x
Filtre
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Abanoz Ağacı Tesbihler

Abanoz Ağacı Tesbihler, günümüzde erkekler tarafından rağbet gören modellerden birisidir. Doğal abanoz ağacından üretildiğinden uzun yıllar boyunca kullanılabilen dayanıklı ve bir o kadar da şık ürünlerdir. Günlük kullanıma uygun olmakla birlikte aynı zamanda tesbih koleksiyonu yapan erkekler için eşsiz bir parçadır diyebiliriz. Kendinize ya da sizin için değerli olan erkeklere alabileceğiniz anlamlı bir hediye alternatifidir.

Abanoz Ağacı Tesbih Özellikleri

Ana malzemesi abanoz ağacı olan bu tesbih ürünleri, ham maddesinin özelliklerinden dolayı son derece sert ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kategorimiz içinde bulunan abanoz ağacı tesbihler, üretildiği malzemeden dolayı üzerindeki cilayı başarılı şekilde tutar ve bu nedenle de son derece parlak ve şık görünüme sahiptir.

Abanoz ağacı abanozgiller ailesinden gelen ağaç türleri arasındadır. Sıcak ülkelerde yetişen ağaç türlerinden olan abanoz ağacı birçok ağacın ortak adı olarak bilinmektedir. Abanozgiller familyasına mensup olan ağaç türleri arasındadır. Bu ağaç Türkiye'de özellikle yayılışı kesin bir popülasyonu yoktur. Pek çok alanda abanoz ağacık kullanılmaktadır. Dolayısıyla insan sağlığına da oldukça faydası olduğu bilinmektedir. Abanoz ağacının ana vatanı Hindistan ve Doğu Batı olarak bilinmektedir. Dayanıklılığı ile bilinen bir ağaçtır. Abanoz ağacı günümüzde ki en kıymetli ağaçlar arasında gösterilir. 

Abanoz Ağacı Özellikleri 

 - Abanoz ağacının iç odun tarafı kara renkte dış odun tarafı ise kül rengindedir.

 - Bodur ve çalım ağaçları arasında yer almaktadır.

 - Yaprakları üçerli şekilde oluşur. Aynı zamanda yaprakların goncası da bulunmuyor.

 - Çekirdeklerinin tohumu toplam 8 adetten oluşmaktadır.

 - Abanoz ağacının meyveleri ise koyu renktedir.

 - Genellikle bu ağaç mayıs ya da haziran aylarında meyve vermeye ve çiçek açmaya başlar.

 - Çok sert bir odunsu yapıdadır. 

 Abanoz Ağacı Faydaları Nelerdir? 

 1) Ağrıları Dindirir 

 Abanoz ağacının en önemli faydaları arasında ağrıları dindirmesi gelmektedir. Abanoz ağacı ruhu da dinlendirir ve ruhsal olarak daha iyi hissetmenizi sağlar. Özellikle abanoz ağacı yaprakları doğal olarak bir ağrı kesicidir. Bundan dolayı abanoz ağacı ağrı kesici tedavisinde en iyisidir. 

 2) Akne Tedavisinde Kullanılır 

 Abanoz ağacının en önemli faydaları arasında akne tedavisi olarak görülmektedir. Akne tedavisinde düzenli kullanıldığı takdirde akne yaralarını geçirir. Doğal olarak bir tedavi seçeneğidir. 

 3) Sindirim Sistemine İyi Gelir 

 Sindirim sistemine oldukça iyi gelen abanoz ağacı sindirim sistemindeki toksinlerden arınmanızı sağlamaktadır. Sindirim sistemini bütünü ile onarır.

 3) Sindirim Sistemine İyi Gelir 

 Sindirim sistemine oldukça iyi gelen abanoz ağacı sindirim sistemindeki toksinlerden arınmanızı sağlamaktadır. Sindirim sistemini bütünü ile onarır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.