x

La İlahe İllallah Melikul Hakkul Mübin Yazılı Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Yüzük

Ürün Kodu : DUA050
Osmanlı Pazar

La İlahe İllallah Melikul Hakkul Mübin Yazılı AKİK yüzükleri ister kapıda ödeme isterseniz kredi karti ile alabilirsiniz.

Yüzük Numarası
Hediyesi
378,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • La İlahe İllallah Melikul Hakkul Mübin Yazılı Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Yüzük
  Stok Kodu: DUA050
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş 
  Kullanılan TAŞ: Akik TAŞ
  Ağırlık: 13,40 gr
  Üzerindeki Yazı:
  Türkçe Okunuşu :
  La İlahe İllallah Melikul Hakkul Mübin
  Arapça Yazılışı :
  لآ ايلاهه ايللاللاهول مليكول حاككول موبين
   
  Türkçe Meali :
  Apaçık gerçeğin sahibi Allah'tan başka ilah yoktur
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Kargo: YURTİÇİ Kargo İle Ücretsiz Kargo.
  Özellikler:

   

  AKİK TAŞI 
  Taşların sırlı şahı, Ölümsüz Taş, ve Yemen Taşı adlarıyla şan bulmuştur.Akik , eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçiren bir yapıya sahiptir.
  İsmini Sicilya'da bulunan Achates Nehri'nden almıştır. Agat ve Akit olarak ünlenen taşlar, kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir. Peygamber Efendimiz, akiktaşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır.Akik taşına kimileri Ateş Taşı ya da Gezgin Taşı derler;
   
  • Caferi Sadık r.a şöyle buyurdu: Akik yüzük takmak berekettir, akik yüzük takan kişinin akıbeti güzel ve hayırlı olur. Akik yüzük takmak fakirliği, miskinliği ve nifakı yok eder. Akik yolculukta insanın emniyetini sağlar, akik takan perişanlık görmez ve işlerinin akıbeti hayra ulaşır.  
  • Hz. Resulullah Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem, Hz. Ali k.v’ye hitaben şöyle buyurdu: Parmağına kızıl akik tak! Çünkü bu akik Allahu Teala’nın birliğine, benim nubuvvetime, senin ve evlatlarının velayetine ve imametine, senin dostlarının cennette ve şialarının Firdevs cennetinde oluşuna şehadet etmiştir.

   
  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.