x

Ashab-ı Kehf Yazılı Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Yüzük

Ürün Kodu : DUA059
Osmanlı Pazar

Ashab-ı Keyf Yazılı Akik Taşlı Gümüş yüzükleri ister kapıda ödeme isterseniz kredi karti ile alabilirsiniz.

Yüzük Numarası
Hediyesi
329,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Ashab-ı Kehf Yazılı Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Yüzük
  Stok Kodu: DUA059
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş 
  Kullanılan TAŞ: Doğal Akik Taş
  Ağırlık: 12,54 Gr.
  Üzerinde ki Yazı:
  Ashabı Kehf’in Kelime, Lügât anlamı nedir?
   
  Ashâb arapça sahip kelimesinin çoğuludur. Sahip kelimesi dost, arkadaş yaren anlamlarına gelmektedir. Ashab ise dostlar, arkadaşlar, yarenler anlamına gelir. Kehf ise dağlarda oyulmuş eve benzer mağaralara demektir. Kurânı Kerim’de Kehf sûresinde geçen << Ashabı Kehf >> "yedi uyuyanlar” kafir bir toplumdan kaçıp dağda bir mağaraya sığınan bir grup mü’mine verilen addır. Lügât anlamı olarak Eshâb-ı Kehf Mağara Dostları, Mağara Arkadaşları, Mağara yârenleri anlamına gelmektedir.
  Ashabı Kehf Nedir?
  Kurânı Kerîm ve İslâm Literatüründeki kavram olarak Eshabı Kehf: Zamanın hükümdarının zulmünden kaçarak bir mağaraya sığınıp, orada 309 yıl uyuyan, uyandıktan sonra da tekrar vefat eden ve Kur’an’da bahsi geçen gençleri ve birde köpekleri Kıtmîr’i ifade etmektedir.
  Ashâbı Kehf Kıssası
  Kısaca özetlersek; İbn İshak’ın naklettiğine göre, Ashâb-ı Kehf, İsa aleyhisselâm’ın tebliğ ettiği din üzere amel eden birkaç gençtir. Roma toplumu ve bölge valisi [Dakyanus] bir rivayete göre kendisine başka bir rivayete göre putlara inanmaya zorladığı gençleri öldürmek için harakete geçti. Eshabı kehf gençleri dinlerini korumak için dağda bir mağaraya sığındılar. Cenâbı Hak onları düşmanlarından korumak ve öldükten sonra dirilmeye ibret için 309 yıl mağarada uyuttu.
  7 genç uyandıklarında birkaç saat uyuduklarını sandılar. İçlerinden biri, birşeyler almak için kasabaya indi. Cebindeki paradan ve kasaba halkının anlattıklarından 3 asır uyuduklarını farkettiler.

  Ashâbı Kehf isimleri;
  1. Yemlîhâ,
  2. Mislînâ,
  3. Mekselînâ,
  4. Mernûş,
  5. Debernûş,
  6. Şâzenûş,
  7. Kefeştatayyûş,
  8. Kıtmîr (Köpeklerinin ismidir).
  Ashabı Kehf Nerde
  Kaynaklarda Ashab-ı Kehf mağarasının bulunduğu yer ile ilgili değişik yerler gösterilmektedir. Çin’den İspanya’ya kadar tam 33 yerde Eshab-ı Kehf’in sığındığı mağara olarak gösterilen yerler vardır.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Kargo: YURTİÇİ Kargo İle Ücretsiz Kargo.
  Özellikler

  AKİK TAŞI 

  Taşların sırlı şahı, Ölümsüz Taş, ve Yemen Taşı adlarıyla şan bulmuştur.Akik , eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçiren bir yapıya sahiptir.
  İsmini Sicilya'da bulunan Achates Nehri'nden almıştır. Agat ve Akit olarak ünlenen taşlar, kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir. Peygamber Efendimiz, akiktaşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır.Akik taşına kimileri Ateş Taşı ya da Gezgin Taşı derler;
   
  • Caferi Sadık r.a şöyle buyurdu: Akik yüzük takmak berekettir, akik yüzük takan kişinin akıbeti güzel ve hayırlı olur. Akik yüzük takmak fakirliği, miskinliği ve nifakı yok eder. Akik yolculukta insanın emniyetini sağlar, akik takan perişanlık görmez ve işlerinin akıbeti hayra ulaşır.  
  • Hz. Resulullah Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem, Hz. Ali k.v’ye hitaben şöyle buyurdu: Parmağına kızıl akik tak! Çünkü bu akik Allahu Teala’nın birliğine, benim nubuvvetime, senin ve evlatlarının velayetine ve imametine, senin dostlarının cennette ve şialarının Firdevs cennetinde oluşuna şehadet etmiştir.

   
  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.