x

Filtre
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Kaplan Gözü Tesbih

Kaplan gözü; metamorfik bir kaya parçasından elde edilen chatoyant taş türüne denir. Altın, kırmızı, kahverengi gibi renk tonları yansımalarına ve ipeksi bir parlaklığa sahiptir. Kaplan gözü, kuvars grubuna ait bir taş olduğunu söyleyebiliriz. İpeksi dokusu ve parlaklığı ile hoş bir görünüme sahiptir. Kaplan gözü, çeşitli alanlarda kullanılır. Doğal taşlar arasında yer alan kaplan gözü taşı, usta ellerde işlenerek tesbih yapımında da kullanılır. Kaplan gözü tesbih modelleri farklı özelliklere sahiptir. Gümüş işlemeli, küre kesim, püsküllü, kaplan gözü dizi taş gibi farklı detaylara sahip modelleri bulunur. Her biri kendi içinde özel işçiliği ile şık bir görünüme sahiptir. Kaplan gözü tesbihlerin fiyatları da uygun tesbih modelleri arasında yer alır. Uygun fiyat koşulları ile kaplan gözü tesbihlerden, zevkinize uygun olanı sipariş verebilirsiniz.

Kaplan Gözü

Kaplan gözü; kuvars grubuna ait bir taştır. Taş parlatıldığında ipeksi bir dokuya sahip olur. Ayrıca yanardöner renk geçişleri de bulunur. Eski tarihlerde, kaplan gözünün koruyucu etkisi olduğuna inanılırdı. Mistik insanlar, kaplan gözünün kendilerini koruduğunu ifade etmişlerdir. Budistler, Paganlar, Uzak-Doğu şamanlar, Kızılderililer gibi uygarlıkların; gelenek ve göreneklerine göre; kötü ruhlardan, kara büyüden, nazar gibi negatif etkilerden onları koruduğuna inanılırdı. Kaplan gözünün kötü enerjiyi uzaklaştırdığına ve olumlu etkiler yansıttığı düşünülmekteydi. Özellikle, başkalarının iradelerinden etkilenmemek ve özgür iradelerini yitirmemek amacıyla, kaplan gözü taşını üzerlerinde taşıdıkları bilinmektedir.

Kaplan gözünün psikolojik açıdan da önemli etkileri olduğu düşünülür. Gücü ve cesareti artırır, hayata karşı pozitif olmanızı sağlar. Yaşama olumlu bakmanıza yardımcı olur. Negatif ve kötü düşüncelerden uzaklaştırır. Kişinin dayanıklılığını artırdığına ve engellere rağmen ilerleme isteğini kazanmasını sağlar. Kaplan gözü taşının, yüzeyini okşayarak; dert ve endişelerinizden kurtulabilirsiniz. Kişiler arasında, telepatik açıdan bağ kurulmasına da yardımcı olduğu söylenir. Dengeli bir duygusal yapıysa sahip olmanızı sağlar. Ayrıca inatçı kişiliği dengeler. Durumları ve olayları net algılama kapasitenizi artırır. Kabus gören çocuklar üzerinde de olumlu etkiler sunar. Ayrıca astım hastalarına iyi gelir, sindirim sorunları üzerinde de iyileştirici gücü bulunduğuna inanılır.

Kaplan Gözü Tesbih Özellikleri

Kaplan gözü tesbih modelleri, çeşitli detaylara ve özelliklere sahiptir. Her biri kendine özgü işçiliğe sahip yapısı ile hoş görünüme sahiptir. Kaplan gözü tesbihler, kaplan gözü taşının olumlu etkilerine sahiptir. Kaplan gözü taşının; psikolojik ve fiziksel etkilerinden olumlu bir şekilde yararlanmak içinde tercih edebilirsiniz. Kaplan gözü tesbihler ve tesbihlerin genel yapısal özellikleri; oymalı, kesme, küre kesim, püsküllü, fasetli kesim, gümüş, altın, dizi taş gibi farklı detaylara sahiptir. Ayrıca özel el yapım işçiliği kapsamında, her biri özenli tasarımlardır. Ayrıca, kaliteli kaplan gözü tesbihlerin her biri, uygun fiyatlarla hizmetinizdedir. Kaplan gözü tesbihlerin her biri, kendine özgü tasarıma ve detaylara sahiptir.

Kaplan Gözü Tesbih Modelleri

Kaplan gözü tesbih modelleri, çeşitleri kapsamında farklı detaylara sahiptir. Kaplan gözü tesbih modellerinin hepsi, kaplan gözü taşının olumlu etkilerini taşır. Kendine özgü küre kesim, kesme, oyma, fasetli kesim gibi detaylara sahip olan tesbih modelleri bulunur. Ayrıca gümüş işlemeli ve altın işlemeli modelleri de mevcuttur. Dizi taş modeli de daha sade bir görünümü ile karşınızdadır. Kaplan gözü tesbih modellerinin her birini, sitemiz üzerinden detaylı bir şekilde inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Kaplan gözü tesbihlerin modelleri şöyle:

  •          Kaplangözü taşlı 925 ayar gümüş püsküllü tesbih
  •          925 ayar gümüşlü kaplangözü tesbih
  •          Kaplangözü fasetli kesim 925 Gümüş püsküllü
  •          Kaplangözü taşı tesbih küre kesim 925 ayar püsküllü
  •          Kaplangözü dizi taş 8mm
  •          Kaplangözü dizi taş 6mm
  •          Kaplangözü dizi taş 10mm

Kaplan gözü tesbihlerin modelleri ve detayları kapsamında, görselini inceleyebilir ve size uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Tesbih modellerimizin her biri, özenli işçiliği ile özel tasarımlara sahiptir. Kaplan gözü taşı, ruhsal ve fiziksel açıdan olumlu etkileri bulunur. Olumlu enerji özelliği ile sizi tüm olumsuzlardan korur. Tesbih modeli kapsamında; bu özel taşın güzel enerjisinden yararlanabilir ve tesbih olarak kullanabilirsiniz. Kaplan gözü tesbih çeşitleri ile alakalı dilerseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaplan Gözü Tesbih Fiyatları

Kaplan gözü tesbih modelleri kapsamında, tesbihlerin fiyatlarında değişkenlik görülmektedir. Fakat, kaplan gözü taşından yapılan tesbihlerin her biri uygun fiyat bütçelerine sahiptir. Kaplan gözü tesbihlerin fiyatları; 65 TL ile 158 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ürünlerin detaylı özelliklerini ve fiyatlarını internet sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Ürün görseli kapsamında, ürünü de detaylı inceleme fırsatı elde edebilirsiniz. Gümüş püsküllü detaylı olanları, gümüş işlemeli, küre kesim, fasetli kesim, dizi taş gibi çeşitleri özellikleri kapsamında, sade ve şık görünümlere sahiptir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.