x

İsme Özel Tuğra İşlemeli Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Yüzük

Ürün Kodu : DUA042
Osmanlı Pazar

İsme ÖZEL TUĞRA Çalışması İstermisiniz? İsminizi Tuğra Şekilde Akik Taşın Üzerine Yazalım. Bu yüzükleri ister kapıda ödeme isterseniz kredi karti ile alabilirsiniz.

Yüzük Numarası
Hediyesi
299,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • İsme Özel Tuğra İşlemeli Akik Taşlı 925 Ayar Gümüş Yüzük
  Stok Kodu: DUA042
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş 
  Kullanılan TAŞ: Akik TAŞ
  Ağırlık: 13,34  Gr.
  Üzerinde ki Yazı:
  İsme ÖZEL Tuğra Çalişması Yapılmıştır. Sipariş Doğrultusunda İsminize Özel Tuğra çalişması yapılarak ürün hazırlanır.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Kargo:

  YURTİÇİ Kargo İle Ücretsiz Kargo.

  Özellikler

   AKİK TAŞI 

  Taşların sırlı şahı, Ölümsüz Taş, ve Yemen Taşı adlarıyla şan bulmuştur.Akik , eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçiren bir yapıya sahiptir.
  İsmini Sicilya'da bulunan Achates Nehri'nden almıştır. Agat ve Akit olarak ünlenen taşlar, kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir. Peygamber Efendimiz, akiktaşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır.Akik taşına kimileri Ateş Taşı ya da Gezgin Taşı derler;
   
  • Caferi Sadık r.a şöyle buyurdu: Akik yüzük takmak berekettir, akik yüzük takan kişinin akıbeti güzel ve hayırlı olur. Akik yüzük takmak fakirliği, miskinliği ve nifakı yok eder. Akik yolculukta insanın emniyetini sağlar, akik takan perişanlık görmez ve işlerinin akıbeti hayra ulaşır.  
  • Hz. Resulullah Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem, Hz. Ali k.v’ye hitaben şöyle buyurdu: Parmağına kızıl akik tak! Çünkü bu akik Allahu Teala’nın birliğine, benim nubuvvetime, senin ve evlatlarının velayetine ve imametine, senin dostlarının cennette ve şialarının Firdevs cennetinde oluşuna şehadet etmiştir.
  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.