x
Filtre
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Deve Kemiği Tesbih

Deve kemiği tesbihlerin malzemesi, deve kemiğinden elde edilir. Fakat genellikle deve kemiği olarak bilinebilir. Deve kemiği tesbih modellerinin; sarı işlemeli, arpa kesim sistemli, arpa kesim gümüş püsküllü, gümüş püsküllü, oyma sistemli, oyma işlemeli tesbih altın kaplama kazaz püskül, zaza oymalı gümüş, oyma işlemeli, beyzi kesim halkalı, abanoz işlemeli ve halka imameli tesbih özelliklerine sahip modelleri bulunur. Her biri kendine özgü tasarımı ile hoş bir görsele sahiptir. Geleneksel kültürü yansıtan tesbihler ile sizlerde kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Deve kemiği tesbihlerin renkleri genellikle beyaz ve siyah-beyaz şeklindedir. Fiyat seçenekleri ise tesbih modelleri arasında en uygun modeller arasında yer alır.  

Deve Kemiği Tesbih Özellikleri

Hayvansal tesbihler arasında yer alan, deve kemiğinden elde edilen tesbih modelleri farklı detaylara sahiptir. Her birinin oyma şekilleri, kesimleri gibi detayları birbirinden farklı özelliklerdedir. Deve kemiğinden elde edilen tesbihlerin önemli bir özelliği ise uygun fiyat seçeneklerine sahip olmasıdır. Hakiki deve kemiği malzemesinden yapılan tesbihlerin anlamı da bu yönde artmaktadır. Hayvansal malzemelerden yapılan tesbihler için, canlılara keyfi bir şekilde özellikle zarar verilmez. Doğal yollardan hayatlarını kaybeden develerden elde edildiği belirtilmektedir. Tesbihlerin manevi kültürel değer yargısına da uymayan bir davranış olduğunu özellikle belirtmek isteriz.

Deve kemiği tesbih

modellerin özellikleri ve detayları şöyle:

  • Sarı işlemeli deve kemiği sistemli
  • Deve kemiği arpa kesim sistemli tesbih
  • Arpa kesim 925 Ayar gümüş püsküllü deve kemiği tesbih
  • Deve kemiği gümüş püsküllü
  • Deve kemiği oyma işlemeli sistemli
  • Deve kemiği oyma işlemeli, altın kaplama, kazaz püsküllü modeli
  • Deve kemiği oymalı gümüş Zaza tesbih
  • Beyzi kesim halkalı
  • Abanoz işlemeli kemik tesbih
  • Kesme deve kemiği tespih halka

 

Deve Kemiği Tesbih Fiyatları

Deve kemiği tesbih modellerin fiyatları, tesbih çeşitleri arasından en uygun olanlar arasında yer alır. Uygun fiyat seçenekleri sayesinde kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ödeme seçenekleri kapsamında sizin için uygun olan yöntemi tercih edebilirsiniz. Deve kemiğinden elde edilen tesbihlerin fiyatları, işlemeleri ve altın, gümüş gibi özellikleri doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Genel olarak fiyatları; 110 TL civarından başlar ve 180 TL arasında değişmektedir. Ürünlerimizin fiyat seçeneklerinde belirli dönemlerde kampanyalı indirimler söz konusudur. Deve kemiğinden elde edilen tesbih modellerinin, kendine özgü duruşları vardır. Modelleri sitemiz üzerinden detaylı bir şekilde inceleyebilir ve sizin için uygun olan tesbih modelini tercih edebilirsiniz. Dilerseniz tesbihler hakkında bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi rica edebilirsiniz.

Hayvansal Tesbihler

Tesbihler; işlenebilen özelliğe sahip her türlü malzemeden özenli bir şekilde yapılabilir. Bu açıdan eski zamanlardan gelen kültür yansıması günümüze taşınmaktadır. Tarihte her türlü şeyde kullanılan ürünler, malzemeler özellikle hayvanlardan elde edilirdi. Bu gibi özellikler kapsamında, tesbih yapımında da öncelikli olarak hayvansal ürünler tercih edilmiştir. Hayvansal tesbihler, hayvan türlerine özgü özellikleri doğrultusunda yapılır. Hayvanların niteliklerine uygun parçaları seçilir; boynuz, diş, kabuk, inci, mercan şeklinde örnekler verebiliriz.

Hayvansal ürünlerden elde edilen tesbih modelleri; balina kemiği tesbih, boynuz, filkemiği, kaplumbağa, kemik, yüsur, bufalo, hipopotam kemiği, mors kemiği, deve kemiği tesbih şeklindedir. Tesbih yapımı için elde edilen hayvansal ürünler, hayvanlara zarar verilmeden elde edilir. Malzemeler; özellikle yaşamını normal süreçte yitirmiş hayvanlardan elde edilir. Ayrıca, tesbih yapımının manevi değer yapısına, canlılara zarar verilerek elde edilmesi uygun görülmez. Canlılardan elde edilen malzemeler, ustasına özgü nitelikler ile itina ile işlenir ve ustasının ona yeni bir yaşam sunduğuna inanılır. Böylelikle hayvansal ürünlerden elde edilen tesbihlerin manevi değeri iki kat artar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.