x

Mührü Şerif Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Yüzük

Ürün Kodu : DUA035
Osmanlı Pazar

Mührü Şerif AKİK yüzükleri ister kapıda ödeme isterseniz kredi karti ile alabilirsiniz.

Yüzük Numarası
Hediyesi
762,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Mührü Şerif Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Yüzük
  Stok Kodu: DUA035
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş 
  Kullanılan TAŞ: Akik TAŞ
  Ağırlık: 12,54 Gr.
  Üzerinde ki Yazı:
   
    ALLAH RESULÜ MUHAMMED

  Mührü Şerif, Peygamber Efendimiz (sav)'in sırtında bulunan Peygamberlik mührüdür. Peygamber Efendimiz (sav)'in kürek kemikleri arasında bulunan bir mühürdür. Peygamberlik mührü diğer peygamberler'de de olduğu ancak Peygamber Efendimiz (sav)'in mührü gibi değilde farklı olduğu bazı rivayetlerde bildirilmiştir. Sahabelerden Cabir b. Semüre (ra)'dan rivayet edilmiştir. Peygamber Efendimiz (sav)'in mührünü tarif ederken, O' güvercin yumurtası büyüklüğünde kırmızımtırak bir yumru idi demiştir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Kargo: YURTİÇİ  Kargo İle Ücretsiz Kargo.
  Özellikler

  Size Özel Tamamı El İşçiliği olan bu ürüne istediğiniz hattı ve yazıyı yazdırabilirsiniz.

  Kişiye Özel hazırlanan bu ürünleri osmanlıpazar sayfasından iletişime geçerek kendinize özel olarak hazırlatabilirsiniz. Ürünler tamamen elde kazıma yöntemi ile yapılmaktadır. 

  AKİK TAŞI 

  Taşların sırlı şahı, Ölümsüz Taş, ve Yemen Taşı adlarıyla şan bulmuştur.Akik , eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçiren bir yapıya sahiptir.
  İsmini Sicilya'da bulunan Achates Nehri'nden almıştır. Agat ve Akit olarak ünlenen taşlar, kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir. Peygamber Efendimiz, akiktaşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır.Akik taşına kimileri Ateş Taşı ya da Gezgin Taşı derler;
   
  • Caferi Sadık r.a şöyle buyurdu: Akik yüzük takmak berekettir, akik yüzük takan kişinin akıbeti güzel ve hayırlı olur. Akik yüzük takmak fakirliği, miskinliği ve nifakı yok eder. Akik yolculukta insanın emniyetini sağlar, akik takan perişanlık görmez ve işlerinin akıbeti hayra ulaşır.  
  • Hz. Resulullah Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem, Hz. Ali k.v’ye hitaben şöyle buyurdu: Parmağına kızıl akik tak! Çünkü bu akik Allahu Teala’nın birliğine, benim nubuvvetime, senin ve evlatlarının velayetine ve imametine, senin dostlarının cennette ve şialarının Firdevs cennetinde oluşuna şehadet etmiştir.
   
  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.