WhatsApp

Özel Usta İşi ELDE Yapım 99'lu Katalin Tesbih

Yeni Ürün

Özel Usta İşi ELDE Yapım 99'lu Katalin Tesbih Genişlet

Usta nın işçiliği ile Mükemmel Renk ve dokusu ile Özel üretim Katalin 99'lu tesbih. Koleksiyonluk ve Günlük Kullanıma uygun kadife gibi bir çekim.

Daha Fazla Detaylar

Osmanlı Pazar

₺ 2.990,00

KDV Dahil

e9a84087e15ed9668853a7635df045c3.png

Dünyanın her yerine kargo..

7/24 Müşteri Hizmetleri

Ücretsiz 15 Gün İade İmkanı

Faturalı ve Sertifikalı Ürün

Özel Usta İşi ELDE Yapım 99'lu Katalin Tesbih
Stok Kodu: OUT003
Metaryel: Grup Sallama Sistemli
Kullanılan Malzame : KATALİN ( TAMAMI EL İŞÇİLİĞİ )
Ağırlık: 38,20 GR
Tane Kesim Şekli: Küre / Yuvarlak Kesim
Tane Kalınlığı: 8mm (Uzunluk ) x 8mm (kalınlık)
Tesbih Toplam Uzunluk: 62,5 cm
Püskül Değişebilir: Evet Sipariş Doğrultusunda
Hazırlanış Süresi: 1 Hafta  - 10 Gün
Garanti: VAR
Ödeme Metodları: Havale / Kredi Karti (9 Taksit) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
Kargo:  MNG Kargo ve PTT Kargo İle Ücretsiz Kargo.
Özellikler: ÖZEL USTANIN SULU MAKİNE KULLANMADAN  TAMAMINI EL TORNASINDA YAPTIĞI ÖZEL BİR ÜRÜNDÜR. KATALİN MALZEMEDEN MÜKEMMEL ÇEKİMİ İLE HEM GÜNLÜK KULLANIMDA HEM DE USTA İŞİ OLMASI SEBEBİYLE KOLEKSİYONLUK BİR MODELDİR. SERTİFİKALI VE FATURALI OLARAK GÖNDERİLECEKTİR.
Özellikler 2 :
Katalin Nedir..?
          Katalin (Catalin) ilk kez 1927 yılında Amerika New York'ta "American Catalin Corporation" şirketi tarafından patenti alınarak üretilmiştir ,
saydam ve yarı saydam özellikler gösterebilen veya koyu renklerde olabilen her renkte üretilmiş bir çeşit fenol formaldehit materyal cinsidir.
Katalinin Özelliği Nelerdir ?
          1930-1950 yılları arasında tüketim malları yapımında oldukça tercih edilmiştir.Isıya dayanıklı, sert bir malzemedir.
Isıtıldığında yapısından ötürü fenolik (kehribar kokusu) koku verir.Katalin üretildiği dönemlerde çeşitli ev eşyaları,takılar,dekoratif amaçlı radyolar,
aksesuarlar yapılmıştır ve günümüzde bu ürünler koleksiyonerler tarafından aranmaktadır.
Eldeki bilgilere göre 1950’li yıllarda malzemenin üretimi durmuştur.İlerleyen yıllarda katalinin yerine kullanılacak birçok farklı malzeme üretilmiştir 
ve kullanılmaktadır.
Katalinin Geçmişi:
          Katalinin tarihçesine baktığımızda geçmişinin 1927’ye dayandığını ve 1950’lere kadar üretildiğini görmekteyiz.
Bu bilgiye dayanarak piyasada Osmanlı Katalini” adı ile satılan ürünlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyebiliriz.
Zira Türkiye Cumhuriyeti 1923’te kurulmuştur ve katalinin üretimi 1927 yılında,yani daha sonradır.
Genel olarak kehribar grubunda olduğu gibi katalin grubu da suistimale oldukça açık bir ürün grubudur ve artniyetli kişiler tarafından bu durum 
kullanılmaktadır.Katalin malzeme geçmiş dönemde üretilmiş,günümüzde devamlılığı olmayan malzemedir. Yapılan tesbihler bu eski objelerin traşlanarak
yeniden kullanılması ile meydana gelmektedir. Almanya son zamanlarda bu malzemenin yeniden yapımını başarabilmiştir.
          Günümüzde çeşitli yollarla benzer malzemeler üretilmekte ve katalin adı ile satışı gerçekleştirilmektedir.

GARANTİ ŞARTLARI

www.osmanlipazar.com‘dan satın aldığını ürünler, OSMANLI PAZAR garantisi adı altında satılmaktadır. Arızalı veya kusurlu ürünler ile ilgili olarak iletisim@osmanlipazar.com ‘a mail atabilir veya 0212 635 35 99 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle görüşebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz size en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacaktır.

İADE ŞARTLARI

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren Tüketicinin Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı kapsamında 7 gün içerisinde yasal iade hakkınız bulunmaktadır. Osmanlı Pazar olarak biz bunu 15 güne sizin için çıkarttık .(15 Günlük iade 150 TL ve üzeri ürünler için geçerlidir) .  İade işleminizle ilgili destek bölümümüzü 0212 635 35 99 numaralı telefondan arayarak veya iletisim@osmanlipazar.com adresi üzerinden mail atarak bilgi verebilirsiniz.

İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirildikten sonra iadeniz uygun görülmesi halinde iadeniz gerçekleştiğinde size bilgi verilecektir. İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu hasar görmemiş haliyle OSMANLI PAZAR ’ın doğru adresini içerecek şekilde MNG Kargo ile geri göndermeniz gerekmektedir.

Ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İade/değişim talebiyle gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir.

Ürünleri MNG Kargo (444 06 06) ile Liya İnternet Hizmetleri Cemal Balcı ‘ın  Binbirdirek Mahallesi Divanyolu Cd. No:15 K:3 D:313 Fatih - İSTANBUL adresine "karşı ödemeli" olarak gönderebilirsiniz. Satılan ürünlerin stoku sınırlı sayıda olduğundan değişim taahhüdü verilememektedir. Değişim yapılamadığı takdirde iade süreci başlatılacaktır.

İade kargonuz OSMANLI PAZAR ‘ın iade adresine ( Binbirdirek Mahallesi Divanyolu Cd. No:15 K:3 D:313 Fatih - İSTANBUL ) ulaştıktan sonra ürün bedeli 5 işgünü içerisinde, Kredi Kartınıza veya Havale / EFT yapmış iseniz hesabınıza iade edilmektedir. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanıza bağlı olarak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi taksitli olarak yansıtılabilmektedir. İadenizin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartı yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlı olup OSMANLI PAZAR’ın bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

OSMANLI PAZAR internet sayfası üzerinden yapılan alışverişlerde, siparişinizi teslim aldıktan sonra 7 gün içerisindeki iade/değişim işlemleri internet depomuz üzerinden gerçekleştirilmektedir. Siparişinizi aldıktan 7 gün sonraki değişim talepleriniz için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz:

Emaililetisim@osmanlipazar.com

Tel: 0212 635 35 99

Özel Koşullar:

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız önemlidir. Kontrol ettikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde paketi teslim almayıp kargo yetkilisine bildirerek kargo şirket tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile iade etmekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürün iadesi, ancak, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.


* Üstteki garanti ve iade şartları sadece internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için geçerlidir.

Tesbih İçin Doğru Adres Osmanlı Pazar

Osmanlı Pazar, internetten güvenilir erkek ve aksesuar ürünlerinin sipariş edilmesi için yirmi dört saat hizmet veriyor. Doğal taşlı tesbihler, fiber materyalle üretimi yapılmış özel tesbihler, kehribar tesbih çeşitleri üretiliyor. Ağaç tesbih modelleri, gümüş tasarımlar, 99’luk modeller, altın kaplamalı ve 14 ayar altın kullanılan lüks ürün çeşitleri yayınlanıyor..

Daha fazlası