WhatsApp

Nişabur Firuzesi Özel Kalem işi Gümüş Yüzük Nurullah Daştan Usta

Yeni Ürün

Nişabur Firuzesi Özel Kalem işi Gümüş Yüzük Nurullah Daştan Usta Genişlet

BU YÜZÜKTEN DÜNYADA SADECE 1 TANE VAR ! Erzurumlu Nurullah Daştan (Hafız Usta) ekolü, yaklaşık 300 yıllık Osmanlı kalem işinin günümüzdeki son temsilcisidir.

Daha Fazla Detaylar

Nurullah Daştan

₺ 4.250,00

KDV Dahil

e9a84087e15ed9668853a7635df045c3.png

Dünyanın her yerine kargo..

7/24 Müşteri Hizmetleri

Ücretsiz 15 Gün İade İmkanı

Faturalı ve Sertifikalı Ürün

Nişabur Firuzesi Özel Kalem işi Gümüş Yüzük Nurullah Daştan Usta
Stok Kodu: FYZ031
Metaryel: 925 Ayar Gümüş  
Kullanılan TAŞ: Nişabur Firuzesi
Usta : Nurullah Daştan Usta
Ağırlık: 13,50 gr
Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
Ödeme Metodları: Havale / Kredi Karti (9 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
Kargo:
Ürünler El işi Göz Nuru Olduğu için Teslimat Süresi  30-40 Gün içinde Yapılmaktadır.
 
 Ürünler Özel Yüzük kutusu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir. MNG Kargo ve PTT Kargo İle Ücretsiz Kargo.
Özellikler:

               Nurullah Daştan Usta Erzurum'da yarım asırdır geleneksel yöntemlerle yüzüklere Osmanlı, Selçuklu motiflerini, tarihi mekânları ve Kur'an ayetlerini işleyen bir yüzük Ustası "Yüzük yaparken hiçbir şekilde makine kullanmıyor, tamamı el emeği, göz nuru. Yüzüklere tarihi motifleri, Kur'an ayetlerini işleyen Nurullah Daştan Usta Osmanlı Yüzük İşleme Sanatını Günümüzde Yapabilen Nadide Ustalardan biridir.

               Nurullah Daştan Usta, sanatta özgün olmanın önemli olduğunu ve her zaman en iyisini yapmaya çalıştığını vurgulayarak, bir yüzük için haftalarca çalıştığını, yüzüklere ruhunu kattığı yor. Ve asla aynı yüzüğün tekrarını yapmayan Nurullah Daştan Usta bu konuda da kendi sanatını gösteriyor.

  • Ürün Üzerindeki taş istek doğrultusunda değiştirilebilir. İstediğiniz taş doğrultusunda bu yüzük hazirlanabilir.
Ek Bilgi:
Özellikler 2 :
     İslam dininde de akik, firuze, yakut, zümrüt, yemani ceze, necef incisi ve seyni hadidi adları ile anılan bazı taşlar ve yüzük taşlarının kullanılması müminlere tavsiye edilmişti. Dini kaynaklar baktığımızda peygamberlerin ve dini büyük önderlerin de genellikle bu taşları taşıyan yüzükler kullandığını görmekteyiz. İslam dininde üzerinde vurgu yapılan sünnetlerden biri yüzük takmaktır.
Taşların esrarengiz sırları - 1
Birçokları taşları önemsiz birer eşya gibi görür veya değerli taşları ve mücevherleri sırf birer süs eşyası olarak değerlendirir. Oysa taşların ve mücevherlerin ziynet eşyası olmaktan başka fevkalade faydaları da söz konusudur. Kuşkusuz yüce Allah'ın bu dünyada yarattığı hiç bir mahluk sebepsiz yere yaratılmamıştır ve her birinin kendine özgü özellikleri ve tesiri vardır. Gerçi taşların tesirleri ve tedavi özellikleri son yıllarda daha çok ilgi görmeye başladı, ama şunu da bilmeliyiz ki taşların çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılması, en eski beşeri medeniyetlerden beri bilinen gerçeklerdir. İran, Çin ve Hindistan’da geleneksel tıp ve tedavileri içeren eski kaynaklarda taşların tedavi özelliklerine yer yer vurgu yapılmıştır. İbni Sina, Ebureyhan Biruni ve Hoca Nasireddin Tusi gibi ünlü bilim adamları eserlerinde taşların ve değerli mücevherlerin tedavi değerlerine işaret etmiştir. Romalılar da eski Yunan medeniyeti v e diğer tarihi medeniyetlerin etkisi altında kalarak taşlardan hastalıkların tedavisinde yararlanıyordu. Romalı savaşçılar çeşitli taşları şans getiren eşyalar olarak yanlarında taşır veya zırhlarında, kalkanlarında ve kılıçlarında kullanırdı. Yine eski çağlarda bazı hekimler şifa veren taşları insan vücudunun çeşitli yerlerine uygulamak veya içinde özel bir taşı koydukları sudan yararlanmak sureti ile hastalarının acılarını gideriyor ve tedavi bağlamında başarılı sonuçlar elde ediyordu. Günümüzde de dünyada bir çok insan ırmakların veya denizlerin tabanından çıkardıkları taşları veya volkanik taşları vücudun belli yerlerine uygulayarak bu taşların tedavi özelliklerinden yararlanıyor.
 
Bu taşları kullanan bazı hekimler söz konusu taşlardan yararlanarak hastaların streslerini, günlük yaşamın gerginliklerini ve asabi başkalarını tedavi ediyor. Taş tedavisi uygulayan hekimler insan vücudunda enerji merkezi veya Çakra adını verdikleri bazı merkezlerin bulunduğuna inanıyor. Hastalıklarsa bu enerji merkezlerinin tıkanıklığı sonucu ortaya çıkıyor ve değerli taşlar bu tıkanıklıkları gidererek hayati önem arz eden enerjinin vücudumuzda normal ve düzenli bir şekilde akışını sağlıyor. Bir taşın yararlı veya zararlı özelliği, o taşı kullandığımız vakit ortaya çıkıyor. Bu yüzden bu taşları tanımak ve özelliklerini ve mahiyetlerini bilmemiz gerekiyor. İslam dininde de akik, firuze, yakut, zümrüt, yemani ceze, necef incisi ve seyni hadidi adları ile anılan bazı taşlar ve yüzük taşlarının kullanılması müminlere tavsiye edilmişti. Dini kaynaklar baktığımızda peygamberlerin ve dini büyük önderlerin de genellikle bu taşları taşıyan yüzükler kullandığını görmekteyiz. İslam dininde üzerinde vurgu yapılan sünnetlerden biri yüzük takmaktır. Nitekim ehli beyt (sa) fertleri sağ ele yüzük takmanın mümin olmanın işaretlerinden biri şeklinde söz etmiştir. İslam peygamberi (sav) ve İmam Ali (sa) da yüzüğü sağ ellerinde kullanırdı. Nitekim Allah resulü (sav) halefi İmam Ali'ye (sa) şöyle buyurmuştur: Ey Ali, yüzüğünü sağ eline tak ki Allah katına yakın olanlardan olursun. Hadislere göre ise yüzük iki küçük parmağa ve yanındaki parmaklara takılması gerekir. İslam dininde erkeklerin altın süs eşyaları kullanması haramdır. Eğer bir erkek elinde altın yüzük varken namaza duracak olursa, bu amelin haram olmasından başka kıldığı namaz da batıldır. Rivayetlere göre bir gün İslam peygamberi (sav) parmağına altın yüzük takan biri ile karşılaşır. Allah resulü (sav) şöyle buyurur:
 
Senin şu parmağın altın yüzüğü taktığın süre kadar cehennem ateşinde yanacaktır. Aslında İslam dininde altının erkeklere yasaklanmasının sebebi, bu metalin erkeklerin vücudu üzerindeki olumsuz tesirlerine dayanır. Bu konu günümüz tıp bilimince onaylanan ve ispat edilen bir durumdur. Öte yandan İslam dininde altın süs eşyalarının kullanılması kadınlar için caiz sayılırken, bunu kocaları için yaptıkları takdirde büyük sevap ve mükafatları da söz konusudur. Bu arada İslam açısından gümüşten olan yüzük ve diğer süs eşyalarının kullanılması erkekler için haram olmadığı belirtilmelidir. Nitekim peygamberler ve masumlar da gümüşten kullandıkları taşları taşıyan yüzük şeklinde yararlanmış ve başta demir olmak üzere başka metallerin kullanılmasını mekruh saymıştır. Değerli dostlar, şimdi İslam dininde onaylanan taşları ve her birinin İslam açısından tesiri ve özellikleri ve taşla tedavi bulguları ile ilgili sohbetimize geçeceğiz. Firuze taşı, İslam dininin önde gelen büyükleri tarafından büyük ilgi gören taşlardan biridir. Firuze taşının mavi ve yeşil renginde yüz bini aşkın tonu söz konusudur. bir başka nokta şu ki firuze bir bakıma canlı taş olarak adlandırılıyor, çünkü insan gibi havadaki oksijenden yararlanıyor. Bu taş Asya'da Pakistan, Afganistan, Hindistan ve Fars körfezinde yer alan Arap emirliklerinde sevgi ve muhabbet taşı olarak en değerli taşlardan biri olarak biliniyor. Mücevher uzmanları dünyanın en kaliteli firuze taşı için İran'ın kuzeydoğusunda Nişabur kentinin firuzesinden söz ediyor. Nitekim bu taşın dünyanın birçok zengini ve krallarına değerli hazinelerini süslediği belirtiliyor. İslam peygamberi (sav) yüce Allah'ın kendisine şöyle buyurduğunu anlatıyor: Ey resulüm, ben elinde firuze taşlı yüzüğü olan ve elini dua için kaldıran kulumun duasını kabul etmemek ve onu eli boş geri çevirmekten sakınırım. Firuze için bir çok özellik sayılmıştır. Örneğin bu taş afetlere ve kazalara karşı insanı korur, stres ve depresyonu önler.
 
Firuze taşını kullanmak kalbe huzur verir, korku, dehşet ve düşmanları bertaraf eder ve insanı kazalara karşı korur.   Firuze taşı insanların hamisidir, gözlere güç kazandırır ve üzgün ve depresyonda olan insanları neşelendirir. Bu taş özgüveni arttırır ve insanı korkunç kâbuslara ve kötü rüyalara karşı korur. Firuze taşı olumsuz, zararlı ve dağınık enerjileri ve titreşimleri bertaraf eder ve hatta olumlu enerjileri cezbeder. Firuze kalbi güçlendirir ve insanı sabırlı yapar ve ayrıca işinin revacına vesile olur. İmam Sadık (sa) şöyle buyurur: eline firuze taşı olan yüzüğü takan kimse yoksul olmaz ve parasız kalmaz. Firuze taşı havanın tesiri ile zaman zaman parlar ve zaman zaman mat ve donuk bir hal alır. Bu taş yağlara, kremlere ve kolonyalara karşı tepki verir ve bu yüzden asla bu maddelerle teması olmaması gerekir. İmam Sadık (sa) şöyle buyurur: Her insanın elinde beş yüzük olmasını severim: Akik, seyni hadidi, yakut, necef incisi ve firuze ve firuze taşının şu özellikleri vardır: ona bakmak insanı neşelendirir, gözü güçlendirir. Ona dokunmak insanı sorunlara karşı sabırlı yapar ve tahammül gücünü arttırır. Bu taş kalbi takviye eder ve güçlendirir, hacetleri yerine getirir ve işleri kolaylaştırır. Şimdi necef incisini tanıyalım.
 
Necef incisi bir nevi kuartz taşıdır ve maddi değeri ucuz olmasına karşın manevi değer oldukça yüksektir. Bu taş renksiz cam ve kırmızıya yatkın kırmızı renkleri ile Hüseyni inci olarak ün yapmıştır ve Irak'ın Necef kentinin Vadi-ul İslam yöresinde bulunur. Necef incisi huzur veren bir taştır ve insanda manevi enerjiyi geliştirir. Menfi enerjileri defetmek, bu taşın bir başka özelliğidir. Bu taş oldukça enerjiktir ve din önderleri tarafından yanımızda taşınması tavsiye edilmiştir. Rivayetlere göre bir gün Mufazzal, İmam Sadık'tan (sa) şöyle sorar: Efendim, necef incisinin fazileti ve yüzüğünün parmağa takılmasının özelliği nedir? İmam şöyle karşılık verir: Kim necef incisinin yüzüğünü takar ve ona bakarsa, yüce Allah bu taşa her bakışı için amel mektubunda bir Hac ziyaretinin sevabını yazar, ki bunun değeri peygamberlerin ve salih kulların amellerinin sevabı kadardır ve eğer Allah'ın şii Müslümanlara rahmeti olmasaydı, necef incesinin her tanesinin fiyatı hiç kimsenin onu satın alabilecek gücü olmayacak kadar yükselirdi. Ancak yüce Allah bu taşı şii müslümanlar için mukadder buyurdu ve tüm şii Müslümanların yararlanması için bolca bulunur

GARANTİ ŞARTLARI

www.osmanlipazar.com‘dan satın aldığını ürünler, OSMANLI PAZAR garantisi adı altında satılmaktadır. Arızalı veya kusurlu ürünler ile ilgili olarak iletisim@osmanlipazar.com ‘a mail atabilir veya 0212 635 35 99 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle görüşebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz size en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacaktır.

İADE ŞARTLARI

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren Tüketicinin Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı kapsamında 7 gün içerisinde yasal iade hakkınız bulunmaktadır. Osmanlı Pazar olarak biz bunu 15 güne sizin için çıkarttık .(15 Günlük iade 150 TL ve üzeri ürünler için geçerlidir) .  İade işleminizle ilgili destek bölümümüzü 0212 635 35 99 numaralı telefondan arayarak veya iletisim@osmanlipazar.com adresi üzerinden mail atarak bilgi verebilirsiniz.

İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirildikten sonra iadeniz uygun görülmesi halinde iadeniz gerçekleştiğinde size bilgi verilecektir. İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu hasar görmemiş haliyle OSMANLI PAZAR ’ın doğru adresini içerecek şekilde MNG Kargo ile geri göndermeniz gerekmektedir.

Ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İade/değişim talebiyle gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir.

Ürünleri MNG Kargo (444 06 06) ile Liya İnternet Hizmetleri Cemal Balcı ‘ın  Binbirdirek Mahallesi Divanyolu Cd. No:15 K:3 D:313 Fatih - İSTANBUL adresine "karşı ödemeli" olarak gönderebilirsiniz. Satılan ürünlerin stoku sınırlı sayıda olduğundan değişim taahhüdü verilememektedir. Değişim yapılamadığı takdirde iade süreci başlatılacaktır.

İade kargonuz OSMANLI PAZAR ‘ın iade adresine ( Binbirdirek Mahallesi Divanyolu Cd. No:15 K:3 D:313 Fatih - İSTANBUL ) ulaştıktan sonra ürün bedeli 5 işgünü içerisinde, Kredi Kartınıza veya Havale / EFT yapmış iseniz hesabınıza iade edilmektedir. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanıza bağlı olarak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi taksitli olarak yansıtılabilmektedir. İadenizin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartı yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlı olup OSMANLI PAZAR’ın bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

OSMANLI PAZAR internet sayfası üzerinden yapılan alışverişlerde, siparişinizi teslim aldıktan sonra 7 gün içerisindeki iade/değişim işlemleri internet depomuz üzerinden gerçekleştirilmektedir. Siparişinizi aldıktan 7 gün sonraki değişim talepleriniz için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz:

Emaililetisim@osmanlipazar.com

Tel: 0212 635 35 99

Özel Koşullar:

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız önemlidir. Kontrol ettikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde paketi teslim almayıp kargo yetkilisine bildirerek kargo şirket tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile iade etmekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürün iadesi, ancak, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.


* Üstteki garanti ve iade şartları sadece internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için geçerlidir.

Tesbih İçin Doğru Adres Osmanlı Pazar

Osmanlı Pazar, internetten güvenilir erkek ve aksesuar ürünlerinin sipariş edilmesi için yirmi dört saat hizmet veriyor. Doğal taşlı tesbihler, fiber materyalle üretimi yapılmış özel tesbihler, kehribar tesbih çeşitleri üretiliyor. Ağaç tesbih modelleri, gümüş tasarımlar, 99’luk modeller, altın kaplamalı ve 14 ayar altın kullanılan lüks ürün çeşitleri yayınlanıyor..

Daha fazlası