x

Akik Taşı Allah Yazılı Kufi Hat 925 Ayar Gümüş Yüzük

Ürün Kodu : DUA613
Osmanlı Pazar
Kufi hat sanatıyla Akik taşı üzerine "Allah" yazılmıştır.
Yüzük Ölçüsü Seçiniz
Hediyesi
1.559,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: DUA613
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: 18*25 mm
  Kullanılan TAŞ: Akik Taşı
  Ağırlık: 13,9 gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı: Allah yazılı Kufi hat
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:
  Üç Farklı Ustanın Elinden Geçmiş olan bu NADİDE ÜRÜN
  İstanbul Piyasasında Sadece
  BURADA SATILMAKTADIR.
  Size Özel Tamamı EL İŞÇİLİĞİ olan bu ürüne istediğiniz hattı yazdırabilirsiniz.
  Dip Not:

  Bütün ürünlerimiz elde kazıma yöntemi ile oyularak yazılmaktadır. Dünyada çok az ustası olan bu işçilik değerli taşlara tek tek sanatını işlemektedir. Kazıma olan taşların altından taşın kendi rengi çıktığı için, taşla yazının ayırt edilebilmesi ve daha net okunması için oyulmuş yazılara boya sürülerek daha belirgin hale getiriliyor. Fakat doğal taşlar üzerinde yabancı hiç bir madde tutmadığı için bu boya zamanla silinmektedir. Kazıma yazılar asla silinmemekte olup boyasız da kullanımı uygundur.Daha fazla yazıların gözükmesini isteyen müşterilerimiz kırtasiyelerden boya kalemini temin edebilir. Dualı ve yazılı ürünlerin üzerindeki boyalar yazının önemini arttırmadığı için sadece görsel olarak tercih edilebilir. Müşterilerimizin bu durumu bilerek almasını önemle rica ediyoruz.

  Kufi Hat Nedir?

  Küfi yazı, (sabık) İslami yazı tipi el yazısıyla yazılmış bir alfabedir. Müstesna bir görünüm ihtiva eden bu değerli yazı türü köşeli, açısal bir forma sahiptir. Geçmişte madeni paralar ve mezar taşlarının yanı sıra binalar üzerindeki yazıtlarda da kullanılmıştır. İlk Müslümanlar tarafından Kur’an’ın kaydedilmesi için kullanıldığı bilinmektedir.


  Kufi hat, İslam sanatında kullanılan bir hat sanatıdır. Kufi hat, Arap alfabesi harflerinin yalın ve geometrik şekillerle yazılmasıyla oluşturulan bir yazı stili olduğundan, öncelikle Arap alfabesi harflerini bilmek gerekmektedir.

  Kufi hat, elde veya bilgisayar programları kullanılarak yazılabilir. El yazısı ile yazarken, özel bir kalem kullanılır ve harfler, dikdörtgenler, kareler ve diğer geometrik şekillerden oluşan bir desen içinde yazılır.

  Kufi hat, bir yazı stilidir, bu nedenle yazmak için öncelikle bazı temel teknikleri öğrenmek gerekmektedir. Kufi hat yazımında, harfler çoğunlukla kalın ve koyu hatlarla yazılır ve diğer hat sanatlarında olduğu gibi, hat sanatçısının estetik algısına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

  Kufi hat, İslam sanatında yaygın olarak kullanıldığı için, cami, medrese, mezar taşı, hat eserleri gibi birçok alanda kullanılabilir. Kufi hat, özellikle İslam sanatı ve kültürüne ilgi duyan insanlar arasında popüler bir hat sanatıdır.


  Akik Taşı

  Akik Taşı, dünya genelinde en çok bilinen ve aynı zamanda bulması son derece kolay olan doğal taşların başında gelir. Yaygın faydaları ile bilinen akik taşının sağlığa birçok faydası vardır. Sertlik derecesi 6 ila 7 arasında olan bu doğal taş, sert bir yapıya sahip olduğundan işlenmesi zor olduğu söylense de günümüzde birçok takı ve aksesuar ürününde yaygın olarak tercih edilen bir üründür.

  Mavi, beyaz, yeşil, pembe, kırmızı ve kahverengi gibi doğal renklerde bulunur. Işığı geçiren saydam ya da yarı saydam bir yapısı olduğundan görünümü de son derece estetik ve şıktır. İnsan ruhuna faydaları ile bilinmekle birlikte özellikle strese karşı savaşan etkili bir taştır.

  Akik Taşının Kullanıldığı Alanlar

  Şüphesiz ki; günümüzde birçok doğal taş gibi akik taşı da kadın ve erkekler için tasarlanan takı ve aksesuar modellerinde tercih edilen taşlardır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olmakla birlikte aynı zamanda stresi ve kötü enerjiyi yok eden bu doğal taş, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

  Kadın ve erkekler için tasarlanan bileklik, kolye ve yüzük gibi takılarda yaygın olarak kullanılır. Kendisine has renkleri ve saydamlığı sayesinde takı modellerinin yanı sıra aynı zamanda masa üstü isimlik tasarımlarında el kazması tekniği ile kullanılmaktadır. Tüm bu özellikleri sayesinde akik taşı, hem faydaları hem de şıklığı ile kullanılabilecek ve hediye olarak tercih edilebilecek anlamlı alternatiflerdir.

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.