x

Erguvan Esansı - Erguvan Kokusu

Ürün Kodu : SE069
Osmanlı Pazar

Erguvan Kokusu, Erguvan Esansı, Erguvan Alkolsüz Koku, Erguvan Alkolsüz Esans, Bu koku kesinlikle alkol içermemektedir , esansın hasıdır. Bu ürünü Osmanlı Pazar Güvencesiyle Garanti ve Sertifikalı Olarak Alabilirsiniz .

Hediyesi
1.282,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: SE069
  Metaryel:
  Boyut:
  Kullanılan TAŞ:
  Ağırlık: 12 ml
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (9 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı:
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler: El bileklerine sürülerek birbirine ovuşturulduğunda ve kulak arkasına sürüldüğünde kokusu daha kalıcı olur.
  NOT: Şişelerde, stok durumuna göre renk ve model değişebilir. En uygun şişe muadiliyle gönderilir. Kokuda hiç bir değişiklik olmamaktadır.

  Erguvan Esansı

  erguvan-adaci.jpg (66 KB)  GÜZEL KOKU RUHUN GIDASIDIR…

  Bazı âlimler kokunun insan üzerindeki olumsuzluğu giderdiğini belirtmişlerdir.
  Her surenin, her ayet-i kerimenin her esmanın ve hatta her harfin kendine has kokusu vardır. Algılayabilen ve okuyan için …

  “Hz. Peygamber s.a.v.’in evinde “misk, kâfur, amber, ud/öd gibi ağaç yongaları yakılır ve bu suretle çıkan güzel kokulu dumanlarla ev tütsülenirdi.”

  Hadis-i Şerifte ; “Her Müslümanın yedi günde bir yıkanması ve varsa güzel koku sürünmesi ALLAH’IN bir hakkıdır.”

  “Cuma günü ihtilam olanın yıkanması, misvak kullanmak ve bulunca güzel koku sürmek vaciptir.”

  “Erkeklerin kokuları kokusu duyulan ve rengi olmayandır. Kadınların sürünecekleri kokular ise; rengi olan fakat kokusu etrafa yayılmayanıdır.”

  “Koku; hisseden, okuyabilen, düşünebilen ve gören için böyle bir hikmettir


  Koku sürünme… bütün peygamberlerin tabi olageldikleri sünnetlerdendir.


  Güzel koku hem maddi hemde manevi şifa kaynağıdır… “Koku adab ve usulüne riayet eden bir kul için muhteşem bir nimettir.” Kokuya sahip olabilmekte bir meziyettir. İnsanların birbirleri ile çekişmesi veya öfke hali dahi hoş kokuyu ortadan kaldırmaktadır. Kur’an-ı Kerim diyor ki: “Birbirinizle çekişmeyin, sonra korkuya kapılırsınız da kokunuz gider.”


  Dalından Koparılmış Erguvan Çiçeği Kokusu. Erguvan kokusu, İstanbul'u, özellikle de İstanbul Boğazını bahar aylarında kendine has mor rengine büründürür.

  Koku Grubu : Çiçeksi / Fresh (Fresh, Yeşil, Meyveli, Çiçeksi, Deniz, Odunsu, Misk, Tatlı)

  Üst Nota : Begamot, Mandalina, Yeşil Nota, Şeftali Notası, Kavun Notası

  Orta Nota : Deniz Notası, Vadi Zambağı, Yasemin, Gül, Karanfil, Menekşe, Ylang - Ylang

  Alt Nota : Sedir, Misk, Kediotu, Vanilya


  Emir sultan hazretleri Erguvan kokusu türlerinden vazgeçmezdi.


  Esans Kullanım Bilgisi

  Esansın her zaman az oranlarda sürülmesi önerilir çünkü kokusu oldukça yoğundur. Bilekler ve boyun gibi nabız bölgeleri, kullanım için en uygun yerlerdir. Bu uygulama sayesinde koku, beden hareket ettikçe etrafa yayılır. Ağır kokulu esansların geceleri kullanımı daha doğrudur. Gün içinde kullanılacak esansların ise daha hafif ve yumuşak kokulu çiçeklerden seçilmesi uygun olacaktır. Kullanılan kokular kişinin tenine göre kalıcılığı ve koku etkisi farklıdır. Her koku her tende farklı hissiyat bırakmaktadır .

  İnsanlığın her döneminde koku olmuştur. Tarihi eserlerde "koku"dan söz edilmektedir. İnsanın en baskın ve 24 saat aktif olan duyusu "koku alma duyusudur". Güzel veya kötü olarak algılanan koku kişinin ruhsal ve hatta fiziksel sağlığına etki edecek düzeyde öneme sahiptir. Koku sürmek, güzel kokmak ya da yaşadığı alanları, evleri güzel kokularla donatmak, insanın eskiden beri var olan bir tutkusudur.

  Esans oldukça değerlidir. Doğadan alınan ham maddeler ile üretildikleri ve gerçek kokuları taşıdıkları için değerlidirler. Doğal kaynaklarla esans elde etmek çok fazla ham madde gerektirdiği için esans fiyat seçenekleri, kimyasal olarak hazırlanan kokulara ve parfümlere göre daha pahalıdır. Esans kullanmak daha ayrıcalıklıdır. Bu nedenle ürünün alkolsüz olması çok önemli . Parfümlerde bilindiği üzere formülasyon gereği alkol kullanılmaktadır . Tüm esanslarımız %100 saf olup hiçbir alkol içermemektedir ve bu nedenle kokunun kalıcılığına ve tendeki dokunuşuna önemli derecede etki eder. Esanslar ilk başta ağır gibi gelse de 15- 30 dk sonra muhteşem açılarak kalıcılığı hissetirerecektir. Kalıcılığı , hissiyatı ve etkisi ile parfüm kullanmaktan çok daha etkili olduğunu kullandığınızda fark edebilirsiniz.

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.