x
Filtre
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Balina Dişi Tesbih

Balina dişi tesbih modelleri, hayvansal ürünler kapsamında malzemesi balina dişi olan tesbih modelidir. Hayvansal tesbih modelleri arasında ilgi çekici özelliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Balina dişinden elde edilen tesbih modelleri de kendi içinde farklı özelliklere ve detaylara sahiptir. Oyma tesbih, dantelli katlı lale, Hassı lale imame, rokoko oyma imameli tesbih, harem-i şerif oyma ve semazen imameli el işi tesbih gibi özelliklere sahiptir. Balina dişi tesbihlerin her biri beyaz-krem renge sahiptir. Ayrıca özel el işçiliği ile kaliteli ve şık bir görünüm sunar. Balina dişlerinin görselliği ile okyanusun serinliğini sizlere sunar.

Balina Dişi

Balinalar; dişli balinalar ve dişsiz balinalar diye ikiye ayrılır. Dişli balinalar, genellikle takı tasarımı dünyasında ve tesbih yapımında kullanılır. Balina dişi gibi hayvansal ürünlerden elde edilen, tesbih malzemeleri için; hayvanlara asla zarar verilmez. Doğal yollar ile yaşamı sona eren hayvanlardan temin edilir. Canlıların yaşamına keyfi zarar vermek, tesbih kültürünün manevi ruhuna da ters düşmektedir. Bu nedenle bu konuya hassasiyetle yaklaşıldığı belirtilir. Balina dişinden yapılan tesbihlerin her biri krem beyaz rengine sahiptir. Oyma tesbih, dantelli katlı lale, Hassı lale imame, rokoko oyma imameli tesbih, harem-i şerif oyma gibi özel detaylara sahip modelleri mevcuttur. Ayrıca özel el işçiliği ile yapılan balina dişi tesbih modelleri de mevcuttur.

Balina Dişi Tesbih Özellikleri

Balina dişlerinin orijinalinden yapılan tesbihler, canlı bir yaşamı simgeler. Değeri bu yönden oldukça yüksektir. Özel el işçiliği ile usta ellerden çıkan ürünlerdir. Tesbih kültürünün değerini, bir canlının parçası niteliğinde daha da anlamlaşır. Koleksiyon değeri yüksek olan balina dişi tesbihleri, özel hediyeler için tercih edebilirsiniz. El işçiliği, malzemesinin bir canlının parçası olması gibi özelliklerin hepsini, size kalitesi ile sunar. Balina dişinden yapılmış tesbih modellerimizi ve diğer tesbihlerimiz ile alakalı bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Balina Dişi Tesbih Fiyatları

Balina dişi tesbih modellerinin fiyatları özellikleri kapsamında değişkenlik gösterir. Özel el işçiliği ve özel usta tercihi kapsamında fiyatlar değişkenlik gösterir. 3, 450,00 TL civarından başlayan fiyatları 4, 550,00 TL arasında değişir. Birden fazla ödeme seçeneği ile vardır. Sizin için uygun ödeme yöntemi dahilinde sipariş verebilirsiniz. Balina dişi tesbih modellerimiz genellikle, Selamet Şeker Usta’nın el işçiliğine sahiptir. Sitemiz üzerinden ustalarımızı ve ürünlerimizi daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Tesbih modellerimizin her biri özel değere sahiptir. Kültürel açıdan önemli bir değere sahip olan tesbih modellerimiz, koleksiyonlar için idealdir.

Hayvansal Tesbih Modelleri

Tesbihler işlenebilen özellikte olan çeşitli malzemelerden yapılabilir. Tesbihler de eski tarihlerden itibaren kullanılan malzemelerden biri, hayvanlardan elde edilen parçalardır. Eski zamanlarda, tesbih malzemelerinde en çok; hayvansal ürünler ve doğal taşlar tercih edilirdi. Hayvan türlerine özgü elde edilen malzemeler; boynuz, diş, kabuk, inci, mercan gibi ürünlerdir. Hayvansal ürünlerden elde edilen tesbih modelleri; balina dişi tesbih, boynuz, fildişi, kaplumbağa, kemik, yüsur, bufalo, hipopotam dişi, mors dişi, deve dişi tesbih şeklindedir.

Tesbih yapımı için elde edilen hayvansal ürünler, hayvanlara zarar verilmeden elde edilir. Malzemeler, yaşamını normal süreçte yitirmiş hayvanlardan elde edilir. Ayrıca, tesbih yapımının manevi değer yapısına, canlılara özellikle zarar verilmesi uygun görülmez.  Canlılardan elde edilen malzemeler, ustasına özgü nitelikler ile itina ile işlenir. Bu olaya, ustasının ona yeni bir yaşam sunması gözü ile bakılır. Böylelikle anlam kazanır ve manevi değeri artar. Ustasına özgü işçiliğe sahip, balina dişi tesbih modellerini görsellerinden daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.