve yeşil ton geçişlerine sahiptir.

 • 1000 Ayar Kazaz Örme Kahverengi Parça Kehribar Tesbih
 • 1000 Ayar Kazaz Örme Turuncu Parça Kehribar Tesbih
 • 925 Ayar Gümüş Kahverengi Parça Kehribar Tesbih
 • Yeşil Püsküllü Yeşil Parça Kehribar Tesbih
 • Osmanlı Armalı Kahverengi Parça Kehribar Tesbih
 • Pençe Püskülü Parça Kehribar Tesbih
 • Ay Yıldız İmame ve Püsküllü Parça Kehribar Tesbih
 • Parça Kehribar Tesbih Gümüş Püsküllü
 • Parça Kehribar Tesbih Büyük Boy 925 Ayar Gümüş Püskül
 • Parça Kehribar Arpa Kesim Kahverengi Tesbih Gümüş Püsküllü
 • Parça Kehribar Arpa Kesim Yeşil Tesbih Gümüş Püsküllü
 • Parça Kehribar Arpa Kesim Tesbih Gümüş Püsküllü

Parça Kehribar Tesbih Fiyatları

Parça kehribar tesbih fiyatları, tesbihlerin özelliklerine göre farklılık gösterir. parça kehribar tesbihlerin, fiyatı; 109 TL’den başlayan fiyatları 129 TL arasında değişmektedir. En pahalı parça kehribar tesbih fiyatı modelleri 129 TL’dir. Parça kehribar tesbihlerin fiyat bütçesi, diğer kehribar modellerine göre uygun olduğunu söyleyebiliriz. İnternette sitemiz üzerinden, parça kehribar tesbih modellerini ve diğer tesbih modellerini daha kapsamlı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Dilerseniz bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Parça Kehribar Tesbih

Parça kehribar tesbih modelleri, kehribar taşının parçalarının işlenmesi dahilinde yapılır. Bu nedenle parça kehribar adını almıştır. Kehribar tesbih modellerinin her biri özenli işçiliği ve kehribarın mistik özellikleri dahilinde her zaman popülerliğini korur. Parça kehribar tesbihler; kehribar taşından farkı değişik renkleri içeriğinde barındırmasıdır. Ayrıca daha küçük parçalara sahip olmasıdır. Kehribar, insan vücudu üzerinde rahatlatıcı ve sakinleştirici gibi özellikleri ile dikkat çeker. Kehribarın parçalarından elde edilen, değişik renklere sahip parça kehribar tesbih modellerini bu niyetle kullanabilirsiniz. Parça kehribar tesbihlerin, en dikkat çekici özelliği; farklı renklere sahip işlemeleri ile görseli rengarenktir. Parça kehribar tesbihler de kendi içinde farklı detaylar dahilinde işlenerek farklı değerler kazanır. Gümüş işlemeli parça kehribar, gümüş kazaz püsküllü, arpa kesim gibi özelliklere sahip farklı çeşitleri bulunur.

Parça Kehribar Tesbih

Parça kehribar tesbih modeli, kehribar taşının parçalarından yapılır. Bu nedenle parça kehribar adı verilir. İlgi çeken kehribar tesbih modellerimiz, özenli işçiliği ve kehribar özelliği ile her zaman popülerliğini korur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.