x

Meryem Suresi Özel Vefkli Akik Taşlı Gümüş Yüzük

Ürün Kodu : DUA288
Osmanlı Pazar

Meryem Suresi Özel Vefkli Akik Taşlı Gümüş Yüzük. El işçiliği özel mührü süleyman yemen akik taşına kazıma yöntemiyle yazılmıştır..

Yüzük Ölçüsü Seçiniz
Hediyesi
1.360,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: DUA288
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: mm
  Kullanılan TAŞ: Akik
  Ağırlık: 15 gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı: Meryem Suresi
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  Size Özel Tamamı El İşçiliği olan bu ürüne istediğiniz hattı ve yazıyı yazdırabilirsiniz.

  Kişiye Özel hazırlanan bu ürünleri OsmanlıPazar sayfasından iletişime geçerek kendinize özel olarak hazırlatabilirsiniz.

  Dip Not:

  Bütün ürünlerimiz elde kazıma yöntemi ile oyularak yazılmaktadır. Dünyada çok az ustası olan bu işçilik değerli taşlara tek tek sanatını işlemektedir. Kazıma olan taşların altından taşın kendi rengi çıktığı için, taşla yazının ayırt edilebilmesi ve daha net okunması için oyulmuş yazılara boya sürülerek daha belirgin hale getiriliyor. Fakat doğal taşlar üzerinde yabancı hiç bir madde tutmadığı için bu boya zamanla silinmektedir. Kazıma yazılar asla silinmemekte olup boyasız da kullanımı uygundur.Daha fazla yazıların gözükmesini isteyen müşterilerimiz kırtasiyelerden boya kalemini temin edebilir. Dualı ve yazılı ürünlerin üzerindeki boyalar yazının önemini arttırmadığı için sadece görsel olarak tercih edilebilir. Müşterilerimizin bu durumu bilerek almasını önemle rica ediyoruz.


  Meryem Suresi’nin Faziletleri ve Sırları

  Birçok faziletlerinin ve sırlarının bulunduğu ve bu vesile ile günlük olarak okunması tavsiye edildiği Meryem suresi faziletleri bu vesile ile Yüce Rabbimizin rızasına nail olunmasına ve maddi ve manevi yönden sıkıntıların en kısa zamanda bertaraf edilmesine vesile olmaktadır.

  Meryem Suresi Faziletleri Şunlardır;

  Korkulardan Emin Olunması İçin;

  Herhangi bir durum karşısında korkuya kapılan bir kimse için, Meryem suresinin tamamı yazılarak suyun içerisine konulması ve akabinde bu sudan kişiye içirilmesi durumunda, Allah’ın izni ve keremi ile korktuklarından emin olmasına vesile olmaktadır.

  Yoksulluktan Kurtulmak İçin;

  Rızık darlığı ve bereketsizliği çeken bir kimse tarafından Meryem suresi okumanın faydaları hergün 41 defa okunmaya devam edilmesi durumunda, Allah’ın izni ile rızkının bollaşmasına ve bereketlenmesine vesile olarak, yoksulluktan en kısa zamanda kurtulmasına vesile olmaktadır.

  Gebe Kalamayıp Düşük Yapan Bayanlar İçin;

  Gebe kalamayıp sürekli olarak düşük yapan kadınlar için, Meryem suresinin 5 ve 15.ayetlerinin yazılarak zemzem suyunun içerisine konulması ve surenin suda tamamen silininceye dek bekletilmesi ve sudan günlük olarak bir miktar içilmesi durumunda, Allah’ın izni ile maksadın hasıl olmasına vesile olmaktadır.

  Gebe Kalmak İsteyen Kadınlar İçin;

  Gebe kalmak isteyen bir kadın için, hayızdan tamamen temizlendikten sonrasında Meryem suresinin 19,21 ve 22.ayetleri ile Yasin suresinin 82 ve 83.ayetinin yazılarak zemzem suyu içerisine konulması ve surelerin suda tamamen silindikten sonra suyun şifa vereceği yüce Allah’tan umut edilerek günlük olarak sudan bir miktar içilmeye devam edilmesi durumunda, inşallah maksadın en kısa zamanda hasıl olmasına vesile olmaktadır.

  Kolay Doğum İçin;

  Kolay doğum veya doğum sancılarına maruz kalınmaması için, Meryem suresinin çokça okunmaya devam edilmesi durumunda, Allah’ın izni ile maksadın hasıl olmasına vesile olmaktadır.

  Bu vesile ile diğer surelerde olduğu gibi Meryem suresi sırları Meryem suresinin de hergün 1,3,5 veya üzeri adette okunmasında büyük faziletler bulunmaktadır.

  AKİK

  3 ila 4. Yüzyıllarda Sicilya’da bulunan Achates nehrinin kıyılarında dolaşırken bu taşı keşfeden Yunanlı bir filozof olan Theophrastus ona nehrin ismini vermiştir. Akik taşı,tüm medeneniyetlerde ilgi görmekle birlikte öne çıkan  Bizans döneminde yemek takımları  ve   Osmanlı’da da tılsımlarda dahil olmak üzere çeşitli şekillerde  kullanımı göze çarpmaktadır.. Kutsal kitapta adı geçen taşlardan biridir. Aynı zaman da Hatem-ül Enbiya Muhammed Resulullah (s.a.a)’ın kullandığı taşlardan biridir daha önce yayınlanan kitabımdan  ayrıntılarına ulaşılabilir.  İslam alemi için özel bir yer edinmesinin yegane sebebi bu olmakla beraber  Resulullah (s.a.a) akik taşı kullanması Kur’an-ı Kerim’de adı geçmeyen diğer taşların kullanımınada bir nevi cevaz vermiştir.

  Akik Taşı Genel Özellikleri

  Diğer  İsimleri : Akik, Yemen Taşı

  Sertliği  : 6,5 - 7

  Özgül Ağırlığı  : 2,57 - 2,65

  Kimyasal Grubu : Silikat

  Yapısal Görünümü : Yarısaydam, saydam veya opak.

  Parlaklığı : Donuk camsı, yağımsı.

  Kimyasal Formülü : SiO² + Al, Ca, Fe, Mg, Mn.

  Alt Türleri : Mavi Akik, Kırmızı Akik, Yosunlu Akik, Oniks

  Uyumlu Olduğu Unsur :Toprak.

  Uyumlu Olduğu Şakra :Gırtlak, güneş sinirağı, kök, altkarın.

  Uyumlu Olduğu Burç :İkizler (Kırmızı ve Yosunlu Akik), Boğa, Yengeç, Oğlak, Kova

  Rengi : Bir merkezden yayılan kuşaklarda farklı renkler olarak kendini gösterir. Kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi, yeşil.

  Sembolü Olduğu Hususlar : İletişim, duygusal, bedensel ve eterik bedenler.

  Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Türkiye-Ankara, Çin, İtalya, Madagaskar, Meksika, Mısır, Almanya, Hindistan, Brezilya ve Uruguay.

  •          Taşıyan kişiyi tehlikelerden korur.
  •          Uykusuzluk, karabasan, korkaklık ve nazara kaşı etkilidir.
  •          Gerçekleri fark etmeyi sağlar.
  •          Stres ve gerginliği ortadan kaldırır.
  •          Cesaretin artmasını sağlar.
  •          Kişinin sosyalleşmesini ve uyum sağlamasına yardımcı olur.
  •          Vücuttaki fazla ve negatif enerjiyi boşaltmayı sağlar.
  •          Bedeni güçlendirerek, lenflerin sirkülasyonunu sağlar.
  •          Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir.
  •          Bu taşı taşıyan çocukları olumsuz düşünceden, duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar.
  •          Dünyevi başarıyı simgeler. Negatif enerjiyi ortadan kaldırarak, tükenmiş olan cesareti artırır. İş adamları bu taşdan faydalanabilir.
  •          Özgüveni artırır.

  Kaynak: Yerdeki ve Havadaki Taşlar Kitabı

  Yazar: Havvanur İNCEKARA

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.