x

Ya Nakiyy Duası Yazılı Akik Taşı El İşçiliği 925 Ayar Gümüş Yüzük

Ürün Kodu : DUA453
Osmanlı Pazar

Erbain-i İdrisiyye  Bu duâ-i ismi şerifi zikretmeye devam eden kişinin duaları ve hâcetleri makbul olur. İstekleri yerine gelir ve bunu okuyan kişi daha  bir çok bereketler hâsıl olur. Ya Nakiiyy ismini önemi de ayrıdır. yazılı akik taşlı yüzükler Osmanlı Pazar'da sizleri bekliyor.

Yüzük Ölçüsü Seçiniz
Hediyesi
Yüzük Ölçümü Nasıl Öğrenebilirim ?
1.645,00
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Stok Kodu: DUA453
  Metaryel: 925 Ayar Gümüş
  Boyut: 18*25 mm
  Kullanılan TAŞ: Akik Taşı
  Ağırlık: 16,8 Gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
  Garanti: Ürünümüz Garantili ve Sertifikalıdır.
  Ödeme Metodları: Havale - EFT / Kredi Karti (12 Taksıt) / Kapıda Ödeme / Mail Order / Western Union
  Kargo:
  Ücretsiz Kargo. Ürünler Özel kutu içerisinde Fatura ve Sertifikalı olarak, OSMANLI PAZAR güvencesi ile gönderilmektedir.
  Üzerinde ki Yazı:

  Ya Nakiyy- 

  Erbain-i İdrisiyye 

  Hazırlanış Süresi:
  1-3 İş Günü İçerisinde
  Özellikler:

  Size Özel Tamamı El İşçiliği olan bu ürüne istediğiniz hattı ve yazıyı yazdırabilirsiniz.

  Kişiye Özel hazırlanan bu ürünleri OsmanlıPazar sayfasından iletişime geçerek kendinize özel olarak hazırlatabilirsiniz.

  Dipnot:

  Bütün ürünlerimiz elde kazıma yöntemi ile oyularak yazılmaktadır. Dünyada çok az ustası olan bu işçilik değerli taşlara tek tek sanatını işlemektedir. Kazıma olan taşların altından taşın kendi rengi çıktığı için, taşla yazının ayırt edilebilmesi ve daha net okunması için oyulmuş yazılara boya sürülerek daha belirgin hale getiriliyor. Fakat doğal taşlar üzerinde yabancı hiç bir madde tutmadığı için bu boya zamanla silinmektedir. Kazıma yazılar asla silinmemekte olup boyasız da kullanımı uygundur.Daha fazla yazıların gözükmesini isteyen müşterilerimiz kırtasiyelerden boya kalemini temin edebilir. Dualı ve yazılı ürünlerin üzerindeki boyalar yazının önemini arttırmadığı için sadece görsel olarak tercih edilebilir. Müşterilerimizin bu durumu bilerek almasını önemle rica ediyoruz.

  Allah'ın Kırk güzel İsmi, Duası ve Esmaları :  
  Esmai idrisiye 40 duası ve esmaları. Bu erbaini idrisiye duasını okumaya başlamadan temiz bir abdest almalı. Allahın kırk güzel ismi okununca 40 esması zikir edilince bu  duasıda okunmalıdır ki duaların çabuk kabulü içindir, Allah'ın kırk güzel ismini okumak istersen bu şekilde okumakta fayda vardır. 40 erbain duası okunduktan sonra mutlaka bu duada okunmalıdır faydası görülsün amel eksik olmasın bu zikrin duasını altta yazdım dikkatle okursanız görürsünüz.

  Allahın kırk güzel ismi (40 erbain 40 isim) esmaları hakkında Şeyh Şehabettin Hazretleri şöyle demiştir. Bu isimleri devamlı okudum ara vermeden devam ettim ve yazdım yanımda bulundurdum zikrine ara vermeden okumamı aksatmadım bende çok acayip garip haller olmaya başladı ve akla hayale gelmeyecek nice sırlar keşf oldu ki öyle yüce mertebelere çıkardı ki anlatılamaz manevi alemin sırrı esrarını açtı bana öyle tat verdi ki anlatılamaz bu esmaların büyüklüğü verdiği ilhamlar açtığı sırlar.

  15- isim dua : Yâ Nekıyyen min külli cevrin lem yerdahü velem yuhalıthü fialehü.
  Allah'ü Teala'nın büyük ilahi isimlerinden bu ismi şerif de Naki, dir. Temiz ve pak demektir. Cenab-ı hakkın  zat-ı pak-ı aliyesi ve sıfat-ı nezafet-i kemaliye ve  nüzheti feali itidaliyesi ezelen ve ebeden nakavet-i tamme ile münakkaddır .  

  Bu duâ-i ismi şerifi zikretmeye   devam  eden kişinin duaları ve hâcetleri  makbul olur.İstekleri yerine gelir ve bunu okuyan kişi daha  bir çok bereketler hâsıl olur. Bu mübarek  duâ-i İsmi şerifi günde (99) defa okumaya devam eden kişi,rüyasında Rasulullâh (s.a.v) Efendimizi görmekle şereflenir. Bir türlü sıkıntılardan kurtulamayan,umduklarına kavuşamayan kişi (1099) yada diğer bir rivayete göre(99) kere okumaya devam ederse Allah-u Teâlâ ‘nın izniyle bulunduğu sıkıntılardan kurtulur. Her kim bu Duâ-i ismi şerifi bir sene boyunca gündüz(7000) kere,gece ise (5000) kere olmak üzere bir günde (12.000) okumaya deva ederse,bir sene sonra o kişinin keşfi açılır. Bu Duâ-i Şerifi her gün(40) kere okumaya devem eden,her gece rüyasında Rasülullâh (s.a.v)’in vech-i şerifini görmekle müşerref olur.

  Akik Taşı

  Akik Taşı, dünya genelinde en çok bilinen ve aynı zamanda bulması son derece kolay olan doğal taşların başında gelir. Yaygın faydaları ile bilinen akik taşının sağlığa birçok faydası vardır. Sertlik derecesi 6 ila 7 arasında olan bu doğal taş, sert bir yapıya sahip olduğundan işlenmesi zor olduğu söylense de günümüzde birçok takı ve aksesuar ürününde yaygın olarak tercih edilen bir üründür.

  Mavi,  beyaz, yeşil, pembe, kırmızı ve kahverengi gibi doğal renklerde bulunur. Işığı geçiren saydam ya da yarı saydam bir yapısı olduğundan görünümü de son derece estetik ve şıktır. İnsan ruhuna faydaları ile bilinmekle birlikte özellikle strese karşı savaşan etkili bir taştır.

  Akik Taşının Kullanıldığı Alanlar

  Şüphesiz ki; günümüzde birçok doğal taş gibi akik taşı da kadın ve erkekler için tasarlanan takı ve aksesuar modellerinde tercih edilen taşlardır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olmakla birlikte aynı zamanda stresi ve kötü enerjiyi yok eden bu doğal taş, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

  Kadın ve erkekler için tasarlanan bileklik, kolye ve yüzük gibi takılarda yaygın olarak kullanılır. Kendisine has renkleri ve saydamlığı sayesinde takı modellerinin yanı sıra aynı zamanda masa üstü isimlik tasarımlarında el kazması tekniği ile kullanılmaktadır. Tüm bu özellikleri sayesinde akik taşı, hem faydaları hem de şıklığı ile kullanılabilecek ve hediye olarak tercih edilebilecek anlamlı alternatiflerdir.

  Benzer Ürünler  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.