x

Osman Bey Yüzüğü Özel Seri Gümüş Yüzük El Oyma Sanatı

Ürün Kodu : DUA654
Osmanlı Pazar

Tamamı el yapımı olan bu yüzük üzerindeki motifler kazıma yöntemi ile işlenmiştir. Akik taşı 925 ayar gümüş Osman Bey Yüzüğü Osmanlı Pazar'da uygun fiyat garantisi ve ücretsiz kargo fırsatıyla...

Yüzük Ölçüsü Seçiniz
Hediyesi
1.927,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: DUA654
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: 22*22 mm
  Kullanılan TAŞ: Akik Taşı
  Ağırlık: 14,2 gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı: Selçuklu Kartalı - Çift Başlı Kartal Motifi
  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  Size Özel Tamamı El İşçiliği olan bu ürüne istediğiniz hattı ve yazıyı yazdırabilirsiniz.

  Kişiye Özel hazırlanan bu ürünleri osmanlıpazar sayfasından iletişime geçerek kendinize özel olarak hazırlatabilirsiniz. Ürünler tamamen elde kazıma yöntemi ile yapılmaktadır.

  Dip Not:

  Bütün ürünlerimiz elde kazıma yöntemi ile oyularak yazılmaktadır. Dünyada çok az ustası olan bu işçilik değerli taşlara tek tek sanatını işlemektedir. Kazıma olan taşların altından taşın kendi rengi çıktığı için, taşla yazının ayırt edilebilmesi ve daha net okunması için oyulmuş yazılara boya sürülerek daha belirgin hale getiriliyor. Fakat doğal taşlar üzerinde yabancı hiç bir madde tutmadığı için bu boya zamanla silinmektedir. Kazıma yazılar asla silinmemekte olup boyasız da kullanımı uygundur.Daha fazla yazıların gözükmesini isteyen müşterilerimiz kırtasiyelerden boya kalemini temin edebilir. Dualı ve yazılı ürünlerin üzerindeki boyalar yazının önemini arttırmadığı için sadece görsel olarak tercih edilebilir. Müşterilerimizin bu durumu bilerek almasını önemle rica ediyoruz.

  E- Ticaret Sektöründe 12 Yıllık Tecrübe Referansımızdır!


  lfmgbds.jpg (13 KB)

  Akik Taşı

  Akik Taşı, dünya genelinde en çok bilinen ve aynı zamanda bulması son derece kolay olan doğal taşların başında gelir. Yaygın faydaları ile bilinen akik taşının sağlığa birçok faydası vardır. Sertlik derecesi 6 ila 7 arasında olan bu doğal taş, sert bir yapıya sahip olduğundan işlenmesi zor olduğu söylense de günümüzde birçok takı ve aksesuar ürününde yaygın olarak tercih edilen bir üründür.

  Mavi, beyaz, yeşil, pembe, kırmızı ve kahverengi gibi doğal renklerde bulunur. Işığı geçiren saydam ya da yarı saydam bir yapısı olduğundan görünümü de son derece estetik ve şıktır. İnsan ruhuna faydaları ile bilinmekle birlikte özellikle strese karşı savaşan etkili bir taştır.

  Akik Taşının Kullanıldığı Alanlar

  Şüphesiz ki; günümüzde birçok doğal taş gibi akik taşı da kadın ve erkekler için tasarlanan takı ve aksesuar modellerinde tercih edilen taşlardır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olmakla birlikte aynı zamanda stresi ve kötü enerjiyi yok eden bu doğal taş, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

  Kadın ve erkekler için tasarlanan bileklik, kolye ve yüzük gibi takılarda yaygın olarak kullanılır. Kendisine has renkleri ve saydamlığı sayesinde takı modellerinin yanı sıra aynı zamanda masa üstü isimlik tasarımlarında el kazması tekniği ile kullanılmaktadır. Tüm bu özellikleri sayesinde akik taşı, hem faydaları hem de şıklığı ile kullanılabilecek ve hediye olarak tercih edilebilecek anlamlı alternatiflerdir.  Akik taşının bazı faydaları:

  Zihinsel denge ve odaklanma: Akik taşı, zihinsel dengeyi sağlamaya yardımcı olabilir. Stres, kaygı ve kafa karışıklığı gibi zihinsel durumları hafifletmeye yardımcı olarak odaklanmayı artırabilir.

  Bedensel iyilik hali: Akik taşı, bedensel enerjiyi dengeler ve güçlendirir. Vücuttaki negatif enerjiyi uzaklaştırarak daha dengeli ve sağlıklı bir hale gelmenizi sağlar.

  Motivasyon ve cesaret: Akik taşı, motivasyonu artırabilir ve cesaret verici bir etkisi olabilir. Yeni başlangıçlar yapma isteğini kuvvetlendirerek hedeflere ulaşmanıza yardımcı olur.

  Koruyucu etki: Akik taşı, bazı kültürlerde koruyucu bir taş olarak kabul edilir. Negatif enerjileri bloke ettiğine ve kötü niyetli insanların etkisinden koruduğuna inanılır.

  Denge ve uyum: Akik taşı, beden, zihin ve ruh arasındaki dengeyi destekler. İçsel uyumu artırır ve hayatınızın farklı alanları arasında denge sağlamanıza yardımcı olur.

  Özgüven ve kendine saygı: Akik taşı, özgüveni artırıcı bir etkiye sahip olabilir. Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar ve kendinize olan saygınızı güçlendirir.

  Şifa ve iyileşme: Bazı geleneksel tıp sistemlerinde akik taşının bedensel şifa ve iyileşmeyi desteklediğine inanılır. Özellikle sindirim sistemi, dolaşım sistemi ve bağışıklık sistemine olumlu etkileri olduğu düşünülür.

  Yaratıcılık ve berrak düşünme: Akik taşı, yaratıcılığı teşvik eder ve düşünme süreçlerini berraklaştırır. Yaratıcı projelerde veya zorlu karar verme süreçlerinde kullanılabilir.

  Ruhsal gelişim: Akik taşı, ruhsal açıdan büyümeyi teşvik eder. Meditasyon ve spiritüel uygulamalar sırasında kullanıldığında derinleştirici bir etkisi olabilir.

  Şans ve bolluk: Akik taşı, bazı kültürlerde şans ve bolluk sembolü olarak kabul edilir.

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.