x

Ortasında Kıtmir Kenarlarında Ashabı Keyf İsimleri Yazılı Akik Yüzük

Ürün Kodu : DUA368
Osmanlı Pazar
Ashabı Keyf isimleri ve Kıtmir Duası Yazılı Yüzük modelimiz Osmanlıpazar'da uygun avantajlarla...
Yüzük Numarası
Hediyesi
Yüzük Ölçümü Nasıl Öğrenebilirim ?
710,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: DUA368
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: 18*25 mm
  Kullanılan TAŞ: Akik Taşı
  Ağırlık: 13 Gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (9 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı: Kıtmir, Ashabı Keyf
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  Size Özel Tamamı El İşçiliği olan bu ürüne istediğiniz hattı ve yazıyı yazdırabilirsiniz.

  Kişiye Özel hazırlanan bu ürünleri osmanlıpazar sayfasından iletişime geçerek kendinize özel olarak hazırlatabilirsiniz.


  Kıtmir Duası :

  “Allahümme Ya Rabbi ve Cebraile ve Mikaile ve İsrafile ve Azraile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve munzilel berekati vet tevrati vez zeburi vel incili vel furkani ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.
  La ilahe illallahul melikül hakkul mubin.Muhammedün Resulullahi sadikul va’dil emin.
  Ya Rabbi Ya Rabbi Ya Hayyu Ya Kayyumu Ya Zel celali vel ikram.
  Es’elüke ya rabbel arşıl azim.En yerzukani rızkan helalen tayyiben bi rahmetike ya erhamer rahimin.
  Debernuş, Sazenuş, Kefestetayuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Meselina, Mernuş.”

  Kıtmir Duasının Meali :

  Ey Cebrail’in, İsrafil’in, Mikail’in, Azrail’in, İsmail’in, İshak’ın, İbrahim’in ve Yakup’un rabbi Yüce Allah’ım! Ey bereketleri indiren Kuran’ı, Zebur’u, Tevrat’ı, İncil’i indiren Rabbim. Kudret ve güç sahibi olan yüce Allah’ım! Yegane Melik ve hak olan Allah’tan başka ilah yoktur. Sözünde emin ve sadık olan Hz Muhammed (s.a.v.) Allah’ın elçisidir. Ey Rabbim, Ey Rabbim, Ey Kaim ve Diri olan, Ey ikram ve celal sahibi! En büyük arşın sahibi, senden helal rızık istiyorum. Ey merhametlilerin en merhametlisi! 

  Ashabı Keyf

  Her ne kadar efsane ve kıssa şeklinde bazı kaynaklar içerisinde değerlendirmeye alınsa da özellikle Kuran-ı Kerim'de içerisinde bizzat geçen bir olaydır. Bu nedenle Müslümanların kesin bir şekilde inanıp iman etmekte olduğu bir kıssadır. Ashab-ı Kehf kıssası, Kuran-ı Kerim'in 18. Ayeti kabul edilen Kehf suresinde anlatılmaktadır.

  Ashab-ı Kehf İsimleri Nelerdir?

  Ashabı Kehf, yüzlerce senelerden beri anlatılan tarihi nitelikteki bir olaydır. Kuran-ı Kerim içerisinde Kehf Suresi 25. Ayette anlatılana göre yüz sene sürdüğü görülmektedir. Ayette şu biçimde geçmektedir: "Onlar mağaralarında dokuz fazlası ile üç yüz sene kaldılar. " (el-Kehf,18/25).Bahsedilen gençlerin sayısı eksiksiz olarak bilinmemekle beraber kimi rivayetlere göre yedi tane kişi oldukları söylenmektedir.

  Bu kişilerin isimleri; Yemliha, Mesina, Mekselina, Debernuş, Mernuş, Sezanuş, ve Kafetatayyuş şeklinde anılmaktadır. Yanlarında ise bir tane de köpekleri bulunmaktadır. Bu köpeğe ise Kıtmir adı verilmektedir. Bu nedenle Kıtmir adı koruyucu manasında kullanılmaktadır. Adları tam olarak bilinmeyen bu bireyler ve köpekleri çeşitli inançlar ve dinlerde faklı şekillerde anlatılmaya devam etmektedir.

  Akik Taşı

  Akik Taşı, dünya genelinde en çok bilinen ve aynı zamanda bulması son derece kolay olan doğal taşların başında gelir. Yaygın faydaları ile bilinen akik taşının sağlığa birçok faydası vardır. Sertlik derecesi 6 ila 7 arasında olan bu doğal taş, sert bir yapıya sahip olduğundan işlenmesi zor olduğu söylense de günümüzde birçok takı ve aksesuar ürününde yaygın olarak tercih edilen bir üründür.

  Mavi,  beyaz, yeşil, pembe, kırmızı ve kahverengi gibi doğal renklerde bulunur. Işığı geçiren saydam ya da yarı saydam bir yapısı olduğundan görünümü de son derece estetik ve şıktır. İnsan ruhuna faydaları ile bilinmekle birlikte özellikle strese karşı savaşan etkili bir taştır.

  Akik Taşının Kullanıldığı Alanlar

  Şüphesiz ki; günümüzde birçok doğal taş gibi akik taşı da kadın ve erkekler için tasarlanan takı ve aksesuar modellerinde tercih edilen taşlardır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olmakla birlikte aynı zamanda stresi ve kötü enerjiyi yok eden bu doğal taş, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

  Kadın ve erkekler için tasarlanan bileklik, kolye ve yüzük gibi takılarda yaygın olarak kullanılır. Kendisine has renkleri ve saydamlığı sayesinde takı modellerinin yanı sıra aynı zamanda masa üstü isimlik tasarımlarında el kazması tekniği ile kullanılmaktadır. Tüm bu özellikleri sayesinde akik taşı, hem faydaları hem de şıklığı ile kullanılabilecek ve hediye olarak tercih edilebilecek anlamlı alternatiflerdir.

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.